תיעוד: הגר"מ אלישיב והגר"א כהנמן כיבדו זה את זה בקריאת התנאים

בכל מקום שאתה מוצא גדולתם: דוד החתן, בנו של מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל כובד בקריאת התנאים. לפתע נכנס נשיא ישיבת פוניבז'. הגר"מ אלישיב כיבד אותו, אך הגר"א כהנמן כיבד חזרה את הגר"מ שפתר את התלבטות אבי החתן בעזרת סיפור

השבוע נערך בירושלים שמחת האירוסין לבנו של הגאון רבי דוד מילר שליט"א מראשי ישיבת פוניבז'. בקריאת התנאים כיבד הגר"ד מילר שליט"א את דודו הגדול רבי משה אלישיב שליט"א, בנו הגדול של מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל [הגר"ד מילר הוא חתן של הגאון רבי אלחנן ברלין שליט"א חתנו של מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל].

אלא שבשעה הנקובה נכנס להשתתף בשמחה נשיא ישיבת פוניבז' הגאון רבי אליעזר כהנמן שליט"א, כשראה הגר"מ אלישיב את הגר"א כהנמן שליט"א הודיע כי לא יקרא את התנאים אלא הגר"א כהנמן יקראם. הגר"א כהנמן סירב וכיבד שוב את הגר"מ אלישיב שליט"א. אבי החתן לא ידע כיצד להגיב לכיבודים ההדדיים של גדולי ישראל.

אך הגר"מ אלישיב הפתיע את הנוכחים במקום וסיפר: "כשהחתן הזה נולד הגיע אבי הבן, הגר"ד מילר לאבי מרן זצ"ל וביקש לכבדו בסנדקאות. אבי זצ"ל שאל את נכדו הגר"ד שליט"א: "כבר כיבדת את נשיא הישיבה הג"ר אברהם כהנמן?" הגר"ד מילר שהופתע מהשאלה השיב בשלילה ואבי זצ"ל פסק לו מחובתך לכבדו בסנדקאות הוא נשיא הישיבה בה הינך מכהן בקודש ומחובת הכרת הטוב אני אוסר עליך לכבד אף אדם בסנדקאות מלבדו.

"ואכן הגר"א כהנמן זצ"ל עלה במרומי גילו לירושלים לשמש סנדק בברית ואבי זצ"ל כובד באמירת הברכות". עד כאן הסיפור. "כעת", הוסיף הגר"מ אלישיב בחיוך, "באירוסי חתן זה היתכן שאעבור על פסק אבי ואתכבד בקריאת התנאים? מחובת הכרת הטוב חובה היא על הגר"ד לכבד אך ורק את נשיא הישיבה שליט"א בנו של הסנדק וממשיך דרכו בנשיאות הישיבה ולא אף אדם אחר בקריאת התנאים". וכך היה.

2 תגובות

"…שם אתה מוצא ענוותנותו" אשרי עין ראתה צדיקים אלו.

הדמיון מדהים! שימו לב כמה הגר"מ שליט"א דומה לאביו מרן זצוק"ל, וכמה הגר"א שליט"א דומה לסבו מרן הרב זצוק"ל.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן