עליות לתורה שנמכרו בעבור הנחת תפילין ושיעורי תורה, פגישה עם ילדים מאבא מוסלמי שלומדים בחינוך כשר ועוד: עשרות תומכים וידידים של הרבנים והשלוחים ברוסיה, השתתפו בארבעה ימים של התעלות רוחנית • סיכומה של 'ועידת זבולון' השלישית ברוסיה

כשישים חברים ב'וועידת זבולון', עליהם נמנים תומכים וידידים של הרבנים ושלוחי חב"ד ברוסיה, השתתפו בוועידה השנתית, שנערכה בעיר באקו, בירת מדינת אזרביז'אן, השוכנת בין רוסיה לאיראן, בראשות רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר, ובהשתתפות אורח הכבוד הנגיד החסידי ר' לוי לבייב – נשיא 'איגוד הקהילות היהודיות במדינות חבר העמים'.

הוועידה נמשכה ארבעה ימים, שהיוו ימים של התעלות רוחנית לאנשי העסקים השקועים יומם ולילה בעסקיהם השונים, וכעת התפנו מטרדותיהם, ומתוך שבת אחים גם יחד, השתתפו במנייני תפילות, שיעורי תורה וחסידות, התוועדויות וסימפוזיונים עם הרב הראשי הרב לאזאר, לצד הרצאות למינוף העסקים בידי מומחים שהובאו במיוחד.

המארגנים דאגו לאירוח גשמי מושקע, כדי שהמשתתפים יוכלו לטעום את הטעם האמיתי של התורה והחסידות, כשלצדם הרבנים השלוחים, רבני הערים שהגיעו מכל ערי רוסיה.

אחת החוויות המרגשות אותה חוו המשתתפים, היתה בעת ביקור במתחם חינוך "אור אבנר" הענק במרכז באקו, בו מתחנכים מאות רבות של תלמידים, במעונות, גנים, בית ספר, תיכון ועוד, תחת ניהולו של השליח הראשי באזרביז'אן הרב שניאור סגל, יחד עם השלוחים הרב מתתיהו לואיס והרב אריה ליפסקר.

במסיבת קבלת פנים שנערכה בצהרי יום שישי באולם המרכזי במתחם החינוך, שמעו המשתתפים את סיפורה של אחת המשפחות, שבזכות החינוך המושקע ב'אור אבנר', כל המשפחה נהפכה לשומרי תורה ומצוות, כאשר האבא המוסלמי מסייע בידי הילדים לחגוג את בר המצווה ולקיים שבת וחג כהלכתו. אנשי העסקים ראו בחוש את פירות ההשקעה האמיתית של הנגיד ר' לוי לבייב, המהווה דוגמה חיה של איש שיודע שעסקיו האמיתיים הם דווקא בעשייה תורנית וחינוכית.

את העליות ושאר המצוות בקריאת התורה של שבת קודש, מכר הרב הראשי הרב לאזאר לנגידים חברי הוועידה, בעבור קבלת החלטת טובות של הנחת תפילין קבועה, או השתתפות קבועה בשיעורי תורה וכד', כאשר המרבה בקבלת טובות, זוכה בעליות המכובדות, פתיחת הארון קודש ועוד.

סיום הוועידה נערך בעיר ההיסטורית 'קובה', במרחק כשעתיים מבאקו, כאשר מושל המחוז, יחד עם השליח ורב המקום הרב יונה יעקובי, מקבלים את פני הבאים בהתרגשות גדולה, והתלוו אליהם בסיור בשכונה היהודית 'קראסנאיה סלובודה׳ שבעיר קובה, על גדות נהר ׳גודיאל-צ׳אי׳.