כנס יסוד איגוד בני הישיבות צפון ומעמד כבוד התורה למאות בני הישיבות במעמד מרנן ורבנן גדולי ישראל ורבני הקהילות בראשותם של מרן זקן המשגיחים הגאון הגדול רבי דב יפה שליט"א, חבר מועצת גדולי התורה ומשגיח דישיבת כנסת חזקיהו ומרן הגאון הגדול רבי שמעון בעדני שליט"א חבר מועצת חכמי התורה • כתב וצילם: אהרן ברוך ליבוביץ

כנס יסוד איגוד בני הישיבות צפון ומעמד כבוד התורה למאות בני הישיבות במעמד מרנן ורבנן גדולי ישראל ורבני הקהילות בראשותם של  מרן הגאון הגדול רבי דב יפה שליט"א חבר מועצת גדולי התורה ומשגיח דישיבת כנסת חזקיהו ומרן הגאון הגדול רבי שמעון בעדני שליט"א חבר  מועצת חכמי התורה

מעמד אדיר לכבוד התורה ולומדיה ולכבוד מאות בני הישיבות בצפון מזכרון יעקב וחיפה כרמיאל נצרת עילית קרית אתא ורכסים שנאספו לכנס היסוד של האיגוד בצפון.

את המעמד כבדו בנוכחותם ראש ישיבת מיר הגאון הגדול רבי יצחק אזרחי שליט"א ורבני הקהילות בצפון

הכנס נפתח בהתרגשות רבה במשאו של הגאו הגדול מרן רבי שמעון בעדני שליט"א חבר מועצת חכמי התורה בדברי חיזוק ובחשיבות של "איגוד בני הישיבות" ובזהירות לניצול הזמן וערכה של עמל התורה.

הגאון הגדול רבי ישעיהו הרצל רבה של נצרת עילית העיר המארחת דבר בשבחה של תורה ולומדיה בקדושה ועל תקוותו הגדולה שנצרת עילית תהיה עיר של תורה.

ראש עיריית נצרת עילית מר רונן פלוט הודה ליו"ר המועצה המקומית הרב מיכאל אילוז שהביא את הכנס לנצרת ופועל רבות להאדרת בני התורה בעיר. ראש העיר הזמין את בחורי הישיבות לבוא להתגורר אחרי נישואיהם בעיר "נצרת עילית מחכה לכם"

בהתרגשות גדולה התקבל מרן המשגיח הגאון הגדול רבי דב יפה שליט"א יחד עם הגאון הגדול רבי יצחק אזרחי שליט"א ראש ישיבת מיר עם רבני הקהילות בצפון שטרחו ובאו וכבדו את שולחן המזרח לכבוד הקמת איגוד בני הישיבות ולכבודם של בחורי הישיבות המתחילים את זמן חורף בס"ד

בקשב רב נשמע משאו של מרן המשגיח שליט"א שנשא דברי הדרכה וחיזוק לקראת זמן חורף ובשבח התאגדות של בני הישיבות לרומם ולהחיות את רוחם של בני הישיבות.

הגאון הגדול הרב אברהם צבי מרגלית שליט"א רבה של כרמיאל חיזק את משתתפי ה"איגוד" ודבר בהתרגשות רבה על תקומת  עולם התורה בצפון  שמהווה מקום של תורה איכותי ובו אלפי בני תורה  בכל הערים. הרב ברך את האיגוד ונציגיו ואת בני התורה בשם רבני הקהילות.

בסיום הארוע ניתנו תעודות הוקרה למר רונן פלוט ראש עיריית נצרת עילית לרב מיכאל אלפר יו"ר שס"ג חיפה. לרב דוד שוורץ מקופת חולים מאוחדת. ולרב מיכאל אילוז יו"ר המועצה הדתית בנצרת עילית שרתמו את המשאבים הציבוריים לצורך ערב ענק זה ושנרתמו לעזור לסייע ולהעמיד את הכנס. ברכה מיוחדת ניתנה לרב פנחס סירוקה חבר מועצת עיריית כרמיאל ומיוזמי "איגוד בני הישיבות צפון" ולרב ישראל שלום כהן היוזם והרוח החזקה של האיגוד בכלל והכנס בפרט. הבעת תודה מיוחדת והערכה מרובה ניתנה לרב דוד אילוז על דאגתו הכנה לבני התורה בצפון ועמידתו לימין "האיגוד".

לאחר המעמד התקיים "זיץ" ארוך ומושקע עם אברימי רוט ואהרלה נחשוני ומקהלת נרננה.

בני הישיבות חזרו לבתיהם בערי הצפון מתוך הרגשה של רוממות חיבור וחיזוק גדול לקראת זמן חורף במהלכו הם יפגשו עם נציגי האיגוד שיבקרו אותם בכל הישיבות מקום עמלם בתורה ביגיעה.