הגרש"ב לייזרזון בביקור בארה"ב אצל האדמו"רים והרבנים

הגאון רבי שמחה בונם לייזרזון שליט"א ראש בית מדרש גבוה להלכה שולחן שלמה ומחבר ספרי שולחן שלמה בביקור בארה''ב, הגרש"ב נענה לדרישות רבנים וגדולי תורה, לברר את דעתו של מרן הגרש"ז אויערבאך זצוק"ל באופן יסודי וממצה בהתפתחויות הטכנולוגיות המציבות שאלות הלכתיות לגבי שימוש במכשירים חשמליים בשבת, במרכז ההתעניינות של יהדות ארה"ב.

בימים האחרונים נמסרו מספר שיעורים תורניים מקיפים בסוגיית השימוש בשבתות בפיתוחים טכנולוגיים חדישים, בקהילות שונות בארה"ב, ובמרכזם התקיים בביהמ"ד הגדול קארלין- סטולין שבשדרה ה-16 במרכז בורו פארק החרדית, שיעור הלכתי ארוך מקיף ומרתק אודות השימוש במקררים ובמקפיאים בשבתות לדעת מרנן החזו"א והגרשז"א זיע"א על פי הזמנתו של הרה"ג ר' אליעזר ברוך באלד שליט"א העומד בראש 'ארגון שיעורי תורה' בארה"ב. מאות המשתתפים האזינו לניתוח יסודי של השינויים שישנם כיום במקררים החדשים, ואת ההיבט ההלכתי בכל שלב, ע"י הגאון רבי שמחה בונם לייזרזון שליט"א העומד בראש בית מדרש גבוה להלכה 'שולחן שלמה' ומחבר ספרי 'שולחן שלמה' מתורתו של עמוד ההוראה לדורות מרן הגרש"ז אויערבאך זיע"א, שהגיע לביקור קצר בארה"ב. בתום השיעור השיב האורח הדגול במשך שעה ארוכה על שאלות הקשורות לשימוש במכשירים טכנולוגיים בשבת.

הגרשב לייזרזון בביקור בארה''ב אצל האדמורים והרבנים (1)

הגרשב לייזרזון בביקור בארה''ב אצל האדמורים והרבנים (2)

במהלך ביקורו הקצר בארה"ב נועדו עמו רבנים ומורי הוראות מכל החוגים, כדי לברר את דעתו של מרן הגרש"ז אויערבאך זיע"א במגוון רחב של נושאים הלכתיים.
האורח גם הוזמן לאסיפת רבנים של דייני קהל מחזיקי הדת בארה"ב, שהתכנסה באופן מיוחד כדי לברר את דין השימוש במקררים ומקפיאים דיגיטליים בשבתות ויו"ט. הגרש"ב שליט"א מסר בפניהם סקירה הלכתית מקיפה ואת הפתרונות הנדרשות להתאים לשימוש ללא חשש, במהלכו התקיים דיון הלכתי מעמיק בדעתו של מרן הגרש"ז אויערבאך זיע"א, בתום שלוש שעות גדושות גילויים הלכתיים, הביעו הגאונים הדיינים שליט"א רגשי תודה לאורח הדגול שהאיר את הנדונים ביסודיות ובבהירות.
בימי שהותו ערך ביקור קצר בעיירה התורנית ליקווד, במהלכו נועד לפגישות תורניות במעונם של ראשי ישיבת 'בית מדרש גבוה' ה"ה הגאונים הנודעים, רבי מלכיאל קוטלר שליט"א, רבי ירוחם אולשין שליט"א ורבי דוד שוסטל שליט"א, ראשי הישיבה גילו התעניינות בתכניות המגוונות, והפליגו אודות תרומתם הכבירה לכלל בני התורה ובפרט ליושבי על מדין ברחבי העולם היהודי כולו.

הגרשב לייזרזון בביקור בארה''ב אצל האדמורים והרבנים (3)

הגרשב לייזרזון בביקור בארה''ב אצל האדמורים והרבנים (4)

הגרש"ב לייזרזון שליט"א ביקר גם במעונם של גדולי התורה והחסידות בארה"ב, כ"ק מרנן האדמורי"ם מסקולען, רחמסטריווקא, סטמאר, באבוב, צאנז-קלויזענבורג, ופרס בפניהם מגוון בירורים הלכתיים אקטואליים לאור משנתו ההלכתית של מרן הגרש"ז אויערבאך זיע"א, והציג את התכניות העניפות לעתיד הקרוב, כ"ק מרנן האדמורי"ם שליט"א הביעו את הוקרתם על מפעלות 'בית שולחן שלמה' ובמרכזם תשעת חלקי שולחן שלמה שיצאו לאור לעת עתה, וכבשו את עולם התורה, ועוד מגוון ספרים וקבצי הלכה בנושאים אקטואלים שלובנו לאור משנתו, ואת קורת רוחם המרובה מהתרחבותו של המפעל הגדול לתחומים נוספים.

הגרשב לייזרזון בביקור בארה''ב אצל האדמורים והרבנים (5)

הגרשב לייזרזון בביקור בארה''ב אצל האדמורים והרבנים (6)

הגרשב לייזרזון בביקור בארה''ב אצל האדמורים והרבנים (7)

הגרשב לייזרזון בביקור בארה''ב אצל האדמורים והרבנים (8)

הגרשב לייזרזון בביקור בארה''ב אצל האדמורים והרבנים (9)

הגרשב לייזרזון בביקור בארה''ב אצל האדמורים והרבנים (10)

הגרשב לייזרזון בביקור בארה''ב אצל האדמורים והרבנים (11)

הגרשב לייזרזון בביקור בארה''ב אצל האדמורים והרבנים (12)

הגרשב לייזרזון בביקור בארה''ב אצל האדמורים והרבנים (13)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן