הגר״ד יוסף בכנס הזכרון בארנה: ״בתי הספר שלנו הם הטובים ביותר"

למעלה מעשרת אלפי תלמידות רשת החינוך בני יוסף הגיעו אתמול (חמישי) לאצטדיון ארנה בירושלים, לכנס זיכרון מיוחד למרן הגר״ע יוסף זיע״א, במלאת שלוש שנים להסתלקותו • מאות אוטובוסים מבתי הספר ברחבי הארץ הביאו את התלמידות הנרגשות שלראשונה משתתפות במעמד גדול כזה וזוכות לשמוע את דבריהם של מרנן חברי מועצת חכמי התורה בדברים שהוקלטו במיוחד עבור האירוע • צילום: יעקב כהן.
 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

נשיא מועצת החכמים מרן הגר״ש כהן שליט״א אמר לתלמידות: ״אשריכן בנות ישראל שזכיתן להתחנך במקומות של תורה ויר״ש. לנשים יש כוחות גדולים. כל התורה של הבעל וחינוך הילדים הוא בזכותכן. יהי רצון שתמשיכו בדרך הזו ובזכות נשים צדקניות נגאלו אבותנו״.

אלפי תלמידות רשת החינוך בני יוסף באצטדיון ארנה בירושלים (1)

הראשל״צ הגר״י יוסף אמר: רשת החינוך הוקמה ע״י מרן האבא, והיום אנחנו צריכים לראות את הנהגותיו וללמוד ממנו. מרן לא היה נשאר יום אחד בבית אלא כל ערב היה יוצא לשיעורי תורה. הרבנית ע״ה מעולם לא התלוננה על כך אלא המתינה שיחזור בלילה והגישה לו אוכל. הזכות של הנשים בעולם הבא זה בגלל שמסייעות לבעליהם בלימוד התורה״.
חבר מועצת חכמי התורה הגר״ש בעדני אמר: ״כל ייסוד הבית היהודי תלוי באשה, ולכן היא צריכה לחשוב טוב במה למלא את הבית שלה וזה תלוי איסה חינוך היא קיבלה״.
חבר מועצת חכמי התורה הגר״ר אלבז קרא לבנות לשמור על שנות הנעורים ולנצל אותן לרוחניות.
אלפי תלמידות רשת החינוך בני יוסף באצטדיון ארנה בירושלים (2)
לפני התכנית האומנותית המושקעת, נכנס לאולם חבר מועצת חכמי התורה הגר״ד יוסף, יו״ר הנהלת רשת החינוך מלווה ביו״ר ש״ס השר הרב אריה דרעי ומנכ״ל הרשת הרב חיים ביטון.

הרב ביטון פתח בנאומו בשבח בנות ישראל שהם עמוד התווך של הבית היהודי, והדגיש את המסירות של מרן זיע״א לחינוך הילדים על טהרת הקודש. הוא העלה על נס את פועלו הנמרץ של הגר״ד יוסף, יו״ר ההנהלה, אשר עושה ליחות כימים בפריחת הרשת, וכן את פועלו הגדול של השר דרעי בתחום המייחס לו חשיבות עליונה. ״גם אם הוא בישיבה דחופה עם רה״מ ואני מתקשר בקשר לרשת החינוך הוא מפסיק הכל ומטפל רק בזה״.
השר הרב דרעי אמר בנאומו, כי ״בחרנו לקיים את כנס הזיכרון המרכזי למרן הגר״ע דווקא לתלמידות הרשת, כדי לתת להדגיש את חשיבותן של בנות ישראל המקבלות חינוך יהודי טהור.״. השר דרעי גילה כי הוא לומד כל יום כמה דקות בספר שמירת הלשון וביקש מהבנות שיתחייבו ללמוד בו כל יום כדי להישמר מלשון הרע״. השר דרעי העלה על נס את פועלו וכשרונו של מנכ״ל הרשת, הרב חיים ביטון, בביסוס רשת החינוך ובהתמסרות יומם ולילה למען המשך הצמיחה וגידול המוסדות״.
את המשא המרכזי נשא הגר״ד יוסף שאמר: אושר ממלא את ליבנו לראות את האולם הזה מלא בתלמידות. ברוך ה יש לנו את שלנו. אנחנו לא צריכים טובות של אף אחד.
בשביל ילדינו אנחנו רוצים את הטוב ביותר ולכן אנחנו שולחים אותם לרשת. בואו הצטרפו למהפכת החינוך של ש״ס. אל תקשיבו למלעיזים. הנעשות שלי לומדות ברשת שלנו ויש לי נכד שלומד ברשת. כמה אני שמח על כך״. וכאן מנה הגר״ד את שמות נכדותיו ונכדו הלומדים במוסדות הרשת״.
בתום הדברים, החלה התכנית האמנותית ובה מצגת מיוחדת על דמותו של מרן זיע״א וגם הושמע הימנון החדש של תלמידות הרשת.

אלפי תלמידות רשת החינוך בני יוסף באצטדיון ארנה בירושלים (3)

אלפי תלמידות רשת החינוך בני יוסף באצטדיון ארנה בירושלים (4)

אלפי תלמידות רשת החינוך בני יוסף באצטדיון ארנה בירושלים (5)

אלפי תלמידות רשת החינוך בני יוסף באצטדיון ארנה בירושלים (6)

אלפי תלמידות רשת החינוך בני יוסף באצטדיון ארנה בירושלים (7)

אלפי תלמידות רשת החינוך בני יוסף באצטדיון ארנה בירושלים (8)

אלפי תלמידות רשת החינוך בני יוסף באצטדיון ארנה בירושלים (9)

אלפי תלמידות רשת החינוך בני יוסף באצטדיון ארנה בירושלים (10)

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן