השר אריה דרעי בסיור בראש העין: ״נפעל לקידום רבני השכונות ושירותי הדת בעיר״

יו"ר ש"ס ושר הפנים הרב אריה דרעי קיים היום ביקור רשמי בראש העין.  לסיור התלוו סגן השר הרב משולם נהרי, ראש העיר שלום בן משה, מנכ״ל ש"ס ורשת 'בני יוסף' הרב חיים ביטון, מנכ״ל אל המעיין הרב משה אילוז ויו״ר ש"ס בעיר הרב יעקב אדמוני • כמו כן סייר השר בישוב גני תקווה והבטיח לפעול לביסוס חיי התורה והישיבות במקום • צילום: יעקב כהן

את הביקור פתח השר דרעי בסיור במוסדות ״אמת ושלום״ ובישיבה גדולה "בית הלוי" בראשות הגאון רבי אבנר עפג׳ין שליט״א. השר התרשם מבית הכנסת הגדול במקום וכן מהישיבה הגדולה המכילה מאות תלמידים ואברכי כולל השוקדים על תלמודם. השר שוחח עם אחד הבחורים על הלימודים בישיבה ועל התנאים המיוחדים להם הם זוכים.

בפגישה חגיגית בלשכת הגר״א עפג׳ין, סיפר הרב על ההיקף הגדול של בני העליה הלומדים במוסדות. השר דרעי התפעל מאד ואמר כי הוא זוכר את ראש העין מימים עברו. ״התחלנו את הסיור ברגל ימין, לראות את ההתפתחות הגשמית והרוחנית של העיר הוא דבר שקשה להאמין״. השר איחל לגר״א שימשיך בפעולותיו הברוכות לתפארת העיר ועולם התורה.

משם עבר השר לביקור בכולל ׳חסד לאברהם׳ בראשות הרב יעקב אדמוני, שם התרשם ממאות האברכים השוקדים על תלמודם וכן משיעור דף היומי הגדול לאזרחים הותיקים של העיר המתקיים במקום.

בסיור מיוחד במוזיאון מורשת יהדות תימן בעיר, נחשף השר דרעי לתצלומים ומוצגים מהווי החיים של הקהילה היהודית בתימן, מספרי קודש עתיקים וכן מימי העליה הגדולה של יהודי תימן לארץ במסירות נפש.

בלווי ראש העיר סייר השר באיזורי ההרחבה הגדולים של העיר, בה מתוכננים ונבנים למעלה מ-15,000 יח״ד במתחמים שונים. השר דרעי ופמלייתו טיפסו לקומה ה-17 של אחד המגדלים הנבנים במקום והשקיף על כל האיזורים המיועדים לבניה, אשר אמורים בשנים האחרונות להגדיל משמעותית את אוכלוסיית העיר.

בביקור בבנין המועצה הדתית בעיר, קיבל את פני השר המרא דאתרא הגאון רבי עזריה בסיס שליט״א, יו״ר המועה״ד שמעון חזות ורבני קהילות. בישיבה העלה הרב את ההתפתחות של העיר, את הרחבת בית העלמין המקומי ואת הצורך הגדול במינוי רבני שכונות לעיר כדי לסייע בהענקת שירותי דת להמוני הפונים. השר דרעי שיבח את הפעילות הרוחנית המתקיימת במקום וציין את הפעולות התקציביות והחוקתיות שהוא מוביל בנושא מינוי רבני שכונות בכל הארץ, ומאמין שבקרוב תהיה פריצת דרך גדולה בנושא, לאחר שנים רבות שלא מונו רבני שכונות בכל הארץ.

הגר״ע בסיס הודה בחום לשר הרב דרעי והעניק לו כתשורה את ספרו החדש שו״ת אבי העזרי.

בישיבת עבודה בבניין העיריה, סקר ראש העיר את הניהול התקין וההתרחבות הגדולה הצפויה לעיר וביקש את סיוע השר בנושאים שונים. השר דרעי אמר: ״הסיור כאן בשבילי הוא סגירת מעגל. בתפקידי הראשון שלי כשר הפנים אישרנו את ההרחבות הראשונות של העיר, וסיעתו לכיסוי הגרעונות שהיו. לראות היום את התנופה של העיר זה בבחינת ׳ברוך משיג גבול אלמנה׳. נשתדל לסייע הן מצד משרד הפנים והן מצד משרד הפריפריה ככל שנוכל כדי להצעיד את העיר קדימה״. בסיום הסיור, סיכם השר דרעי עם ראש העיר על בניית תלמוד תורה ראשון של רשת ׳בני יוסף׳ בשכונות החדשות של העיר.

גנים של תקוה

משם פנה השר לסיור ביישוב גני תקווה. תחילה ביקר בישיבת ׳דרך תבונה׳ בראשות הגר״א בשארי שליט״א, אשר קידם בחום את השר וסיפר על הקמת הישיבה שהתחילה בעבר כפרויקט חיזוק בשליחותו של הרב חיים ביטון וכיום נחשבת לישיבה מצויינת. השר התפעל מאד מרמת הלימודים של הבחורים ואמר כי זו הפתעה מרגשת עבורו לראות כזו ישיבה רצינית בגני תקווה. השר הדגיש כי יפעל במרץ להרחבת הישיבה במבנה גדול ונאות כדי שתוכל לקלוט עוד תלמידים. בסיום הביקור ערך אחד התלמידים סיום על מסכת בבא מציעא להצלחת הישיבה והשר.

משם עבר השר לסייר ביישוב המתפתח יחד עם ראה״ע הגב׳ ליזי דלריצ׳ה ונציג ש״ס בעיר הרב טל מתתיהו וכן לישיבת עבודה במשרדי המועצה. לאחר מכן התקבל בשירה ע״י תלמידי ת״ת משיבת נפש בעיר. השר סייר בכיתות, בחן את התלמידים והתרשם מרמת הלימודים.

לסיום נפגש השר דרעי עם רב הישוב הגאון רבי יחיאל ברזילי שליט״א ממנו שמע על מוסדות התורה ועל הצורך לחזק ולתמרץ את האברכים המתגוררים בעיר. בישיבת סיכום עם נציג ש״ס בעיר הרב טל מתתיהו אמר השר דרעי, כי הוא נפעם מהפעילות הנעשית בעיר מול כל האתגרים וכי יפעל לבסס יותר את חיי התורה בגני תקווה.

 

4 תגובות

היידה אריה, היידה

בישיבת דרך תבונה היא בראשות הרב מאיר בשארי

ישיבת דרך תבונה ראש הישיבה הוא הרב מאיר בשארי

רואה את האהבה והגיבוי המלא של גדולי ישראל בשר הפנים אריה דרעי

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן