צפו: נר שלישי של חנוכה עם אסירים יהודים בכלא הוותיק בעולם

בכלא ׳בוטירסקי׳ במרכז מוסקבה ערך רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר הדלקת נר חנוכה עם האסירים היהודים כחלק מפעילות החג לכל יהודי ברוסיה באשר הוא • כי לא יידח

ביקור מיוחד ומרגש ערך היום רבה של רוסיה, הגאון רבי בערל לאזאר, בתוככי כלא ׳בוטירסקי׳ שבמרכז מוסקבה, במטרה לחזק ולעודד את האסירים היהודי השוהים במקום  בין כ-3,000 אלף אסירים בדרגות שונות, בכלא הקיים ופעיל ברציפות למעלה מ230 שנה!

 מפקד הכלא קיבל את פניו וליווהו לבית הכנסת הפעיל במקום, מאז נפתח לפני למעלה מעשור, ובו מתקיימים שיעורי תורה וחסידות, הנחת תפילין, פעילות חגים וסדר פסח ציבורי מדי שנה.

 לאחר הנחת תפילין קראו בספר תורה, ועם סיום תפילת מנחה, העלה הרב הראשי שליט״א את נרות החנוכה. האסירים היהודים הנרגשים, התכנסו למסיבת חנוכה, במהלכה נשא הרב הראשי דברי חיזוק מעודדים על גודל נס חנוכה, בשילוב סיפורו של יוסף הצדיק אותו קוראים בפרשת השבוע.

 דברים נשאו גם רב השב״ס הרב אהרן גורביץ, ופעיל בתי המאסר במוסקבה ר׳ יצחק זילברג, ועודדו את האסירים היהודים להתחזק ברוחם בהקפדה על שמירת תורה ומצוות גם במצבם העכשווי.

 עם סיום המסיבה המעודדת והמרגשת, חולקו לאסירים מאכלי החג ומנורות חנוכה, איתם יוכלו לקיים את מצוות הדלקת נר החנוכה מדי ערב.

פעילות זו, היא נדבך נוסף בשרשרת העשייה הברוכה והנרחבת בין כל שכבות הציבור היהודי הגדול במוסקבה, באמצעות 32 בתי חב״ד ומוסדות חינוך וחסד הפזורים במוסקבה בירת רוסיה.

5 תגובות

אשריהם! מקדשי שם שמים! ומעודדי לב נדכאים!

מרגש מאוד!!!

מרגש ביותר!!!!!
כל מילה נוספת מיותרת!

הלב פועם מרגש

כולם מזלזלים בחב"ד הם עושים כל הזמן קידוש השם באמת אשריהם

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן