שירת הבקשות: "תהילה לדוד" בשיתוף "מועצת הפיוט המרוקאי" קיימה ערב חגיגי כמסורת יהודי מרוקו

אמש עם פתיחת עונת שירת הבקשות, קיימה חברת הבקשות "תהילה לדוד" בשיתוף "מועצת הפיוט המרוקאי" ערב חגיגי כמסורת יהודי מרוקו, בהדרכתו של הפייטן ר' אביהוא אלבאז הי"ו בשכונת גילה ירושלים ובהשתתפות רבנים ואישי ציבור. צילום: תהילה לדוד

אמש (מוצ"ש בראשית) נערך ערב פתיחת עונת שירת הבקשות- שיר ידידות, כמנהג יהודי מרוקו, באולם בית הכנסת מגדל עוז בשכונת גילה בירושלים.

האירוע התקיים ע"י חברת הבקשות "תהילה לדוד" בהדרכת הפייטן ר' אביהוא אלבאז הי"ו בשיתוף "מועצת הפיוט המרוקאי". באירוע השתתף קהל רב חובבי השירה האנדלוסית אשר הגיע מכל רחבי הארץ.

נצפו באירוע: רבה של ירושלים הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר, הגאון רבי משה בן עבו רבה של שכונת גילה, ראש מוסדות מקדש שלמה הגאון הרב מאיר טנז'י, ראש ישיבת שארית יעקב הגאון הרב בן אבו. ואישי הציבור: מר עופר איובי, יו"ר המנהל הקהילתי בשכונת גילה, מר אביתר אלבאז יו"ר אלו"ן, והרב יהודה אזרד.

מרן הראשל"צ הגרש"מ עמאר נשא דברים במעמד והביע את שמחתו הרבה על פעילותם הברוכה של העוסקים במלאכה. כמו כן שיבח מאוד את החשיבות שהפייטנים הם בני תורה ואברכים העוסקים בלימוד תורה.

הגרש"מ עמאר הוסיף לספר בהתרגשות על מנהג שירת הבקשות כפי שהיה בדורות הקדמונים ובירך את העשיה להפצת שירת הבקשות לדורות הבאים.

כידוע, מנהג שירת הבקשות הוא עתיק יומין שנהגו יהודי מרוקו לקום בלילי שבתות החורף לומר תיקון חצות ולשורר קודם התפילה בנעימות מיוחדות מתוך ערגה וכיסופים לגאולה. בכל שבת מפרשת בראשית ועד שבת פרשת זכור משוררים כל שבת בלילות שבת קודש לפי נושא הפרשה בלחנים שונים.

פתיחת שירת הבקשות עם הרב עמאר תשע''ז (1) פתיחת שירת הבקשות עם הרב עמאר תשע''ז (2) פתיחת שירת הבקשות עם הרב עמאר תשע''ז (3) פתיחת שירת הבקשות עם הרב עמאר תשע''ז (4) פתיחת שירת הבקשות עם הרב עמאר תשע''ז (5)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *