בָּרוּךְ הַבָּא • ילדי 'חריש' קיבלו את פניו של הראשל"צ רבי יצחק יוסף

ביום רביעי האחרון העיר חריש לבשה חג עת הגעתו של מרן הראשון לציון רבי יצחק יוסף שליט"א לרגל חנוכת בית הכנסת המרכזי במשכן הקבע שע"י קהילת 'לעבדך באמת'

ילדי תלמוד תורה 'תורת חיים' חריש, קיבלו את פניו של הראשון לציון בדגלים ובשירה, ובמשך הערב אף מקהלת הת"ת שרו שיר מיוחד שהולחן לכבוד חנוכת בית הכנסת והגעתו של מרן הראשון לציון שליט"א.

"לפני כשנה וחצי הגיע מרן הראשון לציון שליט"א לחריש להנחת אבן הפינה,  ועכשיו ב"ה מרן שליט"א הגיע לחנוך את בית הכנסת" סיפר לנו אברך מהקהילה.

הקהילה החרדית בחריש הולכת וגדלה מיום ליום, כבר מאות משפחות בני תורה, מתגוררות בעיר, ולאחרונה אף אוכלס פרוייקט 'לעבדך באמת' שלב ב' של 60 משפחות שבשבועות האחרונים החלו להתאכלס. תלמוד תורה 'תורת חיים' וכן 'בית יעקב לבנות' ו2 כוללים, כבר קיימים.

רב הקהילה הגר"א זגדון שליט"א , פתח בהודאה לה' יתברך על חנוכת בית הכנסת וביהמ"ד במשכן קבע, במבנה מרשים כיאה לבית ה', בבחינת 'זה אלי ואנווהו', והודה למרן הראשל"צ שליט"א על הגעתו לחריש כבר בפעם השלישית, על העידוד והתמיכה לעשרות משפחות בני התורה שעברו לחריש.

כשמרן הראשל"צ שליט"א קם לדבר, קמו מאות המשתתפים ופצחו בשירה דקות ארוכות, לא היה אחד שלא התרגש מכבוד התורה העצום שהורגש באולם בית הכנסת.

מרן הראשון לציון שליט"א פתח את דבריו בשבחו של רב הקהילה הגר"א זגדון שליט"א, על כל פועלו בזיכוי הרבים בארץ בכלל, ובחריש בפרט, להרבות תורה וחסד בעיר החדשה. והזכיר, כי גם אביו מרן רבנו עובדיה יוסף זצוק"ל, כמה עודד את בניית העיר חריש, וב"ה עכשיו רואים את חזונו של מרן זצוק"ל, כשיש כוללים, ומוסדות חינוך. מרן הוסיף וקרא לבני התורה: 'עזבו את בני ברק וירושלים, בואו לחריש! מחירי השכירות והקנייה זולים, יש פה הכל. מגדל אור של תורה שיאיר על כל האזור כולו יהיה פה'.

הערב ננעל, כשמרן הראשון לציון ר' יצחק יוסף שליט"א כתב אות בס"ת שנכתב באחדות לכלל תושבי חריש שיכנס בהקדם לבית הכנסת, וכן קבע את מזוזת בית הכנסת, והקהל ליווה לרכבו בשירה.

5 תגובות

לא יאומן כמה משפחות כבר עברו לחריש

איזה יופי… כזה ראה וקדש

ברוך ה' חריש מתחילה להתחרד…
ערד 2

אני גר בחריש ושמח שסוף סוף התקשורת מספרת על חריש.
ב"ה יש כאן קהילה ענקית של חרדים…

שמעתם???
עזבו את ירושלים ובני ברק
בואו לחריש

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *