ישיבת אורייתא • סיום הש"ס מפואר לתלמיד שזכה לסיים את כל הש"ס

בישיבת אורייתא בירושלים נערך מעמד סיום הש"ס מפואר בראשות גדולי ישראל שליט"א לתלמיד הישיבה שזכה לסיים את כל הש"ס.

באמת אמרו מי שלא ראה שמחת התורה השבוע בישיבת אורייתא לא ראה שמחה מימיו.

וכי דבר קטן הוא בחור מהישיבה עמל ויגע ג' שנים בהתמדה גדולה, ועתה הגיע ליום שמחתו ושמחת בני הישיבה, עם סיומו על כל הש"ס.

כבר משעות הבוקר הורגשה אוירת חג בישיבה כאשר תפילת שחרת ותפילת הלל בהתרוממות מיוחדת התקיימה ולאחר מכן סעודת ר"ח מיוחדת במינה בהשתתפות הגאון ראש הישיבה שליט"א כיאות לכבוד התורה ולומדיה.

אולם החגיגה הגדולה התקיימה אחר הצהריים בני הישיבה על רבניה ואנשי צוותה רקדו וששו בשמחת התורה באש שלהבת קה, יד ביד אחזו זה בזה וכל כולם טפח מעל גבי הקרקע התרוממו ונתנו כבוד ויקר לתורה וללומדיה. כך יאה וכך נאה ללומדי תורה והדבוקים בקודשא בריך היא ואורייתא חד.

שישו ושימחו בשמחת התורה במלוא מובן המילה היתה זאת, חגיגה מפוארת לכבודה של תורה נחוגה ברוב פאר והדר ובהשתתפותם של מרנן ורבנן שליט"א, לתת כבוד ללומדיה ולמסיים הש"ס הלא הוא הבחור החשוב כמר יונה קופנהיים ני"ו.אשרי לו ואשרי לנו.

במהלך החגיגה הופיעו אדמורי"ם וראשי ישיבה ורבנים שבאו להתבשם באור התורה הזורחת כנגזר מיומא טבא זו לרבנן, מרנן ורבנן לא יכלו לכבוש את גודל נחת רוחם והתפעלותם ממושג נעלה זאת כאשר בשנת תשע"ז דור הנסיונות הקשים, דור התפנוקים מתגלה אור גדול במעטה של בחור מתמיד ושקדן בעקביות עצומה מידי יום ביומו ובנוסף לשיעורי הישיבה תמידין כסדרן, ועד הגיע ליום הגדול והנכבד של מעמד סיום כל הש"ס.

הנחה את החגיגה מנהלה הרוחני של הישיבה הרה"ג ר' דוד שפר שליט"א שהעלה על נס את התמדתו של הבחור החשוב המסיים. וכאן כיבד את הרה"ג ר' ברוך שוורץ מו"ץ בשערי הוראה ובסאווראן לשאת את דבריו. הרב שוורץ שליט"א הלהיב את בחורי הישיבה בגודל המעמד והמתחייב מכך. לאחר מכן קיבלו המשתתפים את פני כ"ק אדמו"ר מקרעטשניף ירושלים שליט"א שבא לחלוק כבוד לתורה.

כ"ק אדמו"ר מערלוי שליט"א בירך את כל המשתתפים בברכת התורה תוך שהוא מרעיף שבחים על ראש המסיים. והזכיר את מאמר חז"ל דעבידנא יומא טבא לרבנן בסיום מסכת, ועל אחת כמה וכמה בסיומא דכולא תלמודא.

הגאון רבי דוד כהן שליט"א ראש ישיבת חברון שיבח את המושג של סיום, וכאמור מהאר"י ז"ל שסמא"ל ראשי תיבות סיום מסכת אין לעשות, ולכן כל סיום היא נצחון נגד היצר.

הס הושלך עם הופעת כ"ק אדמו"ר מתולדות אהרן שליט"א שאמר כי הגם שבשעות אלו אין דרכו לצאת לשום מקום, אמנם לרגל חשיבות הענין שנמצא כזה בזמנינו שבחור בעל השגה לסיים את כל הש"ס יצא מגדרו והגיע להשתתף. ממנו יראו וכן יעשו הכריז האדמו"ר שליט"א

המשא המרכזי נשא ראש הישיבה הגאון רבי חיים שמרלר שליט"א שהאריך בשבח עמלי התורה, ולכבוד היא לנו בישיבה לחגוג מסיבה זו, אשרינו שזכינו ליום זה הכריז ראש הישיבה. אשרי מי שעמלו בתורה על הבחור יונה נאמר,

לאחר ברכת המזון בו נתכבד חתן התורה המסיים וניתנה האות פצח כל הקהל בשירה אדירה ובריקוד סוער שנמשך זמן רב.

במעמד השתתפו כמובן רבני הישיבה הגאון ר' משה לייב בורזי'קובסקי שליט"א משפיע הישיבה, הגאון ר' דוד קאפ שליט"א משגיח ראשי, הרה"ג ר' ישעי' גוטפרב שליט"א ר"מ בישיבה הרה"ג ר' ישראל אולמן ר"מ אחה"צ, הרה"ג ר' ישכר קפולוביץ שליט"א ראש כולל היכל הברכה בישיבה, הרה"ג ר' אברהם נח הרשטיין ראש הכולל בישיבה, והגאון רבי משה ברנדסדארפער שליט"א

2 תגובות

ישיבת אורייתא אחת הישיבות הטובות ביותר היום זה נקרא "ישיבה" מקום בו כל בחור מוצא מקום הטובים יותר והטובים פחות כולם שוים כולם בני מלכים…
"קוב"ה ואורייתא וישראל חד הוא"
אשריכם ואשרי חלקכם!!!

ישיבת אוריתא היא אחת הישיבות שהוקמה נטו לשם שמים!
ללא כוונת רווח, כבוד וכדו'!
לדעתי זה סוד ההצלחה הכבירה אליה הם זוכים בס"ד
עלו והצליחו!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *