ברוב פאר והדר ובמעמד אדמורי"ם ורבנים חשובים, חגגו בישיבת אורייתא את פתיחת המסגרת בחדשה "הקיבוץ הגבוה לבני עליה" אשר נפתחה בזמן אלול האחרון. במעמד השתתף מורינו ראש הישיבה הגאון ר' חיים שמרלר שליט"א וכל צוות ורבני הישיבות

רוב פאר והדר ובמעמד אדמורי"ם ורבנים חשובים, חגגו בישיבת אורייתא את פתיחת המסגרת בחדשה "הקיבוץ הגבוה לבני עליה" אשר נפתחה בזמן אלול האחרון. כפי שכבר התפרסם – לאור הריבוי הגדול בלע"ר בתלמידי הישיבה, ובכדי לספק את הביקוש העצום שמתגבר משנה לשנה, כאשר רבים מתדפקים על דלתותיה של הישיבה אשר שמעה הטוב יצאה למרחוק, נפתחה בישיבה מסגרת חדשה המיועדת לבחורים מהשיעורים הגבוהים יותר, זאת במקביל למסגרת הותיקה ברחוב הטורים המיועדת לבחורים מהשנתונים היותר הצעירים, המסגרת החדשה "הקיבוץ הגבוה" נפתחה ברח' פולנסקי בעיה"ק ירושלים, ושתי הישיבות גם יחד עומדים תחת שרביט ניהולו הרוחני של מורינו הרה"ג ר' דוד שפר שליט"א שמחלק את יומו בין שני הסניפים.

למעמד חנוכת הבית קדמו הכנות קדחתניות של שיפוץ המבנה מהמסד ועד טפחות בהשקעה כספית עצומה כדי שיוכל להכיל את תלמידי הישיבה בהרווחה והרחבה. אף ביהמ"ד מרווח ומפואר נבנה על גג המבנה בנדיבותם של נדיבי עם מידידי ותומכי הישיבה, ועתה נחנך המקום ברוב פאר במעמד שהתקיים בליל שישי לפרשת כי תבוא ט"ז אלול.

במעמד השתתף מורינו ראש הישיבה הגאון ר' חיים שמרלר שליט"א וכל צוות ורבני הישיבות שליט"א, וכן לקחו חלק האדמורי"ם מלעלוב, מודזיץ, וזוויעל, שאף נשאו מדברותיהם לחזק את ידיהם של רבני ותלמידי הישיבה, כמו כן השתתפו במעמד הרבנים החשובים הגאון ר' צבי ברוורמן מרבני הישיבה, הרה"צ ר' נחמן בידרמן שאף קבע מזוזה בפתח אחד מחדרי השיעורים, והרה"צ ר' צבי מאיר זילברברג שליט"א שנשא דברים נרגשים במעמד, כמו כן נשאו דברים הרבנים החשובים – הרה"ג ר' משה ויינבאך והרה"צ ר' אהרן שפירא שליט"א – רב ואב"ד נאראל, וכן הרבנים החשובים הרה"צ ר' מרדכי יהודה דושינסקיא – רב דקהל חסידי דושינסקיא בית שמש, והרה"צ ר' ישכר דב רוקח שליט"א – בן כ"ק אדמו"ר ממכנובקה בעלזא

כמו"כ נטלו חלק לצד ראשי ורבני הישיבה, תלמידי הישיבה וכן בוגרי הישיבה מכל רחבי הארץ, וכן מספר בוגרים מחו"ל אשר הקדימו את בואם ארצה לקראת החגים ע"מ להשתתף במעמד הכביר, המציין אבן דרך חשובה בבניינה של הישיבה והתפתחותה. כמו גם רבים מהורי הבחורים אשר לקחו חלק בשמחה הגדולה בבניינה של הישיבה – אם ישיבות הקיבוץ בארה"ק, ומודל לחיקוי עבור רבים המתחקים אחר סוד הצלחתה ושגשוגה.

בפתח המעמד נשא דברים כ"ק האדמו"ר מאונגוואר – גרין פארק הגאון ר' משה קליין שליט"א אשר נתמנה למשפיע הרוחני בישיבה ומנווט את הישיבה בכל דרכיה, ואף מוסר בה שיעורים תמידים כסדרן, בדבריו הרחיב אודות חשיבותה הרבה של מתכון "ישיבות הקיבוץ" בעת הזאת, והרחיב בגודל הזכות להימנות על לגיונה של מלך, שבחורים בשנות הקיבוץ עד אשר יבנו ביתם בקרוב בעז"ה, יושבים והוגים בתורה בהתמדה כאילו זה עתה נכנסו בשערי עולם הישיבות, ואף ציין את העובדה שעם תחילת הזמן התארסו בזה אחר זה ארבע מתלמידי הישיבה דבר המעיד יותר מאלף עדים על שמה הטוב של הישיבה, בדבריו אף הודה למנהלי וצוות הישיבה על טרחתם המרובה ויגיעתם העצומה בחנוכת היכלה החדש של הישיבה.

עם תום המעמד קבע כ"ק אדמו"ר מרחמסטריווקא שליט"א מזוזה בפתח היכל בית המדרש ולאחמ"כ קיים לחיים טיש בהיכל הישיבה שעה ארוכה, ואף נשא דברים ארוכים בגודל המעמד ועל הימים הנוראים אשר בפתח, והעריף מברכותיו על תלמידי הישיבה, לאחמ"כ קם האדמו"ר עם כל בני הישיבה לריקודים של שמחה, בורא עולם בקניין השלם זה הבניין.

את המעמד ליוו תזמורתם של בעלי המנגנים ר' יענקי לנדאו ור' מוטי גולדמן יחד עם ר' אהרלה סמט בליווי "מקהלת קולות" שפיארו את המעמד בניגוני רגש, שמחה ומזמור שיר לרגל חנוכת הבית.