הילולת הבאבא סאלי במעונו של המקובל רבי ניסים מויאל שליט"א

31 שנה לסידנא בבא סאלי זצוק"ל: 'ילדי שגיא ויעקב' ביקרו בבית המקובל הרה"צ רבי ניסים מוייאל שליט"א, וציינו את הילולא • בהמשך הערב התפללו בציון הק' בנתיבות ושמעו דברי התעוררות והנהגות מפי האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא שליט"א

עשרות נערים המשתתפים בשיעורי תורה במרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב" באשדוד יצאו בשיירת כלי רכב ואוטובוס לתפילה על ציונו של האדמו"ר הבבא סאלי זצוק"ל בנתיבות במלאת שלושים ואחד שנים להסתלקותו, שם ערכו תפילה מיוחדת בהתעוררות גדולה במוצאי ההילולא.

בדרכם, קודם לכן נכנסו בקודש לביתו של המקובל הרה"צ רבי ניסים מוייאל בקרית גת כדי לשמוע דברי חיזוק והתעוררות. בדבריו עמד על הוד זיו הדרו וקדושתו של בעל ההילולא האדמו"ר רבי ישראל אבוחצירא זצוק"ל ונשא דברי חיזוק לצעירים ואמר: "הזכות שלכם גדולה שאתם משתתפים בשיעורי התורה ולומדים אצל הרבנים החשובים ב"ילדי שגיא ויעקב" אשר מתמסרים עבורכם במשך כל ימות השנה.

לאחר מכן סיפר על קדושתו, צדקותו ופרישותו של סידנא בבא סאלי זצוק"ל על גודל תפילותיו ודאגתו על כלל ישראל ולא סתם זכה שכל עם ישראל מוקירים את זכרו ועולים להתפלל על קברו "זכות גדולה לכם שאתם הולכים להתפלל על ציונו הק'" אמר הרב. בסיום, בירך מעומק ליבו את הצעירים ואמר, אתם נמצאים במקום קדוש שמרביצים בו תורה עם רבנים חשובים שמזכים את הרבים המדריכים אתכם בדרך התורה ובודאי תזכו לגדול בתורה ויראת שמים וריח גן עדן יופץ ממעשיכם הטובים ויהי רצון שהתפילה תתקבל בשמים.

בסיום דבריו המשתתפים פצחו בשירת "אערוך מהלל ניבי" לכבוד בעל ההילולא ה'בבא סאלי' וכן את השיר המיוחד על אהבת ומתיקות התורה "יפה ותמה תורה תמימה". לפני צאתם עברו כל הבחורים הצעירים לקבל את ברכתו באופן אישי שיגדלו ויעלו מעלה בתורה ויר"ש, כשלאחר מכן בירך את הרבנים של המרכז לצעירים שימשיכו להגדיל תורה ולהאדירה ולזכות את הרבים.

רב ארגון "ילדי שגיא ויעקב" הרב אילן גוזל העניק להגר"נ מוייאל את ספרו "לאילן ריח – וחם השמש" הרביעי בסדרה על פרשיות השבוע מתוך תורתו של ראש רבני מרוקו הגאון רבי שלום משאש זצ"ל שחיבב את הספר עד למאוד.

בסמוך לציון בנתיבות התאספו הנערים בסמוך לאוטובוס, שם נשא בפניהם דברי התעוררות והנהגות האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא רבה של בעיר רמלה ואחיינו של בעל ההילולא וסיפר מעשיות שהיה עֵד להם מאז עלותו ארצה של הבבא סאלי זצ"ל.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *