האדיטש • הילולת הרה"ק בעל התניא בעדשתו של שמואל דריי

אלפים הגיעו לעירה האדיטש שבאוקראינה, להשתטח באוהל ציונו הק' של בעל התניא - הרה"ק רבי שניאור זלמן מלאדי זיע"א מייסד חסידות ליובאוויטש - חב"ד. • מאות רבות מהעולים להשתטח ביומא דהילולא זו, אף נשארו לשבות במקום במהלך שבת קודש פרשת וארא • צילום: שמואל דריי

 • צפו: תיעוד מרגש מהתפילה בקבר מרדכי ואסתר באיראן

  תוכן מקודם

 • הריני ממנה לשליח את מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א להעביר עבורי את המתנות לאביונים

  תוכן מקודם

 • מתנות לאביונים לקופת העיר, בפועל במזומן, בו ביום

  תוכן מקודם

 • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

  תוכן מקודם

אלפים הגיעו  לעירה האדיטש שבאוקראינה, להשתטח באוהל ציונו הק' של בעל התניא – הרה"ק רבי שניאור זלמן מלאדי זיע"א מייסד חסידות ליובאוויטש – חב"ד. מאות רבות מהעולים להשתטח ביומא דהילולא זו, אף נשארו לשבות במקום במהלך שבת קודש  פרשת וארא. בעבור רבים מהמשתתפים, מדובר במנהג של קבע זה שנים רבות לעשות את השבת הסמוכה ליום ההילולא של בעל התניא, בצלו הגדול, במקום בו חלקת מחוקק ספון.
בשנים האחרונות נעשה מקום מנוחתו של בעל התניא בהאדטיש, לאבן שואבת לרבבות יהודים מכל העולם, במהלך כל ימות השנה.
הדבר התאפשר במיוחד לאור העובדה שהמקום עבר התחדשות ותנופה אדירה. עם בבניית ההיכל הגדול הניצב במרומי בית הקברות היהודי, אשר בו לצד בית המדרש המפואר ועצום הממדים, גם מטבח מאובזר וחדרי אוכל רחבי ידיים.
לכל אלו התווספו בשנתיים האחרונות, עשרות רבות של חדרי אירוח עשירים ומטופחים, ברמה שאינה נופלת ממיטב בתי המלון באוקראינה. חדרי האירוח נמצאים בצמידות למתחם ההיכל הגדול ומאפשרים למתארחים בהם נגישות קלה ומיידית לכל חלקי האתר. על כל מלאכת ההקמה והניהול של המקום ומנהל הציון, עומד הרב שניאור דייטש .
מן הראוי לציין עוד, כי המקום נמצא תחת כשרותו המהודרת והקפדנית של הרב מאיר סירוטה, אשר תחת אחריותו נמצא גם העירוב שהותקן במקום זה מכבר, ומאפשר תנועה נוחה גם במהלך יום השבת.
תהיה נשמתו הגדולה של בעל ההילולא, מליצת זכות ויושר בעבור כל קהל עדת ישראל.
צילום: שמואל דריי

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן