הבניין הגדול, בן למעלה מ-100 שנה, הוחזר לידי "איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה" לפני כעשר שנים • כיום מתגוררים בעיר כ-5,000 יהודים בהנהגת רב העיר ושליח חב"ד, הרב שמעון ווארקין

בעיר ולדיווסטוק שבמזרח רוסיה, על גבול מדינת סין, נערך ביום שישי מעמד מרגש ומכובד של חנוכת הבית, למרכז היהודי הגדול במרכז העיר, הכולל בית כנסת מרשים, מקווה מפואר, ספרייה תורנית, מרכז חסד, חדרי שיעורים, בית ספר יהודי ועוד.

למעמד הגיע במיוחד רבה הראשי של רוסיה, הגאון רבי בערל לאזאר; וכן: נשיא רוסיה בעבר וראש ממשלת רוסיה בהווה, מר דימטרי מדבדב; מושל וולאדיוואסטוק; רבה של פטרבורג הרב מענדל פעווזנר; התורם מר קוגן מפטרבורג; אישי ציבור, וחתן האירוע רב העיר ושליח חב"ד, הרב שמעון ווארקין.

ולדיווסטוק, נמצאת במרחק כ- 9 שעות טיסה ממוסקבה הבירה, וגרים בה אלפי יהודים. הבניין הגדול, בן למעלה מ-100 שנה, הוחזר לידי "איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה" לפני כעשר שנים, והושקעו בו משאבים רבים בשיפוץ נרחב, על מנת להתאים את הצרכים לקהילה היהודית בת כ-5,000 איש בעיר, בראשות הרב ווארקין.

שבת פרשת ויגש, נערכה הפעם בהתעוררות יהודית מיוחדת, בהשתתפותו של רבה של רוסיה הגר״ב לאזאר והמוני יהודי העיר, שבאו לשבות את השבת בצלו של הרב הראשי ובבית הכנסת המפואר והרחב, שיחד עם הקהילה היהודית חידשה את נעוריה והשיבה את עטרת היהדות והחסידות לתפארתה.