אתמול התקיים המעמד אדיר הילולת המקובל רבי ניסים פרץ זצ"ל במלאות שש שנים להסתלקותו בהשתתפות מאות מתלמידיו ומוקירי זכרו ובמעמד בניו הרבנים שליט"א - צילום: עזרא טרבלסי

בהילולא השתתפו: הרב שלום פרץ שליט"א ראש מוסדות בית אל בארץ ובעולם, הרב משה חיים פרץ שליט"א רב חניכי הישיבות, הרב אברהם ישראל פרץ שליט"א רב הקהילה הקדושה, ובמעמד ידיד נפשו של הרב זצ"ל – המקובל הקדוש הרב בניהו שמואלי שליט"א, הרב הראשי של טבריה הגאון הגדול משה צבי בוחבוט שליט"א, כמו"כ כיבד את הערב אישי ציבור ובראשם יו"ר ש"ס רבי אריה דרעי שליט"א.
זהו יום ההילולא השישי לזכר הרב וציון 39 שנה להקמת המוסדות. ליד שולחנות פאר עמוסים בכל טוב ובהפקת ידיד המוסדות ה"ה מיכאל כפלין הי"ו. את הערב הנעימה תזמורתו של נעים זמירות ישראל משה לוק הי"ו אשר הנעים בקולו את הערב.
במהלך הערב הודלקו 40 נרות ע"י תורמי וחשובי הקהילה לזכר הרב במעמד קבלת עול מלכות שמים והשכבה לרב זצ"ל.
כמו כן נשאו דברי תורה הרבנים הקדושים, חולקו מתנות יקרות ערך לתורמים ונעשתה התרמה שנתית לחיזוק המוסדות והכוללים.
מי יתן וזכות הצדיק תעמוד לתורמים היקרים ולבני משפחתם ולכל עמו ישראל כל הימים עד ביאת גואל צדק יחד עם הרב במהרה בימנו אמן.
לעבור גבולות ללא דרכונים
אמש בארוע, הוכח לעין כל שניתן לעבור גבולות בין מדינות ללא שום מסמך מעבר גבולות. "מעבר לכל דמיון" זה שמה של הפקת ענק חוצה ימים ויבשות בהפקתו של יהודה גרובייס שנרתם למשימה זו. על מנת להציג סיפור תורמי וידידי מוסדות בית אל. תעלומת הנס הגדול שהיה במהלך נסיעת רבם זיע"א לקברו של הפלא יועץ. הקהל ישב מרותק לכיסאות במשך שעות ארוכות והיה שותף לערב מלא וגדוש כמיטב המסורת של מוסדות בית אל בני ברק.

עליה לציון למחרת הארוע 
בציון קודשו של הרב זצ"ל, הוקם אוהל ענק ומואר, והגיעו לשם מאות מתלמידי הרב להתפלל ולבקש. במהלך התפילה נאמרו פרקי תהילים סליחות וקבלת עול מלכות שמים עם תקיעת שופרות, כמו כן נפתח חפ"ק טלפוני מיוחד משעות הבוקר המוקדמות לקבל את אלפי השמות של תלמידי הרב מכל קצוות הארץ עד לשעות אלו התקבלו למעלה מעשרת אלפים שמות.