אשדוד: עצרת במלאת שנתיים לחייל הק' בן-יצחק וענונו הי"ד שנהרג במבצע "צוק איתן"

במלאת שנתיים לפטירתו של החייל הק' בן-יצחק וענונו הי"ד קהל רב ורבנים בדברי הספד וחיזוק לזכרו הרב הראשי רבי חיים פינטו: "כשאני נזכר בדמות של בן אני מקבל צמרמורת, ואני אומר אוי ליופי הזה שמתבלה בעפר"

כתבות נוספות בנושא:

ברק פגע בבית בעיר צפת; שריפה פרצה בחזית הבניין • צפו
בני ברקים, רוצים שלג? תיעוד נדיר מהעיר מכוסה בלבן • צפו
סמוטריץ' נגד בנט: "כשל ערכי של הפניית עורף לקדושת החיים"
בין הדף היומי ליום השואה: אהרן רזאל מרגש עם סיפור של קרליבך
 • מצב חירום: גדולי ישראל בעצרת תפילה למען החולים

  תוכן מקודם

 • עדות מזעזעת: "זה שורף את הגוף מבפנים"

  תוכן מקודם

 • היתומים הרכים יחד עם האלמנה מתחננים לעזרה רגע לפני שהבית קורס

  תוכן מקודם

 • רוצים לדעת עוד על מעלות תיקון שובבי"ם?

  תוכן מקודם

 

במלאת שנתיים לחייל הק' בן-יצחק וענונו הי"ד שנהרג במבצע "צוק איתן" במהלך קרב עקוב מדם בשכונת סג'עייה בפאתי העיר עזה יחד עם כח שהיה בנגמ"ש, התקיים עצרת מספד והתעוררות לזכרו בבית הכנסת "ישמח משה -אוצרות חיים" בראשותו של הרב הראשי לאשדוד הגה"צ רבי חיים פינטו, רבנים ואישי ציבור חשובים.

בשעות אחר הצהריים בית הכנסת היה מלא מפה לפה, כשכל העת המונים נכנסו לבית הכנסת. גם קבוצה בולטת מחיילי גולני הגיעו לכבד וישבו בין הקהל. לאחר תפילת המנחה נשא את ההשכבה הרב שמואל אוחנה מראשי ישיבת 'שובה ישראל' כשהציבור עומד על רגליו.

דברי הספד והתעוררות, הרב הצבאי הראשי לצה"ל תת אלוף רפי פרץ, הרה"ג הרב מאיר אבוחצירא רב רובע ה'סיטי', הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית, את המשא המרכזי נשא הרב הראשי הרה"ג רבי חיים פינטו.

הרב הצבאי הראשי לצה"ל תת אלוף רפי פרץ, בדבריו פתח נמצאים אנו כאן שנתיים אחרי צוק איתן לע"נ של בן הצדיק שיצא חלוץ לפני המחנה בנגמ"ש של גלני ולצערנו הרב נלקח מאיתנו.

הזכיר את הפעולות הברוכות של האבא אילן היקר, בן מסר נפשו על קידוש ה' קדוש, קדוש יאמר לו, הוא נמצא במקומות העליונים ביותר, על אלה שמסרו נפשם על קידוש ה' אילן אתה וביתך ה' יתן לכם כוחות להמשיך בדרך הנפלאה שלכם, ולנצח את הרוחות הלא פשוטות שנמצאות ביננו. זכה הרב הראשי הרב חיים פינטו כאשר ציבור כה גדול מגיעים לכאן להיות שותפים עם הצער והכאב שלא עובר ולא יעבור לנו, רק דבר אחד נזכור, נידבק כולנו במה שאנו מכירים במשפחת וענונו, בחסד בטוב ובנעימות ולהידבק בתלמידי חכמים, כך נזכור את בן ויהי זכרו ברוך לעד.

הרב מאיר אבוחצירא, הזכיר בשבח המשפחה ועל בן היקר אשר בו נאמר 'עקדת יצחק היום לזרעו ברחמים תזכור' ומן השמים תנוחמו, הזכיר בדבריו את מעלתם של קדושים שנהרגו על קידוש ה' ואת הקושי הגדול למצוא את הנחמה לאותם משפחות ששיכלו את יקיריהם שאין להם שום נחמה, אבל דבר אחד יכול לנחם את האדם  – זה התורה הקדושה שהיא מעודדת ומחזקת והרחיב בזה. אם אדם מבין כשמקבל מכה והכל מאת ה' יתברך, שם נמצאת הנחמה ופנה לאילן, אשרך ואשרי חלקך, שרואים אותך לומדים ממך פרק של חיזוק באמונה על אף הניסיון המר והנמהר ונזכה בקרוב לתחית המתים.

הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית, הזכיר את נשמתו הטהורה של בן, אשר נמצאת במעלת קדושים וטהורים, הזכיר לשבח את האבא אילן חבר המועצה הדתית שבמשך שנים רבות מחובר לצדיקים מידי יום ביומו במסירות רבה והזכיר עוד מדברי פרשת השבוע.

הגה"צ ר' חיים פינטו רבה של אשדוד התקשה לדבר על האובדן והשבר הגדול של המשפחה, ואמר אני נזכר בדמות של בן ואני מקבל צמרמורת, ואני אומר אוי ליופי הזה שמתבלה בעפר, וסיפר לציבור שביום שישי האחרון לחייו שוחח עם בן בטלפון ואמר לי שנמצא כעת במרפאה היות ואיבד הרבה נוזלים, אמרתי לו אולי תישאר במרפאה, הוא לא הבטיח לי להישאר במרפאה, ולצערנו נקטף מאיתנו. לבן יצחק היה אמונת חכמים אהבת ה' ואהבת התורה שאת זה רכש מהוריו היקרים, הבן הזה לא ישכח לעולם.

בדבריו הביא מדרשים ודברי תורה בנושא אמונה ובטחון, ואמר, שמידי פעם מתפלל על קברו של בן בגלל שהוא נקרא קדוש, ושם מצאתי נחמה. דיבר על החשיבות והזהירות בכבוד תלמידי חכמים והצדיקים  והזכיר כי בן יצחק ז"ל מקטנותו היה לו כבוד והערכה לתלמידי חכמים ולתורה הק'.

בסיום חיזק את המשפחה, וקרא לציבור להתחזק בימים אלו באהבת הבריות, אהבת התורה ולומדיה, כבוד תלמידי חכמים ושמירת המצוות ובכך נזכה להינצל מגלות ישמעאל ולראות בנחמת ציון וירושלים כאשר אור ה' עלינו יזרח ומחה ד' אלוקים דמעה מעל כל פנים.

לאחר תפילת ערבית, הקהל התאסף לסעודת מצוה ואזכרה באולם שע"י בית הכנסת שבמהלכה נאמרו דברי חיזוק והתעוררות.

DSCF5230 DSCF5259 DSCF5260 DSCF5263 DSCF5264 DSCF5265 DSCF5266 DSCF5267 DSCF5268 DSCF5269 DSCF5295 DSCF5296 DSCF5305 DSCF5310 DSCF5311 DSCF5312 DSCF5314 DSCF5321 DSCF5328 DSCF5329 DSCF5341 DSCF5342 DSCF5350 DSCF5351 DSCF5420

 

 

 

הכתבות המעניינות ביותר

רפאל מלול בסינגל קליפ חדש ומקפיץ: "דאגה מניין"
וואו: שלג בגובה מטר בחרמון; רמת הגולן מכוסה בלבן • צפו
יהוידע שחר בסינגל חדש: "נחמן מאומן"
סקר בארה"ב: אם טראמפ היה מתמודד היום מול ביידן - הוא היה מנצח
דיון על דחיית מתווה הבדיקות; בנט שוקל להטיל חובת בדיקה על הילדים
דאגה בעולם התורה: רבה של גבעת זאב פונה לבית החולים במצב קשה
העתירו בתפילה: המשפיע הברסלבאי זקוק לרחמי שמים מרובים
ביוזמת הרבנות הראשית: מאות רבנים יתכנסו נגד גזירת הגיור
כללית מציגה: כך תכינו עצמכם לסערה ותמנעו מפגיעות קור
בירושלים והסביבה כבר נערכים לשלג שיבוא אחר הצהריים • צפו
החשש גובר: שני ילדים קטנים מאושפזים במצב בינוני כתוצאה מפימס • צפו
דיווח: ממשל ביידן הציע לרש''פ להפסיק לשלם משכורות למחבלים; מהי התמורה?
פורסם דירוג היעדים הפופולריים ביותר של ישראלים בחו"ל ב-2021
בכב''ה מתריעים: חמישה נהרגו השבוע בשריפות שפרצו מאמצעי חימום
אמסלם נגד ברקת: "הוא לא מתנהל באופן חוקי - יותר גרוע מבנט ולפיד"
רוסיה התחילה 'להגן' על סוריה מפני תקיפות ישראליות; מה התמורה?
משפחת סנדק חוששת: היועמ''ש יסגור את התיק ב-'אלפיס' - והם לא יוכלו להפגין
תפילת מנחה בהשתפכות הנפש - הרה"ק מצאנז קלויזענבורג זי"ע‎‎‏
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

הא!
מי כעמך ישראל!!!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture