כבכל חולו של מועד קיימו יהודי הארץ והתפוצות זכר מצוות עליה לרגל ועלו לתפילה על יד שריד בית מקדשנו • עפ"י המנהג הותיק נערכה ברכת כהנים המונית ע"י מאות כהנים שהצטודדו בסמוך לכותל ממנו לא זזה שכינה ושאגו בקול "לברך את עמו ישראל באהבה" • צילום: יונתן זינדל-פלאש90

.

למעלה מ75,000 – איש השתתפו במעמד ברכת הכהנים המסורתית בתפילות שחרית ומוסף בהן נשאו מאות כהנים את ידיהם ובירכו את המוני הבאים בברכה המשולשת הכתובה בתורה. ובראשם הרבנים הראשיים לישראל שליט"א , רב הכותל המערבי, מנכ"ל המשרד לעניני דתות מר אלחנן גלאט, ויהודים רבים מהתפוצות שבאו לחגוג בירושלים את חג הפסח.

המעמד שנוסד על ידי איש ירושלים של מעלה הרה"ח רבי מנחם מענדל גפנר זצ"ל, מתקיים זה קרוב לארבעים וחמש שנים, ומסתמך על הסגולה המיוחדת שכותב בעל הרוקח, על ברכת שלוש מאות כהנים במקום הקרוב למקום המקדש. בסיומה נערכה תפילה על ידי הרבניים הראשיים לישראל ורב הכותל המערבי לשלום עם ישראל, חיילי צה"ל ומשטרת ישראל.

קרא עוד:

[postim]

עם סיום המעמד קיבלו הרבנים הראשיים לישראל הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א והגאון רבי דוד לאו שליט"א ורב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הגאון רבי שמואל רבינוביץ שליט"א את העולים לרגל לברכם לרגל חג הפסח.

קבלת קהל הרבנים הרשיים בכותל המערבי פסח תשעה

יצוין כי רבבות נוהרים אל רחבת הכותל המערבי במשך כל ימי החג לקיים את מצוות זכר עליה לרגל, ומשטרת ישראל העמידה כוחות רבים לשמור על ביטחונם ובטיחותם, לנוכח הרגישות הביטחונית שקיימת בימים אלו.

רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א אמר: העלייה לרגל היא עדות מרשימה לזיקתו של עם ישראל אל שריד בית מקדשנו. כשהמוני העם באים להתרפק על אבני המקום. המחזה המרנין הזה של המוני בית ישראל הגודשים את הרחבות מזן אל זן, מזכיר במשהו ימים מקדם עת היו המוני עולי רגלים באים לראות ולהיראות, ויש בכך זכר למקדש יותר מזכר לחורבן.