מרן הגר"ש כהן פרץ בבכי בהספד השלושים לפטירתו של חכם יעקב עטייה זצ"ל

אמש (שני) נערכה בבת ים עצרת התעוררות במלאת שלושים יום לפטירתו של חכם יעקב עטייה זצוק"ל בהשתתפות נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגר"ש כהן. חבר מועצת חכמי התורה הגר"ד יוסף. בנו וממשיך דרכו הגאון רבי שלמה עטייה ועוד .
 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

הגר"ד יוסף עמד בדבריו על מידת הענווה והצניעות שהייתה למנוח והרחיב על הקשר שהיה בינו לאביו מרן זצוק"ל.
לאחריו נשא דברים מרן הגר"ש כהן שפתח ואמר בכאב: "קשה לי לעמוד כאן כשאני רואה את המקום של חכם יעקב ריק." ופרץ בבכי במשך דקות ארוכות .
בהמשך דבריו עמד על גדולתו וצניעותו: "הגמרא אומרת אספרם מחול ירבון אלו מעשיהם של צדיקים. המנוח שאנו עסוקים בכבודו מעשיו היו מרובים,
כל אלפי התלמידים שצמחו מהת"ת שהקים וכל המשפחות שלהם שכולם יראים ועובדי ה' הכל נזקף לזכותו. הוא עשה יש מאין ואע"פ כן כל ימיו הרגיש שלא עשה כלום. "
בסיום דבריו קרא לציבור ללמוד ממעשיו של המנוח וללכת בדרכיו: "ההספד הוא יקרא דחיי. עיקר ההספד הוא כדי שאנחנו נפיק לקחים ונלמד. עלינו ללמוד מהצדיק דוגמא איך להתנהג ואיך לנצל את החיים ולעשות כמה שיותר מצוות .לבוא כמה שיותר לשיעורי תורה .לגמול חסדים עם השני. וכך נגיע לעולם הבא עם הרבה זכויות.
רבי שלום כהן בהספד על חכם יעקב עטייה זצ''ל (1) רבי שלום כהן בהספד על חכם יעקב עטייה זצ''ל (2) רבי שלום כהן בהספד על חכם יעקב עטייה זצ''ל (3) רבי שלום כהן בהספד על חכם יעקב עטייה זצ''ל (4)

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן