תל אביב: פורום הסגנים והנציגים של מפלגת ש"ס הארצית

  • כ״ב במרחשון תשע״ז – 23/11/2016
  • 23:00

עשרות סגני ערים ונציגי רשויות מקומיות מטעם תנועת ש"ס התכנסו אמש בתל אביב לדיון בפעילות המוניציפאלית של התנועה. בכינוס המיוחד שנערך בברכתם של מרנן מועצת חכמי התורה שליט"א, נטלו חלק חברי הכנסת והשרים מטעם תנועת ש"ס ובראשם היו"ר השר הרב אריה דרעי הי"ו • יו"ר ש"ס השר הרב אריה דרעי בדבריו בפורום סגנים ונציגים של תנועת ש"ס: "השרים והח"כים יורדים לשטח! נרחיב את פעילות החינוך והקירוב" • צילום: יעקב כהן.

מדובר בכינוס ראשון בסדרה של פורום הסגנים והנציגים של ש"ס העומד להתכנס מידי חודש בכדי להביא לתנופת העשייה של הנציגות המקומית ושיפור השירות לציבור. הכינוס נערך בניהולו ובהנחייתו של הרב חיים ביטון, מנכ"ל המפלגה ורשת החינוך 'בני יוסף', ובאירוחו של סגר"ע תל אביב הרב נתן אלנתן.

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (1)

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (2)

יו"ר התנועה השר הרב אריה דרעי פתח בכבוד אכסניה, והעלה על נס את פעילותו הענפה של הרב אלנתן בתחומים רבים בעיר, וציין כי היא סמל של שיתוף פעולה פורה עם ראש העיר וכך כולם צריכים לשאוף. השר דרעי הציב לנציגים מספר יעדים חשובים ודרכי פעולה: "את החורף הקרוב אנחנו רוצים להקדיש לשטח, לטיפול פרטני בבעיות הקיימות בכל עיר", אמר השר, "ולשם כך מינינו את ח"כ הרב יגאל גואטה למזכ"ל המפלגה. הוא יגיע לכל עיר וישוב, ייפגש עם הגורמים השונים ויקדם את הנושאים". בנוסף, קרא הרב דרעי לנציגים להעמיק את הקשרים עם מפלגות אזוריות עצמאיות, המבקשות פטרונות מפלגתית חזקה לקידום ענייניהם.

נושא פניות הציבור והשירות לאזרח קיבל התייחסות נרחבת מצד השר הרב דרעי. "בכוונתנו לקיים פגישות של שרים וח"כים ובכירים של התנועה בכל עיר ועיר, יחד עם הנציג המקומי, שיקבלו קהל ויתנו מענה וסיוע לפניות הציבור. כמו כן, שידרגנו את מערך פניות הציבור הטלפוני של התנועה לתועלת הכלל".

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (3)

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (4)

את ליבת הדברים הקדיש הרב דרעי לנושא החינוך והקירוב. "שני הארגונים שהם גאוותנו ותפארתנו הם 'מעיין החינוך התורני' ו'אל המעיין'", אמר השר, "אין ספק כי בס"ד הצלחנו לייצב את הארגונים הנחשבים היום למודל של ניהול תקין ומוצלח, אבל אסור לנו לשקוט על השמרים. אי אפר להסתפק הגידול הטבעי. זו הצוואה של מרן זיע"א.

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (5)

"הכלל הראשון: ילד שמתחיל במוסדות החינוך שלנו חייב להמשיך הלאה בישיבות. הבעיה הקשה ביותר היא הנשירה. הטיפול הנכון בבעיה היא למנוע אותה. שנית, חייבים להגיע לקהלים חדשים. יש כיום ציבור לא דתי גדול, חלקו אמיד ומבוסס, המעוניין בחינוך תורני לא מבחינה כלכלית אלא ערכית. הם רוצים שילדיהם יתחנך עם ערכים, משמעת וכבוד. הם רוצים רמת לימודים גבוהה במדעים, אנגלית, מוסיקה ועוד. חייבים לפתוח מוסדות חינוך כאלה כדי לענות על הצרכים. קשה להאמין איזה שינוי רוחני מתחולל ע"י מוסדות כאלו".

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (6)

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (7)

השר הרב דרעי ציין, כי פעולות הקירוב ע"י קיום סמינרי יהדות מיוחדים, וכן ערבי חיזוק לנשים, בהם הציבור הרחב יתוודע למוסדות החינוך המעולים עבור הילדים. כמו כן, השר הודיע על תנופה מיוחדת לארגון 'אל המעיין', שמלבד מאות שיעורי התורה המקיים בכל רחבי הארץ, ירכז תחתיו את פעילות ארגון 'בנועם' לשירותי יהדות במאור פנים המונה מאות רבני קהילות, וכן יחדש את תנועות הנוער לבנים ובנות. "הגיע הזמן שכל ילד וילדה שלנו יקבלו לא רק את החינוך הטוב אלא גם את הפעילות החינוכית של שעות הפנאי". אמר הרב דרעי.

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (8)

לסיום: השר הרב דרעי שיבח את השרים, חברי הכנסת, מנהלי התנועה והעוזרים, איש איש לפי פועלו הטוב, וקרא לנציגים לפנות ולהיעזר במשאבים העומדים לרשותם. הכינוס התפזר בתחושה מרוממת ובמרץ של תנופת עשיה למען הפרט והכלל.

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (9)

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (10)

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (11)

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (12)

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (13)

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (14)

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (15)

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (16)

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (17)

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (18)

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (19)

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (20)

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (21)

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (22)

תל אביב פורום הסגנים והנציגים של מפלגת שס הארצית (23)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *