תיעוד: הילולת הרה"ק רבי נחמן מברסלב בקהילת מאירת עינים בראשות הגרנ"ד קיוואק

מאות חסידי ברסלב מכל רחבי הארץ זקנים עם נערים, התקבצו ובאו לסעודת ההילולא המרכזית של קהילת 'מאירת עינים' שנערכה בעיר הקודש ירושלים ת"ו בסוכה גדולה ומרווחת שנשכרה במיוחד לשם כך במרכז 'שיח סוד', כאשר כולם מסבים יחד לסעודה עשירה כיד המלך, לכבוד בעל ההילולא

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

מאות חסידי ברסלב מכל רחבי הארץ זקנים עם נערים, התקבצו ובאו לסעודת ההילולא המרכזית של קהילת 'מאירת עינים' שנערכה בעיר הקודש ירושלים ת"ו בסוכה גדולה ומרווחת שנשכרה במיוחד לשם כך במרכז 'שיח סוד', כאשר כולם מסבים יחד לסעודה עשירה כיד המלך, לכבוד בעל ההילולא, ללמוד את דרכיו, ולחיות לאור עצותיו.

בהשתתפות גדולי וחשובי ברסלב שליט"א ובראשות הגה"צ רבי ניסן דוד קיוואק שליט"א אשר נשא את המשא המרכזי בדברי התעוררות והתחזקות להתחדש בדביקות ברבינו הקדוש ובקיום עצותיו הקדושות.

דברי פתיחה נלהבים נשא היו"ר הרה"ח רבי ישראל מאיר גלינסקי שליט"א, בדבריו תאר איך רבינו הקדוש חי וקיים, ומאיר את כל העולם באור יקרות. והדרך שלנו לקבל את דרכו כראוי, הוא על ידי שנחזיק עצמנו ביחד, כשבכך זוכים לא רק 'לחטוף שיריים' ו'לשמוע תורה' אלא להיות מהכת שאפויים בלבו, וזוכים לקבל הארת הדעת שמשנה את כל המהות וכל החיים.

לאחר מכן נשא דברי התעוררות הרה"ח רבי יואל משי זהב שליט"א אשר במתק לשונו העמיק ביסוד מצוות חג הסוכות לגלות את כבוד ה' ומציאות אלוקותו יתברך בכל פרטי העולם הגשמי כי אין עוד מלבדו, שזה בעצם כל הגילוי של רביה"ק להשיג השגות אלוקות שהשי"ת נמצא בכל מקום ובכל מצב ובכל אדם, ואין שום מציאות פנוי מכבוד השי"ת.

דברי התעוררות חוצבים להבות אש נשא הגה"צ ר' שמעון שפירא שליט"א על עוצם הזכות שזכינו להתקרב לרביה"ק, ושיבח את האברכים ההולכים בדרך המסורה מדור דור להמשיך את אור הבעש"ט ואור רבינו הק' בלי שום שינוי זיז כלשהו שהדריכו אותנו גדולי אנ"ש בדור הקודם איש מפי איש עד למוהרנ"ת זיע"א, ובקול חוצב זעק על השטן הנורא המרקד בשנאת חינם ובלשון הרע שזה מעכב את כל עבודת ה', ואודות גזירת הגיוס הנוראה המרחפת על ראש בחורי ישראל בארה"ק, וכן על צניעות הנשים ועל הזהירות בגדרי הקדושה להיזהר מפירצות הכלים הטכנולוגיים המכלים כל נפש, במרכז דבריו פרץ בבכי נורא בסערת נפש ובדמעות שליש על גודל צערם של הנפשות הטהורות המתגוללות ברפש וטיט ומתייסרות בייסורי נפש בשאול תחתיות, ולבם הומה ומשתוקק לחזור לאבינו שבשמים רק שאינם יודעים כמה ה' מצפה לכל אחד תמיד, והחובה עלינו להתפלל בעדם.

את המשא המרכזי השמיע הגה"צ רבי ניסן דוד קיוואק שליט"א בעוצם השמחה שעלינו לשמוח על החסד הגדול שעשה אתנו השי"ת לקרבנו לאור האורות אשר הוא תקוות ונחמת כל הדורות וכל הנפשות הצמאות לדבר ה', אשר כל התיקון הוא לבקש ולשוטט ולחפש בתורות הקדושות ובשיחות הקדושות ובליקוטי הלכות, להתייגע ולחתור למצוא את האמת לאמיתו שרביה"ק מאיר לכל נפש משתוקקת, וכן לקיים בפשיטות ותמימות כל דברי רביה"ק לחפש את המדריגות הגבוהות ביותר ולשמוח עם העבודות הפשוטות ביותר, וכך זוכים לחיות חיים שמחים ומתוקים, חיים של דביקות אמיתי, לא להסיח דעת מנעימות נוראות מציאות הבורא ית"ש בכל עת, שזאת היתה המציאות שראינו בעינינו את גדולי אנ"ש מהדור הקודם שהיו דוגמא ומופת של דביקות ושמחה, תמימות ואמונה.

במשך הסעודה הנעימו בנעימות ניגוני רביה"ק ותלמידיו, המנגנים והחזנים היקרים מחסידי ברסלב: הרה"ח ר' יצחק וועבערמאן מבית שמש, הרה"ח ר' יוסף זאב בראווער מירושלים, והרה"ח ר' יהושע פאליק וואלף מאלעד, כשעליהם בעלי המנגנים החשובים: הרה"ח ר' יוסף גפנר מאלעד, והרה"ח ר' משה לבנטר מירושלים.

 

5 תגובות

יותר מדויק – האדמור נד"ק

נראה שהוא כובש את חסידי ברסלב.

מרגש לראות, אני זוכר אותם כשהיו באים רק כמה עשרות בודדים, לדעתי אם היה יודע שמכניסים את זה לכאן הוא היה מתנגד לזה בכל תוקף.
מי שרק ניסה לכבד אותו אי פעם יודע בדיוק מה שקיבל על הראש…

למאיר: הגם שעינך צרה, אענה לך: כתלמיד שלו 10 שנים – אמנם יש לו הדרת פנים מיוחדת ואמיתית, רנד"ק מתנהל בפשיטות גמורה ולא נותן לאנשיו לבנות הילה שקרית וחלולה סביבו.

נחמן, הלוואי וזה היה כדברך… בסוף תמיד האמת מתגלית

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell