יו״ר שס השר הרב אריה דרעי בביקורו הבוקר במוסדות החינוך של רשת ׳בני יוסף׳ מעיין החינוך התורני בבאר שבע, עם פתיחת שנת הלימודים החדשה. לביקור התלוו סגן שר האוצר ח״כ הרב יצחק כהן, סגן שר הפנים הרב משולם נהרי, יו״ר סיעת שס בכנסת ח״כ הרב יואב בן צור, מנכ״ל רשת החינוך ׳בני יוסף׳ הרב חיים ביטון, יו״ר שס בבאר שבע עופר כראדי, חבר המועצה שמעון טובול, מנהלת מחלקת התרבות התורנית בעיר הגב׳ עליזה ביטון ועוד • צילום: יעקב כהן
״מחמם את הלב לראות את הפריחה החינוכית במוסדות הרשת שלנו בבאר שבע, אבל צריך לזכור שיש עוד אלפי ילדים בחוץ. המשימה שלנו היא לחזור לימי הרישום הגדולים. לעבור בית בית ולהביא ילדים למוסדות החינוך התורניים״.
את הדברים אמר יו״ר ש"ס השר הרב אריה דרעי בביקורו הבוקר במוסדות החינוך של רשת ׳בני יוסף׳ מעיין החינוך התורני בבאר שבע, עם פתיחת שנת הלימודים החדשה. לביקור התלוו סגן שר האוצר ח״כ הרב יצחק כהן, סגן שר הפנים הרב משולם נהרי,
יו״ר סיעת ש"ס בכנסת ח״כ הרב יואב בן צור, מנכ״ל רשת החינוך ׳בני יוסף׳ הרב חיים ביטון, יו״ר ש"ס בבאר שבע עופר כראדי, חבר המועצה שמעון טובול, מנהלת מחלקת התרבות התורנית בעיר הגב׳ עליזה ביטון ועוד.
את פני השר ופמלייתו קיבלו בשירה תלמידי ת״ת של מוסדות ׳באר מים חיים׳ בעיר בניהולו של הרב יובל אלימלך. בית הספר המונה כ-270 תלמידים כ״י הנו איחוד מבורך של שני ת״תים בנשיאות המקובל רבי אלעזר אבוחצירא זיע״א והמקובל רבי יורם אברג׳ל זצוק״ל.  מנהלי הת״ת ברכו את השר הרב דרעי ואת המנכ״ל הרב ביטון על מהלך איחוד המוסדות ועל התמיכה העקבית במוסדות.
השר הרב דרעי בירך בחום את התלמידים ואמר כי רשת החינוך היתה בבת עינו של מרן הגר״ע יוסף זצוק״ל וברוך ה׳ רואים היום את הפירות. בפגישה שהתקיימה עם ראשי הת״ת שיבח השר דרעי את מהלך איחוד המוסדות ואמר כי ״זהו דבר גדול וחשוב המקרין על כל המערכת. רואים שכאשר גדולי ישראל עומדים בראש המוסדות – התורה מאחדת את כולם. יש בכך גם אמירה מהדהדת של אחדות השורות והתגייסות למטרה אחת של חינוך טהור״.
יחד עם זאת השר קרא לא לשקוט על השמרים. ״המנהלים והנציגים חייבים לפתוח במבצעי רישום. כל ילדי הגן חייבים להמשיך בכיתות א׳. חייבים לראות כמה ילדים יש בבאר שבע וכמה אינם במוסדות התורניים. אם צריך להקים מוסדות קירוב לרחוקים נקים. זה היעד והמשימה שלנו״.
משם פנה השר אל בית הספר הקירוב ׳אוצר החיים׳ של רשת החינוך, והתקבל בקבלת פנים חגיגית על ידי 150 התלמידים והצוות החינוכי. בבית ספר זה התבשר השר על הכפלת הרישום בשנה זו משנה שעברה.
בהמשך נפגש השר דרעי עם ראש עיריית באר שבע מר רוביק דנילוביץ עמו דן על צרכי מוסדות החינוך בעיר.
משם יצא השר דרעי לסיור במוסדות ׳בנות חיל׳ לבנות והתרשם מהקומה השניה החדשה של המבנה ונחשף לרמת הלימודים הגבוהה המוענקת לתלמידות.
בביקור במועצה הדתית בעיר השתתפו רב העיר הגאון רבי יהודה דרעי שליט"א, רבה של דימונה הגאון רבי שלום דיין שליט"א וכן עשרות רבני שכונות וקהילות בעיר. בישיבה המיוחדת דנו הרבנים עם השר על צרכי המועצה הדתית, המקוואות, שכר הרבנים ועוד.
השר סיים את ביקורו בעיר בישיבה לצעירים מצויינים ׳תורה אור׳ בראשות הרב אברהם ממן, ודיבר בפני התלמידים על חשיבות לימוד התורה והשקיעות בלימוד בתקופה זו של החיים.
השר דרעי סיכם את ביקורו בעיר ואמר: ״העיר באר שבע עברה מהפכה רוחנית אדירה. לפני תקופה, כשעברתי בעיר ראיתי מודעות בחוצות העיר על קומזיץ בני הישיבות עם הזמר מוטי שטיינמץ, וחשבתי שלראות מודעות רשמיות כאלה מטעם עריית באר שבע זה ימות המשיח.  יחד עם זאת, הציבור שלנו גדל ב״ה וחייבים לתת לו פתרונות בכל התחומים. גם הרוחניים וגם התרבותיים. זה הדבר שמונע נשירה. נעשים בעיר תכניות רבות בתחום כמו המרכז הקהילתי החדש, וכן בטיפול בתחום הנוער נושר ועל כך יש לברך״.
אריה דרעי בבאר שבע בסיור בתלמודי התורה רשת בני יוסף (1) אריה דרעי בבאר שבע בסיור בתלמודי התורה רשת בני יוסף (2) אריה דרעי בבאר שבע בסיור בתלמודי התורה רשת בני יוסף (3) אריה דרעי בבאר שבע בסיור בתלמודי התורה רשת בני יוסף (4) אריה דרעי בבאר שבע בסיור בתלמודי התורה רשת בני יוסף (5) אריה דרעי בבאר שבע בסיור בתלמודי התורה רשת בני יוסף (6) אריה דרעי בבאר שבע בסיור בתלמודי התורה רשת בני יוסף (7) אריה דרעי בבאר שבע בסיור בתלמודי התורה רשת בני יוסף (8) אריה דרעי בבאר שבע בסיור בתלמודי התורה רשת בני יוסף (9) אריה דרעי בבאר שבע בסיור בתלמודי התורה רשת בני יוסף (10) אריה דרעי בבאר שבע בסיור בתלמודי התורה רשת בני יוסף (13) אריה דרעי בבאר שבע בסיור בתלמודי התורה רשת בני יוסף (21) אריה דרעי בבאר שבע בסיור בתלמודי התורה רשת בני יוסף (22) אריה דרעי בבאר שבע בסיור בתלמודי התורה רשת בני יוסף (23) אריה דרעי בבאר שבע בסיור בתלמודי התורה רשת בני יוסף (24)