הצלחה כבירה והיסטורית למגבית בעיצומו של המעמד האדיר "יחדשהו" שנערך לטובת בית הכנסת "אנשי הצדיק" דחסידי ברסלב בשכונת חפציבה - קנה בושם בבית שמש • צילום: ברסלב live
קידוש ה' אדיר ומרגש שהתקיים בליל שישי האחרון – אור לי' שבט – במהלך המעמד התגייסו כל מתפללי בית הכנסת ותרמו סכומים מכובדים ביותר שהצטרפו יחדיו לסכום של למעלה ממיליון שקלים! להשלמת בנייתו וריהוטו של בית הכנסת. הנתונים המדהימים מקבלים משמעות מיוחדת ומפליאה במיוחד לאור העובדה שרוב רובם של המתפללים הינם אברכים עמלי תורה ויושבי אוהלים, המתפרנסים בדוחק רב, ועל אף מצבם הכלכלי הקשה, הם קידשו שם שמים ותרמו סכומים נכבדים כדי לפאר ולרומם את בית ה'.
המעמד הנשגב התקיים באולם המפואר שע"י מלון ציפורי בכפר בקיבוץ חפץ חיים. בהשתתפות רבני וחשובי חסידי ברסלב, כשבראשם הרה"ח ר' משה קרמר שליט"א, הרה"ח ר' שמעון שפירא שליט"א, הרה"ח ר' ניסן דוד קיוואק שליט"א, הרה"ח ר' נתן מימון שליט"א לצד רבני השכונה והקהילה, ובראשם המרא דאתרא הרה"ג ר' יחזקאל כהן שליט"א והרה"ג ר' שמעון אנשין שליט"א.
את האירוע הנחה הרה"ח ר' יצחק אייזיק שיף שליט"א מחשובי מתפללי ביהמ"ד, ודיבר הרה"ח ר' בנימין ווייצהנדלר שליט"א.
את דבר וועד ביהמ"ד הביא הרה"ח ר' צבי לודמיר שליט"א מחברי הוועד.
שיאו של המעמד הגיע בעת עריכת הדינר ע"י אמן הנאום פה מפיק מרגליות הרה"ח ר' משה טויסיג שליט"א, כאשר קהילת "אנשי הצדיק" התגלתה במלוא יפעתה, כשהגרפים על המסכים שהוצבו באולם הולכים ומתמלאים במהירות, ותוך זמן קצר הוכו הנוכחים בתדהמה לראות את הגרף חוצה את קו מיליון השקלים, שבעזרתם תושלם הבנייה וירוהט בית המדרש הגדול לשם ולתהילה, המשמש כבית של ממש לכל בני הקהילה.
על ההפקה והאסטרטגיה של האירוע והמגבית כולה הופקד הרב מתתיהו דייטש בעלי משרד "מבט", ואילו את הפן האומנותי המוסיקלי של המעמד הפיקו מקהלת "מלכות" הנודעת, והזמר הרב יוסף זאב בראווער שריגשו בנגינתם את משתתפי המעמד, כשגולת הכותרת היתה מחרוזת-גראמען מרטיטה בגודל הזכות להקמת משכן של פאר לכבוד ה' ולכבוד הרה"ק רבי נחמן מברסלב זי"ע. כשבחיתומו של המעמד, לנוכח התוצאות המרגשות, נתנו בני הקהילה דרור לרגשות השמחה שהציפו את ליבותיהם ויצאו במחולות וריקודים סוערים בהודאה על הזכות העצומה שנפלה בחלקם להקים משכן של כבוד לה' ולתורתו.