ראשי ארגון 'חברים לרפואה' קיבלו את הגאון רבי שמעון גלאי שליט"א שהגיע במיוחד לראות את עבודת החסד של הרוקחים והצוות שעושה לילות כימים להשגת תרופות לנזקקים • מנכ"ל הארגון והצוות ערכו סיור מיוחד במחלקות השונות כשהרב עומד מקרוב על הפעילות של איסוף תרופות מאלו שיש בידם תרופות בלתי שימושיות והעברתם לחולים שאין ידם משגת. "אתם מצילים חיים כפשוטו" אמר הרב "אלו מעשי חסד עצומים וזכות אדירה שיש לנו כזה ארגון" במהלך הביקור במחלקה של התרופות היקרות אמר הרב מי שיש לו שאלות באמונה שיגיע לפה ויראה איך בדרכי ניסים מצליחים להשיג תרופות כאלו ולדאוג לאותם החולים. הרב סיים את הביקור בברכה לראשי הארגון שיזכו להמשיך במעשי החסד ורפו"ש לכל חולי ישראל • צילום: עזרא טרבלסי

בהתרגשות רבה קיבלו ראשי ארגון 'חברים לרפואה' הארגון הגדול ביותר בישראל בהשגת תרופות לנזקקים את הגאון רבי שמעון גלאי שליט"א שהגיע במיוחד לראות מקרוב את עוצמת החסד ואת המסירות נפש של ממש של הרוקחים והצוות המיוחד שעושה ימים ולילות להשגת תרופות לחולים נזקקים.

מנכ"ל הארגון והצוות ערכו סיור מיוחד במחלקות השונות כשהרב עומד מקרוב על הפעילות המדהימה והבלתי נתפסת בגודלה של איסוף תרופות מאנשים שיש בידם תרופות שלא צריכים והעברתם לחולים שאין ידם משגת.

יצויין כי ארגון חברים לרפואה מעביר בכל חודש תרופות לאלפי נזקקים מול מרשם רופא החל מהתרופות הכרוניות הפשוטות ועד תרופות שעלותם לחודש עשרות אלפי שקלים והכל ללא שום תמורה. הארגון מפעיל בית מרקחת ומרכז חלוקה ומחלקה מיוחדת לניתוב התרופות, "עד שלא רואים מקרוב בעיניים לא שייך לתאר את כמות העזרה שנעשית מכאן" הוסיף הרב.

"אתם מצילים חיים כפשוטו" אמר הרב "אלו מעשי חסד עצומים וזכות אדירה שיש לנו כזה ארגון" עוד הוסיף הרב ואמר כי אנשים שיש בידם תרופות וזורקים אותם לפח זה ממש חשש לבל תשחית והיכולת להציל אחרים במשהו שאתה לא צריך הוא ממש מחובת כל אחד ואחד.

במהלך הביקור במחלקה של התרופות היקרות עמד הרב על הדרך המופלאה של תרופה מהאדם שנותרה בידו התרופה ועד ביתו של החולה כמו כן גם על כמות התרופות שיוצאות מהמחלקה הזאת מידי יום בשווי של עשרות אלפי שקלים. מי שיש לו שאלות באמונה שיגיע לפה ויראה איך בדרכי ניסים מצליחים להשיג תרופות כאלו ולדאוג לאותם החולים.

הרב גלאי שליט"א סיים את הביקור בברכה שתזכו להמשיך במעשי החסד ושהקב"ה ישלח רפואה שלימה לחולים ושתמשיכו להיות שליחים נאמנים לרפואת עם ישראל.
צילום: עזרא טרבלסי