האדמו"ר מבעלזא ב'שטייעדיגע תורה' לאלפי החסידים • תיעוד מיוחד

לחזק את קשרי הרעות והחברות בין בני הקהילה, ולתמוך במוסדות העזרה והחסד של החסידות: ה'שטייעדיגע תורה' תשע"ו • אלפי חסידי בעלזא מכל רחבי הארץ הסכיתו במוצאי שמחת תורה להדרכות הקודש של כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א אשר נאמרו ב'שטייעדיגע תורה' המסורתי כבכל מוצאי שמחת תורה, בהיכל ה'גרויסע שטוב' בביהמ"ד הגדול בקרית בעלזא שבירושלים • צילום: אנשיל בעק

שטיידיגע תורה מוצאי שמחת תורה תשעו. צילום  אנשיל בעק (6)

קהל חסידי בעלזא מכל מקומות מושבותיהם התכנסו לחוג את יום הושענא רבה ויום שמחת תורה בצל קדשו של כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א.

במוצאי החג, נמסרה שיחת ה'שטייעדיגע תורה' בה נושא האדמו"ר דברים הנוגעים לחיי המעשה הבאים לקראתנו לשלום, וב'קבלות' שיש ליטול עם צאת ימי החגים המרוממים.

בראשית דבריו, פנה כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א, לחזק בענין ה'קביעת עיתים' שיהא דווקא בשטיבל, דבר הגורם גם לאחדות ולעזרה הדדית בין אדם לחברו, אפילו רק בהקשבה. האדמו"ר עורר כי יש להקפיד בשיעורים בבית המדרש על הלכה יומית, שלימודה הוא ענין חשוב גם לבעלי־בתים וגם לאברכי הכולל וכן הזכיר האדמו"ר את המעלה בקביעת חברותות בין האברכים לבעלי־בתים.

עוד בענין האחדות ו'בין אדם לחברו' אמר האדמו"ר כי יש לחזק את ה"מערכת קשר" בין הדיינים ובין הקהל כדי לסייע בבעיות האישיות והמשפחתיות. וכן עורר ביותר על דבר ה'חברות' שהוא דבר חשוב מאוד וצריך להשתדל שלכל אחד ללא יוצא מן הכלל יהיה ב"חברה' ולנצלו לאחדות. גם ה'חברות' לנשים גם כן דבר חשוב מאוד בפרט למי שלא גדל בחסידות בעלזא וכדי לקרב ולחזק ולעודד אותם לעניין זה ואת השינוי לטובה רואים במשך הזמן.

שטיידיגע תורה מוצאי שמחת תורה תשעו. צילום  אנשיל בעק (4)

בכאב רב הזכיר האדמו"ר את סכנת האינטרנט הפרוץ המביא עלינו חורבן, ודרש כי גם מי שחייב להשתמש באינטרנט מסונן לפרנסתו, ישתדל להמעיט את השימוש בו וכמובן שלא ייעשה שימוש במכשירים טכנולוגיים בביהמ"ד.

בחותם דבריו של האדמו"ר, ביקש מהחסידים לסייע למוסדות הקהילה העמלים לרווחת בני החסידות, ואמר בדב"ק כי זהו תיקון גדול ומצווה גדולה לחזק את אלו שעמלים לעזור לאנ"ש לחתן את הצאצאים בכבוד. האדמו"ר העיר כי על כל אחד לשים לב ולזהות באם ישנם בעיות כלכליות אצל חברו, שכנו או קרוב משפחתו ולעזרם בסתר ובכבוד.

שטיידיגע תורה מוצאי שמחת תורה תשעו. צילום  אנשיל בעק (3)

האדמו"ר הזכיר כי 'מרכז מוסדות בעלזא' לקח על עצמו לדאוג לת"תים ל'בית מלכה' לישיבות ולכוללים שגדלים ב"ה משנה לשנה, "זה נס מן השמים שאנו עומדים בזה, ועל חובה על כל אחד ואחד לתמוך בנו כדי שלא ניפול כי בנפשנו הדבר".

בסוף דבריו אמר האדמו"ר שליט"א כי במערכת הכשרות משקיעים עמל וטורח רב כדי להביא מוצרים בתכלית ההידור מהדרין מן המהדרין, "על כן אני מבקש מכל אנ"ש ומבני ביתם להכניס הביתה כמה שיותר מוצרים מהכשר בעלזא כי הוא יותר טוב מכל ההכשרים, וזה יהיה לכם טובה בעולם הזה ובעולם הבא".

שטיידיגע תורה מוצאי שמחת תורה תשעו. צילום  אנשיל בעק (1)

שטיידיגע תורה מוצאי שמחת תורה תשעו. צילום  אנשיל בעק (2)

שטיידיגע תורה מוצאי שמחת תורה תשעו. צילום  אנשיל בעק (5)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *