האדמו"ר מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני "רפואה וחיים" ויז'ניץ

מיזם ייחודי מבית החסד של רפואה וחיים: נופשון מהנה נערך בה' אייר ביום בו מסגרות החניך החינוך המיוחדים שובתים • היערכות ליום כייף בל"ג בעומר הקרוב למאות ילדים חולים ומוגבלים

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • את היין הזה כבר טעמתם? לחיצה אחת והשליח בדרך אליכם

  תוכן מקודם

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

ארגון רפואה וחיים שמה לעצמה מטרה לעזור למשפחות ולקחת את הילדים בכל פעם במוסדות החינוך אינם פעילים, גם כשמדובר ברצף של פעילות שמסתכם בעלויות גבוהות בפן הכלכלי ובלוגיסטיקה ומערך מתנדבים נרחב בפעילות בשטח.

האדמור מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני רפואה וחיים ויז'ניץ (1)

האדמור מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני רפואה וחיים ויז'ניץ (2)

האדמור מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני רפואה וחיים ויז'ניץ (3)

האדמור מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני רפואה וחיים ויז'ניץ (4)

האדמור מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני רפואה וחיים ויז'ניץ (5)

בימים בהם מסגרות החינוך המיוחד מושבתים ובעתות הפנאי, חושבים ברפואה וחיים כיצד ניתן להעניק לילדים וגם להורים את החופשה המיוחלת והמשחררת, וממחשבה הדרך קצרה לשטח המעשה, כאן נכנסו לתמונה המתנדבים המיומנים של רפואה וחיים שהזמינו מאות ילדים חולים ומוגבלים ליום של הנאה ופעילות באולמי קונטיננטל בבני ברק.

ההתארגנות כללה הסעות מהבית והחזרת הילדים לביתם בהסעות מסודרות, חלקם הגדול ברכבי הנכים של העמותה, בסיום יום הפעילות.

לאולם הובאו מתקנים ומתנפחים, תוכניות מגוונות, יצירות והפעלות מרתקות במשך כל היום מבוקר ועד ערב ע"י מאות מתנדבות האגף המסורות. כשבמהלך היום חולקו ארוחות מזינות המותאמים לילדים מוגבלים אלו.

להפתעה נדירה וחוויה מיוחדת זכו הילדים המיוחדים כאשר בפתח האולם הופיע בהדרו כ"ק האדמו"ר מסאדיגורא שליט"א חבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, את פניו קיבלו ביראת הכבוד, חברי הנהלת האגודה ובראשם מנכ"ל האגודה הרב ברוך הימל הי"ו, יו"ר האגודה הרב יצחק רוט הי"ו, מנהל אגף החניך המיוחד הרב נפתלי וינברגר הי"ו, הרב יצחק שטרן הי"ו היועץ הרפואי הרב דוד הרשטיין הי"ו חבר הנהלת האגודה.

כ"ק האדמו"ר שליט"א היה במהלך כל הביקור נרגש ונפעם ביותר, התרגשות שהביעה הערכה והתרשמות מקרוב בנופשוני הקיץ הנערכים כל שבת שלישית למאות ילדים חולים ומוגבלים, כאשר הפעם הוא זוכה לחוות זאת בהתרשמות אישית מקרוב. הורים לילדים מיוחדים שנכחו במקום סיפרו לאורח על הסיוע והתמיכה העצומה אותה הם מקבלים מהאגודה כבר עשרות שנים במסירות של ממש, רפואה וחיים נוסכים בנו כוחות להמשיך בחזית התפקוד השוטף של ההתמסרות לצרכי הילדים הבריאים בבית.

למראה עשרות רבות של ילדים המיוחדים כל אחד ואחת על מוגבלויותיו ומצוקותיו הקשים, זלגו עיניו דמעות של הזדהות וכאב, המילים נעתקו מפיו מתוך התרגשות ודומיה למחזה היקף הפעילות ומראה הילדים המטופלים בחום ובמסירות.

ממנכ"ל האגודה קיבל האדמו"ר סקירה נרחבת על כל מפעלות אימפריית החסד 'רפואה וחיים' על מגוון אגפיה ופעולותיה כשהוא מתעניין בכל פרט ופרט.

"זכות גדולה התגלגלה לידי לראות את עבודת הקודש העצומה ופעולות החסד הגדולות של אנשי רפואה וחיים", אמר האדמו"ר האורח הרם בפעימות לב ובמאור זיו פניו הנרגש והאצילי, כשהוא מתבטא שלנוכח פעילות מופתית זו ברכתו לכאורה מיותרת…

האדמו"ר בירך את כולם בברכת רפואה שלימה, שעם ישראל יגאל כבר מכל צרותיו, ברכה מיוחדת הוסיף למתנדבות המסורות על מעשי החסד העצומים שנעשים על ידם ובזכותם תקרב הגאולה ושיזכו לבריאות ולשמחות בבתיהם.

לסיום האציל ברכות על כל התומכים והמסייעים לארגון חשוב זה, שבזכות ההקלה והשמחה שהם מביאים לילדים ובני משפחותיהם ימלא הקב"ה כל משאלות לבבם לטובה ולישועה.

במקביל, לא שוקטים ולא נחים במשרדי האגף, ובאגודה מתקיימת כבר הכנה מאסיבית ומקיפה לשבת הקרובה שתערך בנתניה ולשבת הבאה שתערך בפ"ת, זאת מלבד היערכות לוגיסטית ליום כייף נוסף שיערך בל"ג בעומר עם מגוון הפתעות מרנינות של אורות וחיוכים כמיטב המסורת.

האדמור מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני רפואה וחיים ויז'ניץ (6)האדמור מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני רפואה וחיים ויז'ניץ (7)האדמור מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני רפואה וחיים ויז'ניץ (9)האדמור מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני רפואה וחיים ויז'ניץ (10)האדמור מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני רפואה וחיים ויז'ניץ (11)האדמור מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני רפואה וחיים ויז'ניץ (12)האדמור מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני רפואה וחיים ויז'ניץ (13)האדמור מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני רפואה וחיים ויז'ניץ (14)האדמור מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני רפואה וחיים ויז'ניץ (15)האדמור מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני רפואה וחיים ויז'ניץ (16)האדמור מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני רפואה וחיים ויז'ניץ (17)האדמור מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני רפואה וחיים ויז'ניץ (18)האדמור מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני רפואה וחיים ויז'ניץ (20)האדמור מסאדיגורא בביקור מרגש בנופשוני רפואה וחיים ויז'ניץ (19)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן