כמאתיים אלף איש בהילולת הבבא סאלי זי"ע במלאת 34 שנים להסתלקותו • גלריה

כמאתיים אלף איש מרחבי העולם הגיעו להעתיר בתפילה במקום קברו של האדמו"ר רבי ישראל אביחצירא - בבא סאלי זיע"א בנתיבות במלאת 34 שנים להסתלקותו • ההילולא נפתחה בעצרת מרכזית לזכרו במעמד בנו וממשיך דרכו כ"ק האדמו"ר רבי ברוך אביחצירא שליט"א.

הילולת הבבא סאלי זיע"א החלה במעמד אדיר של קידוש ה' בו נטלו חלק אדמו"רים, רבנים, דיינים ואישי ציבור במשאו המרכזי של כ"ק האדמו"ר רבי ברוך אביחצירא שליט"א, נשיא ממלכת התורה ע"ש בבא סאלי. בדבריו עמד על דמותו של אביו ועל כך שהיה סמל בגדלותו התורנית, סמל בקדושה ובפרישות בהן נהג וכן באהבת ישראל שהיתה בו כלפי כל יהודי: "מכל העולם הגיעו לאבי הקדוש, מכל החוגים ומכל העדות והוא היה משפיע ברכה וישועות לכל פונה, כך היה בחייו וכך לאחר הסתלקותו, ולכן כולם מגיעים לשפוך שיח במקום קברו" אמר האדמו"ר.

בסיום דבריו הודה האדמו"ר לעיריית נתיבות ולעומד בראשה מר יחיאל זוהר על כל העשייה הברוכה למען ההילולה ולמען הקמת המרכז למורשת על שם הבבא סאלי. כ"כ הודה למנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב הרב משה מור יוסף על כל העשייה למען פיתוח ושגשוג מתחם הציון הן בימי ההילולא והן בהקמת המרכז למורשת על שמו של בעל ההילולה.

הראש"ל והרב הראשי לישראל מרן הגר"י יוסף עמד על גדלותו התורנית של בעל ההילולא ועל כך שעוד טרם נודע שמו כפועל ישועות הוא היה ראש ישיבה, ואב"ד במחוז תאפילאלת במרוקו.  הראש"ל סיפר על הפגישה הראשונה שהיתה בין אביו מרן זצוק"ל לבבא סאלי זיע"א ועל כך שבבא סאלי אמר למרן "המון שנים חיכיתי לפגוש אותך" וכששאל מרן מהיכן האדמו"ר מכיר אותו ענה לו "אני מכיר אותך מהספרים שלך" וכך ישבו ודנו בהלכה שעה ארוכה.

שר הפנים, הפריפריה הנגב והגליל הרב אריה דרעי אמר בנאומו כי אין אדם מישראל שלא הרגיש מחובר לבבא סאלי וכי דמותו, דמות מופת נערצת על כל גווני החברה הישראלית. השר דרעי אף הוסיף ותיאר את המרכז למורשת הבבא סאלי אותו הולכים להקים בסמוך למקום קברו, זאת לאחר שבשנה שעברה יזם השר דרעי את החלטת ממשלה הרואה בדמותו של בבא סאלי דמות חוצה מגזרים ושיש להנגיש את מורשתו לכלל החברה הישראלית.

מנכ"ל המוסדות ע"ש הבבא סאלי גואל ועקנין סיכם כי לאור הנהירה ההמונית לציונו של בבא סאלי זיע"א לאורך כל ימות השנה, ההערכות הראשוניות שלנו היו שיגיעו המוני בית ישראל בימי ההילולא ולכן נערכו לכך מבעוד מועד. מנכ"ל המוסדות הוסיף כי הצלחת מעמדי ההילולה וההיערכות הטובה לקליטת המתפללים היא תוצאה של שיתוף הפעולה הדוק ומוצלח של הרשות המקומית בראשות ראש העיר מר יחיאל זוהר עם הרשות לפיתוח הנגב בראשות המנכ"ל המסור ר' משה מור יוסף ועם הקרן להנצחת בבא סאלי בנשיאות בנו וממשיך דרכו של בעל ההילולא, סידנא בבא סאלי זיע"א.

 

7 תגובות

אפילו אלפיים לא רואים. לא חייבים להגזים עד כדי כך, אפשר בקטנה, נגיד 20 אלף…

מליונים… למה לא?

סידנא בבא סאלי זי"ע
היה כולו קדושה, ודאג מאד לקדושתם של ישראל
כואב לראות שדוקא אצלו, יש פריצות נוראה, ואין פוצה פה ומצפצף…

הפריצות שם היא נוראה!
אני שמעתי מכלי שני, שמרן ראש הישיבה רבי יששכר מאיר זצוקללה"ה
אכן היה אוסר לבני הישיבה ללכת לקברו של הבבא סאלי ביום פטירתו.
והוא היה מוסיף בחיוך שבד' שבט הבבא סאלי בורח למירון…

גואל ועקנין, זה מי שאתמול שידר את המדורה המרכזית בקול ברמה.

ראיתי מהבית שלי היה 251,547 אנשים בדיוק

למתנאל:
הרב גואל ועקנין שליט"א זה מי שזכה לצקת מים על ידיו של מורינו הרב יורם מיכאל ארג'ל זצוק"ל.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן