רבי משה פינטו ר"י 'פאר משה' בפ"ת שהה בשבת באשדוד

שבת מרוממת עברה על רבים מתושבי העיר אשדוד במחיצתו של הרה"ג רבי משה פינטו ראש ישיבת פאר משה בפתח תקוה כששהה בשבת קודש בעיר • צפו בתמונות

שבת מרוממת עברה על רבים מתושבי העיר אשדוד במחיצתו של הרה"ג רבי משה פינטו ראש ישיבת פאר משה בפתח תקוה כששהה בשבת קודש בעיר.

הגר"מ פינטו היה אורחו של הרב אילן גוזל רב המרכז לצעירים 'ילדי שגיא ויעקב' שהזמינו לשאת מדברותיו בבתי הכנסת בעיר כשהמשא המרכזי במרכז לצעירים 'ילדי שגיא ויעקב' ברובע א'.

תפילת מנחה וערבית של ליל שבת ערך בבית הכנסת 'נתיב מאיר' שברובע ד', שם נשא דברים לאחר קבלת שבת, כשבית הכנסת היה מלא מפה לפה, לאחר התפילה הציבור הרחב עבר לברך ולהתברך ולהודות לרב על דבריו הנרגשים והמחזקים.

בליל שבת הופיע בעונג שבת שע"י המרכז לצעירים 'ילדי שגיא ויעקב' ברובע א', שם בית הכנסת היה מלא עד אפס מקום במאות צעירים שהיסבו סביב שולחנות ערוכים ושרו את שירי השבת בשמחה ובהתלהבות רבה.

במשך כשעה נשא דברי תורה מפרשת השבוע כשהוא מתבל את דבריו בדברי חיזוק. בסיום בירך את רב בית הכנסת הרב אילן גוזל שפועל במסירות רבה לחיזוק הצעירים ובהפצת התורה במסירות רבה.

למחרת ערך את תפילת שחרית בבית הכנסת 'אוהל חיים' ברובע ד' בראשותו של הקבלן רפי עיוש הי"ו גם שם בית הכנסת היה מלא ולפני קריאת התורה נשא דברי תורה בפני קהל המתפללים.

בצהריים לפני תפילת מנחה מסר שיעור תורני מיוחד בבית הכנסת המרכז לצעירים 'ילדי שגיא ויעקב' ונשאר לתפילת מנחה וסעודה שלישית ברוב עם כשבמהלכה נשא דברי תורה.

לאחר תפילת ערבית, הציבור הרחב התאסף להבדלה כשלפני כן דיבר במעלת לימוד הזוהר הקדוש כמנהג יוצאי מרוקו מידי מוצאי שבת קודש וסיפר מגדולתו של הצדיק רבי חנניה הכהן זצ"ל ממארכש שהיה ידוע כצדיק וחסיד וסיפר שבדרך לציון יש את מקום ציונו של בעל המשקל זצ"ל שהיה צדיק ולא היה ידוע את שמו וסיפר בהתרגשות רבה מדוע נקרא שמו 'בעל המשקל' ושבזכותו ירוד גשמים בשנת בצורת.
בדבריו חיזק בפני השומעים את אמונת חכמים שהיתה אצל כל יהודי מיוצאי מרוקו.

רבי משה פינטו באשדוד (1) רבי משה פינטו באשדוד (2) רבי משה פינטו באשדוד (3) רבי משה פינטו באשדוד (4) רבי משה פינטו באשדוד (5) רבי משה פינטו באשדוד (6) רבי משה פינטו באשדוד (7) רבי משה פינטו באשדוד (8) רבי משה פינטו באשדוד (9) רבי משה פינטו באשדוד (10)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *