עם פטירתו של סופר השואה הנודע וחתן פרס נובל, מר אלי ויזל ז"ל שהלך לעולמו בשבת בגיל 87. אנו חוזרים לביקור המרגש שערך במרכז עולמי של חסידות בעלזא בירושלים. כאשר בשיאו של הביקור ערך ביקור מיוחד במעונו של כ"ק מרן אדמו"ר מבעלזא שליט"א. ויזל שאל את האדמו"ר: "מה יהודי כמוני צריך עוד לעשות בעולם למען עם ישראל"

בחודש סיון תשע"א ערך הסופר אלי ויזל ז"ל ביקור מרגש ובלתי שיגרתי במעונו של כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א בקריה בירושלים. במהלך הביקור הוא שאל את האדמו"ר: "מה יהודי כמוני צריך עוד לעשות בעולם למען עם ישראל ?" הסופר גולל את סיפור ילדותו בבית חסידי בסיגעט וכיצד זכה לראות את הרה"ק האדמו"ר רבי אהרן מבעלזא זי"ע בבודפסט. בהמשך אף סיפר כי אביו היה חסיד ויז'ניץ במקורו, והוא אף שר וזימר מניגוני בית ויז'ניץ שעלו בזכרונו.

הסופר אלי ויזל בבעלזא 1

סופר השואה היהודי-אמריקאי הנודע, חתן פרס נובל, מר אלי ויזל ערך ביקור מרגש ומיוחד במרכז עולמי של חסידות בעלזא בירושלים. בשיאו של הביקור אף נכנס ויזל לשיחה ארוכה אצל כ"ק מרן אדמו"ר מבעלזא שליט"א.
אל הביקור הנדיר התלווה ח"כ הרב ישראל אייכלר שסייר יחד עם עסקני המוסדות הק', ויזל בהיכל ביהמ"ד הגדול וסיפר לו על התקומה המופלאה של החסידות לאחר השואה האיומה. ויזל התרגש למראה היכל ביהמ"ד המפואר והענק והתפעל מאוד.
הסופר אלי ויזל בבעלזא 4

בהמשך נכנסה המשלחת למעון קדשו של מרן אדמו"ר שליט"א שקיבלם בחביבות יתירה. ויזל סיפר לאדמו"ר כי אביו השתייך לחסידות ויזניץ, והחל לזמר בהתרגשות ובדמעות את הנוסח הידוע של ויזניץ בתפילה הזכור לו מילדותו.
במהלך הביקור שאל את האדמו"ר: "מה יהודי כמוני צריך עוד לעשות בעולם למען עם ישראל" ?
הסופר גולל את סיפור ילדותו בבית חסידי בסיגעט וכיצד זכה לראות את מרן הרה"ק מהר"א מבעלזא זי"ע בבודפסט.
על סיפור נס ההצלה שלו עצמו אמר ויזל: "אני עדיין מחפש את השליחות למענה ניצלתי מן התופת". והוסיף, "דרך החסידות מושכת את הדור הצעיר בעולם כולו אל היהדות יותר מכל דרך אחרת".
עם תום הביקור בירכו האדמו"ר וענה לו על שאלתו: "שתזכה להשפיע בעולם להרבות כבוד שמים".
לסיום התעניין האדמו"ר על פעילותיו של ויזל להנצחת זכר השואה בקרב הצעירים בארה"ב, וויזל סיפר כי כיום עוסק רק בכך וב"ה זוכה כל יום להרבות כבוד שמיים ולהפיץ יהדות בעולם הרחב.
כאשר ח"כ אייכלר סיפר לאדמו"ר שנשיא ארה"ב הזכירו בנאומו בעת שנאם בכנסת הפטיר ויזל: "אני צריך שנשיא ארה"ב יזכירו אני צריך שיזכירנו אצל האדמו"ר".

הסופר אלי ויזל בבעלזא 2

הסופר אלי ויזל בבעלזא 3

הסופר אלי ויזל בבעלזא 1