העסקן ואיש החסד הר"ר ישראל ורטהיימר נפגש עם בכירי מפקדי משטרת מוסקבה והממונה על קשרי המשטרה עם הקהילה • צפו בגלריה מהביקור הנרחב במוסדות התורה במוסקבה

העסקן ואיש החסד הר"ר ישראל ורטהיימר, האיש אשר במשך למעלה משני עשורים עומד בתווך בין הציבור החרדי בארץ ישראל למשטרה – היה אורחו של רב השב"ס והצבא ברוסיה הרב אהרן גורביץ.

במהלך ביקורו הקצר במוסקבה, הפגיש הרב גורביץ את האורח עם אלוף משנה אולג סוקולובסקי, מבכירי מפקדי משטרת מוסקבה והממונה על קשרי המשטרה עם הקהילה. הפגישה הרשמית נערכה במרכז העיר מוסקבה ובה דנו הנאספים על הפעילות והצרכים של הקהילות היהודיות בכלל ולקראת החגים בפרט.

הרב ורטהיימר סיפר על הפעילות הרב-גונית, מתוך ניסיון רב שנים בפעילותו למען מאות חצרות וקהילות שונות בציבור החרדי בארץ על כל גווניו, בהם ניהול מערך חגיגות הילולת ל"ג בעומר במירון מדי שנה, תהלוכות חב"ד בארץ, אירועים ציבוריים שונים מרובי משתתפים, ועוד, תוך רגישות מרבית וכבוד הדדי בין כל הגורמים.

האורח סייר גם בתלמוד תורה 'חדר מנחם' שייסד רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר, וקיבל סקירה על מאות התלמידים הלומדים במקום ממנהל הת"ת הרב ר"י קעניג.

כמו-כן, התברך מה'צדיק מלנינגרד' הרב יצחק הכהן קוגן, סייר ב'מרכז החסד היהודי שערי צדק' ועמד מקרוב על הפעילות הברוכה והגדולה של המוסדות הרבים שהקים רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר למען אלפי יהודי מוסקבה.