בביקור מיוחד שערך היום יו"ר ש"ס אריה דרעי בנתיבות הרעיף ה'באבא ברוך' מילים חמות על השר • הגאון רבי יוסף חיים אברג'ל שליט"א: "אבא לפני פטירתו ביקש ללחוץ את ידי הרב דרעי. אין ספק שבוודאי ברכתו של אבא מלווה את רבי אריה" • רשמי ביקור שצילם יעקב כהן

״אני רוצה שתדעו שרבי אריה עושה רבות למען רבני ישראל. רבי אריה הוא כולו לבן, כולו טהור. את הדברים אמר היום האדמו״ר הבאבא ברוך שליט״א בציונו של אביו הבאבא סאלי זי״ע במעמד חברי סיעת ש״ס בכנסת וראש העיר נתיבות יחיאל זוהר.

מוקדם יותר פתח יו״ר ש״ס השר הרב אריה דרעי בסיורו המיוחד בעיר נתיבות, במוסדות החינוך של רשת ׳בני יוסף׳ ובעירייה. אל השר התלוו סגנו הרב משולם נהרי, מנכ״ל ׳בני יוסף׳ הרב חיים ביטון ומנכ״ל אל המעיין הרב משה אילוז, וח״מ אשדוד הרב אבי אמסלם אשר טרח ועמל על הכנת הביקור. את פני השר ופמלייתו קיבלו ראש העיר נתיבות יחיאל זוהר וסגנו הרב יעקב מעלימי.

את הביקור פתח השר במוסדותיו של הגה״צ רבי יורם אברג׳ל זצוק״ל, בנשיאות בניו, הגאון רבי יוסף חיים אברג׳ל שליט״א והגאון רבי ישראל אברג׳ל שליט״א. השר הרב דרעי סייר בכיתות הלימוד בחן את התלמידים והתרשם מידיעותיהם. בישיבה מיוחדת לכבודו של השר בהשתתפות הרבנים וראש העיר אמר הגרי"ח אברג׳ל:

"הודו לה'. הרגשתי בלב היום שזה יום חג. אני נרגש לקדם בברכה את בואו של השר הרב דרעי.  אני זוכר מה שאבא אמר לי על אריה עוד לפני 25 שנה.

הרב אברג׳ל גילה על מאורע מיוחד מיום פטירת אביו זצוק״ל: "אני רוצה לגלות לכם סוד, ביום שאבא 'עלה והתעלה', כולם ראו שם את השכינה ממש. באותו יום ירד גשם, אמרתי לאבא 'יורד גשם', הוא אמר לי 'השמיים בוכים' ואז אבא אמר לי, איפה רבי אריה? אני רוצה ללחוץ את ידו של רבי אריה, אני רוצה לברך אותו'. אין ספק שבוודאי ברכתו של אבא מלווה את רבי אריה", סיים הרב אברג'ל.

הרב אריה דרעי העלה בדבריו על נס את דמותו הגדולה של הגר״י אברג׳ל זצוק״ל. ״אני זוכר במשמרת הקודמת שלי, לפני 30 שנה, שרבי יורם זצ״ל היה מגיע במסירות כל יום ראשון למשרד, בהתחלה זה היה עם הגר״י מאיר זצ״ל, למסור שיעורים ברמה גבוהה מאד והיתה ריתחא דאורייתא. היו מגיעים ממשרדים אחרים כדי לשמוע אותם. ואז כשהטילו עליו גדולי ישראל את העול להנהיג את הציבור, מי חלם ופילל שנשמע כאלו מספרים של תלמידים והכל במסירות נפש אדירה. אני כל כך שמח שהמפעלים הללו ממשיכים ומתרחבים על ידי בניו, כי זה מה שעדה בכל חייו, הפיץ תורה בכל הארץ.

״אבא היה חסיד גדול של השלום, תמיד עשה הכל מתוך אחדות ומאור פנים. מעולם לא ראיתי אותו כועס. ה׳ יעזור שתמשיכו את מורשתו ביתר שאת״.

משם פנה השר הרב דרעי לסיור במוסדותיו של המקובל הגאון רבי יעקב איפרגן שליט״א. השר התקבל על ידי עשרות תלמידי הת״ת בקבלת פנים מיוחדת. השר סייר בכיתות הלימוד ושיבח את הצוות המקצועי במקום. הגר״י איפרגן שיבח את פעולותיו הברוכות של השר דרעי ואמר "ששמעו מגיע לכל מקום, גם בחו"ל".

כמו כן סייר השר דרעי במוסדות החינוך ״נווה חייה״ לבנות בראשות הרב חיים בוקובזה, שם התרגש מהמחווה של חנוכת חדר לימוד לע״נ הוריו של השר. לאחר מכן סייר במוסדות "נציבי אור" של הרב יעקב הרוש, אותו שיבח השר על מסירות נפשו למען התלמידים והתלמידות.

את הסיור חתם השר דרעי בביקור במוסדותיו של האדמו״ר רבי ברוך אבוחצירא שליט״א, בניהולו של הרב גואל ועקנין. השר סייר בבית הספר לבנות אברכים הזוכה לשם ולתהילה בזכות החינוך המיוחד וההשקעה המקצועית בתלמידות. לאחר מכן נכנס השר למעונו של האדמו״ר יחד עם ראש העיר יחיאל זוהר, לקבל את ברכתו ועצתו בכל ענייני העיר. האדמו״ר ברך את השר וראש העיר שימשיכו לפעול למען מוסדות התורה בנתיבות. ראש העיר וראשי המוסדות סיכמו לשתף פעולה מתוך אחדות מלאה.

השר דרעי חתם את ביקורו בתפילה מיוחדת על ציונו של הבאבא סאלי זיע״א. בתפילה השתתפו סגן שר האוצר ח״כ יצחק כהן, סגן שר הפנים משולם נהרי, ח״כ יואב בן צור וח״כ מיכאל מלכיאלי.