ארגנטינה: נשיא מועצת חכמי התורה רבי שלום כהן בביקור בארגון הקהילה היהודית 'אמיה'

נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגאון רבי שלום כהן ביקר הערב בארגון הקהילה היהודית 'אמיה' • במרכז הביקור תיאר סגן נשיא האמיה מר רפאל סייג הי"ו בפני נשיא מועצת חכמי התורה את רדיפת הקהילה היהודית בארגנטינה ע"י ראשי הקהילה הרפורמית. • סגן נשיא האמיה ביקש את ברכת נשיא מועצת החכמים להשכנת השלום במוסדות הקהילה • צילום: פיני הוסני

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "אל תגידו לי יותר כלום" בקשתה הכואבת של תהילה

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

נשיא מועצת החכמים יצא מגדרו לכבד את הגאון רבי שמואל אריה לוין שליט"א שקיבל את פניו בביקורו באמיה. בפתח הביקור כובד נשיא מועצת החכמים בהדלקת נר זיכרון לזכר הנופלים בפיגוע בבניין הקהילה היהודית (בניין AMIA) בבואנוס איירס בירת ארגנטינה בי' באב תשנ"ד (18 ביולי 1994)

הרב לוין עמד בדבריו על הקשר המיוחד שהיה לנשיא מועצת החכמים עם מרן הגר"מ שך זצ"ל ועל כך שהוא זוכר כמה היה הגר"מ שך שמח בביקורו. נשיא מועצת החכמים ציין כי אכן הגר"מ שך היה מנהיג אמיתי, מרן הגר"מ שך הוא שהנהיג אותנו על הדרך הראויה.

בהמשך סיפר הגרש"א לוין כיצד מרן הגר"מ שך זצ"ל שלח אותו לפח את הקהילה התורנית בארגנטינה והורה לו שזה הזמן המתאים לפעול בה. כשארגנטינה הייתה מדבר שממה רוחנית.

נשיא מועצת החכמים ציין בהתפעלות את שראו עיניו בביקורו בישיבת חפץ חיים "יש לך ישיבה לתפארת מלאה בת"ח" אמר הגר"ש כהן שליט"א.

בסיום הביקור המרומם שהפך לשיחת היום בקהילה היהודית בארגנטינה, חתם נשיא מועצת החכמים את שמו הספר המבקרים באמי"ה ע"פ בקשתו של סגן הנשיא. והוענק לנשיא מועצת החכמים שי מיוחד מטעם ארגון הקהילה היהודית בארגנטינה – אמיה.

בסיום הפגישה המרוממת הודה הגרש"א לוין לנשיא מועצת החכמים על ביקורו בקהילה היהודית בארגנטינה בכלל ועל ביקורו בבניין האמיה בפרט. ביקור חיזוק לביצור חומות הדת ולרוממות בני התורה בארגנטינה.

נטלו חלק בפגישה. הרב גבריאל דוידוביץ' שליט"א מרבני האמיה. סגן נשיא האמיה מר רפאל (תומי) סייג הי"ו, ומר צבי גולדווסר מזכ"ל האמיה.

כמו כן השתתפו בפגישה נשיא ח"ק אייסה מר אליאס חמוי הי"ו, הרב יצחק סלמון שליט"א מראשי קהילת שובה ישראל, והרב יוסף דלין שליט"א מראשי קהילת יסוד הדת.

כמו כן נטלו חלק בפגישה הרב יצחק זיאת שליט"א יד ימינו של נשיא מועצת החכמים, והרב שאול דיש'י המתלווה לביקור. את הביקור סיקרו אנשי העיתונות והתקשורת המקומית.

רבי שלום כהן עם הרב לוין בארגנטינה כסלו תשע''ז (1) רבי שלום כהן עם הרב לוין בארגנטינה כסלו תשע''ז (2) רבי שלום כהן עם הרב לוין בארגנטינה כסלו תשע''ז (3) רבי שלום כהן עם הרב לוין בארגנטינה כסלו תשע''ז (4) רבי שלום כהן עם הרב לוין בארגנטינה כסלו תשע''ז (5)

 

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן