בשבוע שעבר נערכה התכנסות ענק של אלפי חסידים ואוהדי בית באבוב - 45 באולם המפואר פיעלד הויז. לדינר מיוחד לציון מלאת 70 שנות קיומם של ממלכת התורה והחסידות הענקית על אדמת אמריקה, מאז ייסודם של מוסדות באבוב ע"י כ"ק האדמו"ר הרה"ק רבי שלמה מבאבוב זצוק"ל ובנו הגדול יד ימינו וממלא מקומו כ"ק האדמו"ר הרה"ק רבי נפתלי צבי מבאבוב זצוק"ל

התכנסות ענק של אלפי חסידים ואוהדי בית באבוב – 45 נערכה באולם המפואר פיעלד הויז. לדינר מיוחד לציון מלאת 70 שנות קיומם של ממלכת התורה והחסידות הענקית על אדמת אמריקה, מאז ייסודם של מוסדות באבוב ע"י כ"ק האדמו"ר הרה"ק רבי שלמה מבאבוב זצוק"ל ובנו הגדול יד ימינו וממלא מקומו כ"ק האדמו"ר הרה"ק רבי נפתלי צבי מבאבוב זצוק"ל, שהחלו עם מספר קטן של תלמידים, פליטי חרב, והתפתחו ברבות השנים לרשת מוסדות ענק של אלפי תלמידים ותלמידות, במוסדות החינוך והישיבות שע"י מרכז החסידות.

מעמד הדינר נפתח ע"י הרה"ג ר' אהרן יהודה גורדון שליט"א ר"מ במתיבתא דבאבוב – 45 שקידם את פני האורחים הרבים בכבוד גדול. בדבריו מסר סקירה קצרה על הפעולות הגדולות בשטח החינוך במוסדות החסידות, תחת הדרכתו האישית של הגה"צ אבד"ק באבוב – 45 שליט"א.

לאחר דברי הוקרה והערכה לעסקנים הפוליטיים המלווים את צרכי מוסדות הענק, דיבר דברים קצרים חבר בית הנבחרים הניו יורקי, העסקן הפוליטי ר' דב הייקינד, שהביע את התפעלותו מהעבודה המסועפת של עסקני המוסדות להעמיד מוסדות חינוך המפארים את הסביבה. כמו כן הביא התחייבות של ראשי המימשל לעמוד לימין התפתחות המוסדות בכל צרכיהם.

אורח הכבוד של הדינר היה הרבני הנגיד הרב בן ציון פרישווסר מלונדון, שהגיע במיוחד לדינר, ונשא נאום נרגש לכבוד המאורע.

במרכז המעמד התקיימה התכנית המיוחדת לציון חגיגת יובל השבעים, שנפתחה בדרשה נלהבת מהגה"צ רבי יקותיאל יהודה מייזליש שליט"א, רבה של העיירה סיגעייט, ומצאצאי בית באבוב, שהיה מהחמשה הראשונים תלמידים של מוסדות באבוב לפני 70 שנה בשנת תש"ז.

אחריו נשא דברים הגה"צ רבי בן ציון הלברשטאם שליט"א אב"ד פוקשאבניץ פלטבוש, ונכד האדמו"ר הקדושת ציון מבאבוב זצ"ל שהיה מהתלמידים הראשונים במוסדות המתחדשים של חסידות באבוב לאחר שעברו לשכונת קראון הייטס.

הדוברים החשובים תיארו בצבעים חיים את תקומת מלכות בית באבוב מעפר הכבשנים, ע"י האדמורי"ם לבית באבוב זצוק"ל, ואשר נמשכים בעוז ע"י כ"ק האדמו"ר מבאבוב – 45 שליט"א.

במהלך התכנית היתה הופעה מוזיקלית מיוחדת על ידי מקהלה מיוחדת ששרו את הניגונים המיוחדים של בית באבוב שהולחנו ע"י כ"ק מרן האדמו"ר מבאבוב זצוק"ל.

הפתעת הערב היתה כשהוכרז על מעמד התחלת כתיבת ספר תורה לזכרו של הנגיד הרב בן ציון דינר ז"ל, שתרם סכומי עתק להחזקת המוסדות. כ"ק האדמו"ר שליט"א נשא דברים לזכרו של תומך התורה הגדול, ולאחמ"כ החל בכתיבת האותיות, ויצאו בריקוד נלהב לכבוד התורה.

שיאו של האירוע היה בדבריו של האיש שעל העדה כ"ק האדמו"ר שליט"א, שבמשך שעה ארוכה כל האזנים היו כרויות למוצא פיו שהתייחסו רבות לענייני חינוך הבנים והנהגת הבית הראויה לאלו שזכו להתחנך במוסדות שהוקמו ע"י האדמורי"ם לבית באבוב זצוק"ל. בסיום דבריו, האציל האדמו"ר שליט"א מברכותיו על תומכי המוסדות ועל כל העסקנים המסורים להצלחת ופריחת המוסדות.