מוסקבה: שבע ברכות לנישואי בן הגר"ב לאזאר עם צעירי השלוחים ברוסיה

בחגיגת השבע ברכות של החתן הרב מנחם מענדל לאזאר הי"ו בן הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א רבה של רוסיה, השתתפו צעירי השלוחים בקעמפ "גן ישראל" במוסקבה. האורחים התרגשו למראה הילדים הזכים והטהורים בחזרת פרקי משניות ותניא – אותם הם למדו ומשננים בקעמפ וכן שירי ערגה וכיסופים חסידים, וניכר היה עליהם כי הם זרע בירך ה' • צילום: נתן לאזובניקוב

במתחם הישיבה גדולה "תומכי תמימים – ליובאוויטש" בשכונת 'סופרינא' שבמוסקבה, מתקיים בימים אלו קעמפ "גן ישראל" עבור עשרות רבות של צעירי השלוחים ברוסיה, כאשר צוות מדריכים מסור ומיומן מפקד על הפעילות האינטנסיבית והמושקעת, כמיטב המסורת של מחנות הקיץ
"גן ישראל – מוסקבה."

כפי שנהוג בליובאוויטש, לערוך שבע ברכות אחד בישיבת "תומכי תמימים", התקיימה שמחת ה'שבע ברכות' האחרון של החתן הרב מנחם מענדל לאזאר, בנו של הרב הראשי לרוסיה הגאון רבי בערל לאזאר, בהשתתפות החניכים הצעירים – ילדי השלוחים, בחגיגה מרגשת וסוחפת.

האירוע נערך בהיכל הישיבה גדולה, בהשתתפות ראשי הישיבה והר"מים, ראשי ומנהלי מוסדות החינוך והקעמפים, ובהשתתפות אבי החתן הרב הראשי לרוסיה – הגר"ב לאזאר, ואבי הכלה – הרב הראשי של ברלין הרב יהודה טייכטל, סב הכלה – רבה הראשי של חולון הגרא"י גוראריה, בני המשפחה, ידידים ותומכים, אשר התרגשו למראה הילדים הזכים והטהורים בחזרת פרקי משניות ותניא – אותם הם למדו ומשננים בקעמפ וכן שירי ערגה וכיסופים חסידים, וניכר היה עליהם כי הם זרע בירך ה'.

3 תגובות

החבדניקים במוסקבה חוגגים כל היום, כל יום והסיבה שלו, אבל הם תמיד בשמחה.

אלי.
כבר קדמך המן כשהתלונן לאחשורוש שכל יום היהודים נמנעים ממלאכה בטענת שבת היום פסח היום.
סליחה על החריפות

לכבוד שושן הבירה,
סליחה על העקיצה אבל לקחת את זה מאוד רחוק. כי להפך אני מאוד מעריך את חסידות חב"ד ואת כל הפעילות העצומה שהם עושים. סה"כ כתבתי שהם כל הזמן סביב חגיגות, כמו חניכת בנינים חדשים תכניות חדשים וכל זה עם עושים תוך מתן דגש על ריבוי כבוד שמים על הרמה הכי גבוהה שאפשר.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו