הקהילה החסידית בטבריה ציינה את הילולת הרמ"מ מוויטעבסק זי"ע בטבריה

המשתתפים הרבים ובני הקהילה הכלל חסידית הודו לגבאים בבית המדרש המאחד את כלל ציבור האברכים מכל קהילות הקודש מחדשי היישוב החסידי בטבריה שטרחו ועמלו לארגן את הסעודה על הצד היותר טוב.
 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

ברגשי רוממות והתרגשות הסבו אברכים מחדשי היישוב החסידי בעיה"ק טבריה לסעודת הילולא נשגבה לכבודו של הרה"ק רבי מנחם מנדל מוויטבסק זי"ע מייסד היישוב החסידי הראשון בארץ ישראל בכלל ובעיה"ק טבריה בפרט, שעלה לארץ ישראל עם למעלה מג' מאות תלמידי המגיד ממעזריטש זי"ע.
הסעודה נערכה בראשותו של האורח המרומם כ"ק האדמו"ר מבישטינא שליט"א השוהה בימים אלו בתוככי קרית צאנז שבמרומי עיר הקודש טבריה. שעה ארוכה ישבו המשתתפים בחסידישע שטיבל "שארית ישראל" ד'ווילעדניק השוכן במרומי עיה"ק ושמו אזנם כאפרכסת ודלו ושאבו מן באר המים של האורח הדגול אשר השקה ממעייני תורתו של בעל ההילולא ממשנתו וממשנת חייו. כן נמי התוועדו אף לתוך השעות הקטנות של הלילה הנשגב בזמירות וניגוני קודש המקובלים מבעל ההילולא הרה"ק מוויטעבסק • שנערכה בביהמ"ד "חסידישע שטיבל" (ווילעדניק) לקהילות החסידים בטבריה
עוד נשא דברים במהלך הסעודה הרה"צ רבי משה בירנבוים שליט"א. האדמו"ר מליזענסק מתושביה החדשים של טבריה שהרחיב בדבריו בסיפורי קודש אודות עלייתו של הרה"ק מוויטעבסק לארץ ישראל בכלל ולעיה"ק טבריה בפרט.

הקהילה החסידית בטבריה ציינה את הילולת הרממ מוויטעבסק זיע בטבריה (1)

הקהילה החסידית בטבריה ציינה את הילולת הרממ מוויטעבסק זיע בטבריה (2)

הקהילה החסידית בטבריה ציינה את הילולת הרממ מוויטעבסק זיע בטבריה (3)

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. הייתי לא ממזמן שבת בטבריה. התפללתי בבית החסידים של וילדניק, היה אכן מרומם! תודה לגבאים ולרב ביהמ"ד שם, נראה שטבריה יש לה באמת עתיד מזהיר. בשבת בלילה התפללתי בביהכ"נ של רב ברנסדופר בנו של רבי מאיר ברנסדופר מירושלים, בבוקר ובסעודה שלישית בוילדניק כאמור, בזיץ שבת בלילה הייתי בקרלין ואח"כ בצאנז. אם רק היה באפשרותי הייתי מהגר לטבריה עוד היום… בצד השני כך אומרים, מגיעים לגור חסידי תלדות אהרן והמתמידים, בקיצור כמו שכבשנו את בית שמש והפכנו אותה לעיר חרדית כמעט נטו, כך יכבשו את טבריה, בעז"ה!

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן