ילדי ארגון בלב אחד - המסייע לילדים החולים במחלות שונות-ובני משפחותיהם, באו להשתחרר לכמה שעות מהמעגל המוכר של אשפוזים, טיפולים, סבל וכאב, וליהנות מיום כיף מיוחד המוקדש כולו רק להם. צילום: קובי הר צבי

פארק פרס שבחולון רגיל לארח בימי בין הזמנים המוני בית ישראל שבאים לפוש מעט משגרת החיים וליהנות מבילוי משפחתי כיפי בין עשרות המתקנים שבמקום.

גם השבוע (ב') מילאו אלפים את מדשאות הפארק הענק, אבל כל צופה מן הצד הבין שהפעם מדובר בסיפור אחר לגמרי: ילדי ארגון בלב אחד – המסייע לילדים החולים במחלות שונות-ובני משפחותיהם, באו להשתחרר לכמה שעות מהמעגל המוכר של אשפוזים, טיפולים, סבל וכאב, וליהנות מיום כיף מיוחד המוקדש כולו רק להם. ואכן, ניכר היה כי צוות ההפקה של הארגון עשו הכל כדי להפוך את היום הזה למהנה וחווייתי ככל האפשר עבורם.

בסביבות השעה 14:00 נעצרו בזה אחר זה אוטובוסים מפוארים בפתח הפארק מתוכם ירדו מאות ילדים חולים- חלקם בכיסאות גלגלים, חלקם צועדים בכוחות עצמם, כשאליהם נלווים בני משפחותיהם ומתנדבי הארגון שכבר מזמן הפכו לסוג של בני משפחה בעצמם. במהלך כל שעות אחה"צ נהנו הילדים משורה ארוכה של פעילויות- מתחם מתנפחים ענק, פינות יצירה, שייט באגם, פינת חי, דוכני מתוקים, ועוד מגוון אטרקציות ומתקנים שעמדו כולם לרשותם. צהלות השמחה של הילדים המאושרים שנשמעו ברחבי הפארק העידו יותר מכל על הצלחתו של האירוע ועד כמה הוא חשוב לבריאותם הנפשית והפיזית של הילדים.

לאחר מספר שעות של פעילות מהנה, התכנסו אלפי המשתתפים במתחם האמפי תיאטרון המפואר שבמקום לערב מיוחד שעמד כולו בסימן הצדעה לילדי ומשפחות ארגון 'בלב אחד'. הערב נפתח בהנחיית שדר הרדיו אשר גרייבר שהזמין לבמה את הזמר יענקי דסקל שתרם את קולו המופלא להרמוניית הרגש והשמחה שסחפה את כל הנוכחים במקום.

הדובדבן שבקצפת הגיע כאשר גדול הזמר החסידי מרדכי בן דוד נקרא אל הבמה בליווי מקהלת בעלי המנגנים ותזמורתו של המאסטרו יואלי דיקמן. האווירה במקום הייתה מחשמלת. רגע השיא בהופעה עת הזמין גדול הזמר מרדכי בן דוד את ילדי הארגון לעלות לבמה והקדיש לילדים את השיר "הנני רופא לך" מאלבומו החדש כשילדי החמד שרים יחד איתו 'שמעתי את תפילתך הנני רופא לך'! עין לא נותרה יבשה ברחבי המתחם.

בין שיר אחד למשנהו עלו לבימת הכבוד ראש עיריית חולון מר מוטי ששון, ח"כ יגאל גואטה, ח"כ יעקב מרגי ועוד שורה ארוכה של רבנים ואנשי ציבור שחיזקו את ידי המתנדבים והרעיפו מילות ברכה על הארגון ופעילותו החשובה.

לאחר מכן נערכה על הבמה הגרלה בין כל ילדי הארגון על מספר זוגות אופניים תרומת החנות הידועה בתחום אתגר פלוס סניף ירושלים וכן מספר משחקים שנתרמו ע"י רשת החנויות שוקה שקל, בסיום יום הפעילות רשת האופנה בגיר העניקה שובר מתנה ל-150 המתנדבים, כל מתנדב שבמהלך השנה מסתובב בבתי החולים ובעיקר המתנדבים בימי הפעילות זכה להכרת הטוב בשובר מפנק מבית בגיר.

בשעת לילה מאוחרת, מותשים מעייפות אבל עם חיוך רחב על השפתיים, החלו מתפזרים מאות הילדים לעבר האוטובוסים שלקחו אותם בחזרה לשגרה המוכרת בצל המחלה.

יום הפעילות וההופעה הופק בהצלחה מרובה ע"י אגף ההפקות בארגון.

דבר אחד בטוח: בזכות המלאכים של ארגון בלב אחד, הם כבר לא יאבדו את התקווה.