נתניהו במוסקבה • פתק בכותל המערבי ומכתב מרגש לפני פגישתו עם פוטין

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהגיע לרוסיה לפגישה עם נשיא רוסיה וולדימיר פוטין, מילא ווירטואלית פתק בקשה לתפילה, שהוכנס במיצג 'כותל המערבי' שמוצג בתערוכה החדשה שהוא חנך, מול הקרמלין במרכז מוסקבה. שיא הביקור: הפתעה מרגשת שהוגשה לנתניהו על-ידי הרב הראשי לרוסיה הגר"ב

נתניהו במוסקבה • פתק בכותל המערבי ומכתב מרגש לפני פגישתו עם פוטין (1)

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהגיע לרוסיה לפגישה עם נשיא רוסיה וולדימיר פוטין, מילא ווירטואלית פתק בקשה לתפילה, שהוכנס במיצג 'כותל המערבי' שמוצג בתערוכה החדשה שהוא חנך, מול הקרמלין במרכז מוסקבה.

בכניסה לתערוכה שהקימה השגרירות הישראלית ברוסיה, לציון 25 שנים לחידוש היחסים בין ישראל לרוסיה, מוצב דגם של "כותל המערבי" שהוקם על-ידי 'איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה', ובו אפשרות למלאות 'פתקי בקשה לתפילה', המועברים לירושלים, לידי שליח הקהילה היהודית, המתפלל ליד שריד בית מקדשנו על כל בקשה שהתקבלה ממוסקבה.

נתניהו במוסקבה • פתק בכותל המערבי ומכתב מרגש לפני פגישתו עם פוטין (2)

לצדו של יוזם מיזם הכותל במוסקבה, רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר, אודה נתניהו: על הפרויקט החשוב. בפתיחת התערוכה אמר נתניהו: "תודה על קבלת הפנים, אנחנו בהחלט מרגישים בבית ודלתות ישראל פתוחות לרוסיה, ודלתות רוסיה פתוחות לישראל". נתניהו הוסיף: "אנחנו מציינים 25 שנים לחידוש היחסים בינינו וזה לא מצטמצם רק בתחום התרבות והטכנולוגיה. מעל זה יש גשר אנושי של יותר ממיליון דוברי רוסית שהם בשר מבשרנו אבל גם באים כשגרירים, מרצון טוב של סימפטיה עמוקה, אזרחי ישראל שהם יוצאי חבר העמים".

ביקורו של נתניהו במיצג ה'כותל' סוקר בהרחבה על-ידי כלי התקשורת הרבים שהיו במקום.

בשיאו של הביקור, קיבל ראש-הממשלה הפתעה מרגשת: מכתב שכתב לו הרבי מליובאוויטש זי"ע – בדיוק בראש-חודש סיון, לפני 28 שנה.

נתניהו במוסקבה • פתק בכותל המערבי ומכתב מרגש לפני פגישתו עם פוטין (3)

הנה קטע מהטור שפורסם במלואו אתמול (חמישי) בשבועון 'כפר חב"ד':
"זה יקר לי, זה יקר לי", הגיב נתניהו בהתפעלות, בעודו מחזיק במכתב, ברגע שסיים הרב לאזאר את קריאתו. "הדברים שהרבי כתב לי, ברכותיו של הרבי, חשובות לי מאוד, בפרט עכשיו, לפני הפגישה עם הנשיא פוטין", הוסיף. רעייתו, שביקשה כמה הסברים על תוכן המכתב, קיבלה הסבר מפורט, כשראש הממשלה מאזין לכל מילה.
נתניהו התקשה להיפרד מן המכתב והחזיקו בידיו במשך דקות ממושכות, אף על פי שהסיור בתערוכה נמשך כמתוכנן. באחד הרגעים נראה מרכיב את משקפיו וקורא את המכתב, מילה במילה, מתעמק בכל פרט ובכל תג. עוזרי ראש הממשלה לא ממש אהבו את ההפתעה הלא צפויה הזו, בוודאי לא כשראו אותו מסתובב לו עם המכתב הממוסגר באמצע התערוכה, כשעשרות צלמים מתעדים כל תזוזה של האורח. כשביקשו לקחת מידיו את המכתב, הגיב: "תביאו את זה לארץ, אני רוצה שזה יהיה אצלי במשרד".

את המכתב המיוחד, העבירה מערכת שבועון 'כפר חב"ד' לידי הרב לאזאר – לקראת פרסומו בגיליון הקרוב. עורך העיתון, ר' מנחם כהן, הקדיש חלק מטורו השבועי לסיפורו של המכתב ועל תגובתו של ראש-הממשלה.

נתניהו במוסקבה • פתק בכותל המערבי ומכתב מרגש לפני פגישתו עם פוטין (4)

נתניהו במוסקבה • פתק בכותל המערבי ומכתב מרגש לפני פגישתו עם פוטין (5)

נתניהו במוסקבה • פתק בכותל המערבי ומכתב מרגש לפני פגישתו עם פוטין (6)

נתניהו במוסקבה • פתק בכותל המערבי ומכתב מרגש לפני פגישתו עם פוטין (7)

נתניהו במוסקבה • פתק בכותל המערבי ומכתב מרגש לפני פגישתו עם פוטין (8)

נתניהו במוסקבה • פתק בכותל המערבי ומכתב מרגש לפני פגישתו עם פוטין (9)

נתניהו במוסקבה • פתק בכותל המערבי ומכתב מרגש לפני פגישתו עם פוטין (10)

נתניהו במוסקבה • פתק בכותל המערבי ומכתב מרגש לפני פגישתו עם פוטין (11)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *