השתתפות מרשימה בכינוס לכלכלה נבונה ע"פ התורה בעיר אלעד

בפעילות לשכת יו"ר אגודת ישראל אלעד הרב חיים מאיר כץ • תחת הכותרת "היערכות – הסוד לשלווה כלכלית" יזמה הלשכה לפניות הציבור שע"י לשכת אגו"י ישראל הרצאה מרתקת לרווחתם של תושבי העיר בנושא הענקת כלים מעשיים לבניית תקציב משפחתי מבית ארגון 'מסילה'.

מאות מתושבי העיר מכל העדות והחוגים גדשו את "אוהל שרה" שבסמינר ויזניץ כשבקשב רב נשמע משאו של הגאון רבי יהודה סילמן שליט”א אב"ד בבית הדין של מרן הגאון רבי נסים קרליץ שליט"א שהטיב להעמיד את יסודות הנהגת ואורחות כלכלת הבית ע"פ התורה הקדושה כשהוא מבאר את חשיבות ההתנהלות הכספית ע"פ תקציב מסודר ומתוכנן ועל הזהירות מגלגולי חובות המובילה לעברי פי פחת ולתופעות שליליות בבית היהודי.
השתתפות מרשימה בכינוס לכלכלה נבונה עפ התורה בעיר אלעד (1)
הרב ישראל גוטמן הי"ו מרצה בכיר ב’מסילה’ ומנהל מחלקת ליווי משפחות במסילה, מסר הרצאה מרתקת ומקצועית משך שעה ארוכה ובמהלכו העניק כלים מעשיים להתנהלות כלכלית נבונה עפ”י התורה על חשיבות תכנון התקציב, על גבולות יוצרות חופש, על עונג מול כאב, על הוצאות חדשיות ושנתיות, ועל החשיבות להתארגן להוצאות השנתיות ולהוצאות ה"לא צפויות" מראש, האם כרטיס אשראי נחשב כהכנסה… ההרצאה המחכימה היתה טעימה על קצה המזלג שהוכיחה למשתתפים את חיוניות ההשתתפות בסדנאות הלמידה הנחוצות לניהול הבית היהודי ברוגע בשפע ובנחת.
השתתפות מרשימה בכינוס לכלכלה נבונה עפ התורה בעיר אלעד (2)
הרב גוטמן סיים עם שורה של סגולות לפרנסה טובה כמובא בספרים והפטיר כי אנו עושים את ההשתדלות הנכונה והקב"ה יתן את הסייעא דשמיא להתנהל נכונה מתוך שלווה ורוגע.
השתתפות מרשימה בכינוס לכלכלה נבונה עפ התורה בעיר אלעד (3)
אחד המשתתפים אמר למארגנים כי עד כה חשב שהוא יודע הכל, ואחרי הערב ראה שאפשר לחיות חיים הרבה יותר רגועים ושלווים.
המשתתפים הודו להרב חיים מאיר כץ יו"ר אגו"י על היוזמה הברוכה והמועילה והאירוח המכובד, ולמזכיר הלשכה לפניות הציבור הר"ר יואל דסקל הי"ו שטרח רבות בארגון והפקת הכינוס המוצלח ועל ההירתמות בנושא החשוב הנוגע לכל אחד ואחד.
במהלך הכנס נערכה ההרשמה לסנדאות שייערכו באלעד והתקבלו עשרות פניות לליווי משפחות ולהשתתפות בסדנאות.
יחד עם זאת, הוחלט בלשכה לפניות הציבור להשקיע בעתיד גם בהסברה והדרכה לזוגות צעירים העושים את צעדיהם הראשונים, וכן למחותנים המתחילים כעת להשיא את צאצאיהם, ולהנחיל להם את עקרונות הניהול הכלכלי הנכון, ואת ההרגל לחיות בצורה מתוכננת ובגבולות האפשר, כדי למנעם מהסתבכויות כספיות בעתיד.
השתתפות מרשימה בכינוס לכלכלה נבונה עפ התורה בעיר אלעד (4)

השתתפות מרשימה בכינוס לכלכלה נבונה עפ התורה בעיר אלעד (5)

השתתפות מרשימה בכינוס לכלכלה נבונה עפ התורה בעיר אלעד (6)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן