"אסור להשתמש בטלפונים ומכשירים המתחברים לאינטרנט"

נוכח הסכנה הרוחנית הנגרמת ע"י המכשור הטכנולוגי, גדולי ישראל הורו לפרסם שוב את אזהרותיהם בדבר האיסור להשתמש בסלולרי לא כשר ובאינטרנט

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • "פעמיים בן" הסגולה הפלאית של ר' חיים פלאג'י זיע"א

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

נוכח השימוש הגובר באחרונה במכשירים הטכנולוגיים החדישים, שיש בהם סכנה רוחנית חמורה, הורו מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, לפרסם שוב את כרוזיהם האוסרים מכבר שימוש בסלולארי לא כשר, מחשבי כף יד לסוגיהם ואינטרנט.

גדולי ישראל מבהירים ומתריעים, כי המכשירים האלה מאיימים על הרוחניות של כל יהודי, והשימוש בהם אסור. עלֿפי הוראת מרנן ורבנן שליט"א, מפרסמת עתה ועדת הרבנים הנחיות מפורטות לשמירה ולזהירות מהמכשור המזיק.

גדולי ישראל, מחנכים והורים, התריעו זה מכבר על הסכנות המאיימות ממכשירים אלה, אשר בלחיצת כפתור עלולים להוריד אדם לשאול תחתיות, רח"ל. עלֿפי דעת כל גדולי ישראל זיע"א ולהבחל"ח, המכשור הטכנולוגי הוא היצר הרע החמור של הדור, המאיים לא רק על "ולא תתורו", אלא על עצם היותו של יהודי קשור לבוראו, ועל ה"שמע ישראל" שלו.

רבים חללים כבר הפילו המכשירים האלה, והחובה על כל הורה ומחנך לשמור את צאצאיו, אך גם את עצמו, מפני פגיעתם הרעה והמאיימת. אלה הן ההוראות היוצאות כל העת מאת גדולי ישראל, ואשר מקבלות בימים אלה חיזוק נוסף, בעצם הדרישה לפרסם שוב את הכרוזים שלהם ולחדד את המסר של הסכנה.

בכרוז "דעת תורה" מיום ז' באדר ה'תשס"ה, כותבים מרנן ורבנן גדולי ישראל זי"ע ולהבחל"ח: "הנה ידוע זה מכבר אודות הסכנה הרוחנית הגדולה הטמונה בהתפתחות התקשורת הטכנולוגית והשקט לא נוכל לראות בהידרדרות הרוחנית ח"ו הבאה בעקבותיה. על כן מונתה על ידינו 'ועדת רבנים לעניני תקשורת' שהוסמכה לטפל בענין זה".

"עתה, לאחר עמל ויגיעה רבה עלה בידם בחסדי שמים למצוא פתרון לבעיית הטלפון הסלולארי", כותבים מרנן ורבנן בכרוז, "חל אפוא איסור חמור להחזיק ברשותו ולהשתמש במכשירים מסוג אחר שלא אושרו ע"י ועדת הרבנים הנ"ל. וכמו כן חל איסור על מכירת מכשיר שלא אושר ע"י ועדת הרבנים הנ"ל, וכן חל איסור פירסום של חברה או מכשיר שלא אושר כנ"ל".

דעת תורה

עלֿפי הוראת מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, מפרסמת ועדת הרבנים כרוז הבהרה והנחיה, תחת הכותרת "לאפרושי מאיסורא": "מאחר ובתקופה האחרונה התרבו סוגים שונים של מחשבי כף יד אשר ניתן לחברם לרשת האינטרנט הסלולארית או האלחוטית (כדוגמת אייפון, איפוד, אייפאד, בלקברי, גלקסי, אנדרואיד וכדו' מכל סוג שהוא). אי לכך, על דעתם של מרנן ורבנן שליט"א הננו לעורר על כך שהאיסור שהטילו על מכשירים לא מאושרים, חל בוודאי גם על מכשירים אלו אשר רבים חללים הפילו רח"ל".

ועדת הרבנים מוסיפה, שכל מי שחס על נפשו ונפש ילדיו וביתו, בל יפרוץ גדר בעניין זה, כי עלולה להיגרם בזאת סכנה רוחנית עצומה מעמיד בסכנה חמורה את קדושת בית ישראל. ועדת הרבנים מעלה על נס מסירותם ועקביותם של המוני בית ישראל המצייתים בלב ונפש חפצה להוראתם של מרנן ורבנן, ורבה זכותם ורב שכרם מן השמים.

לאפרושי מאיסורא

1 תגובות

עושים צחוק מהוראת גדולי ישראל ???
מה זה לשים תמונה של בלק ברי ובתוכו הקול קורא ??!!!

אני לא מבינה איך אנשים לא קולטים את זה
הרבנים אומרים במפורש שזה איסור מוחלט
וכן אתם לא רואים
האיפונים גלקסים בלקברים וכו
זה דבר פסיכי וממכר
אנשים כבר לא מתקשרים פשוט מזעזע!!!!!!!!!!!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן