כָּל דִכְפִין – יֵיתֵי וְיֵיכֹל: 12,000 משפחות נהנו מהחלוקה הגדולה בעולם • תיעוד

12,000 משפחות, 21 ערים, וחלוקה אחת ענקית • הושלמה חלוקת ה"קמחא דפסחא" הגדולה בעולם של מפעל החסד הידוע 'עונג שבת ויו"ט' • JDN מגיש תיעוד ממתחמי החלוקה הענקיים והגדושים בהמוני בית ישראל, שכעת יחוו עונג יו"ט אמיתי

כמידי שנה ושנה, גדשו השבוע המוני בית ישראל, את רחוב שמואל הנביא בירושלים, שבו נערך מבצע חלוקת ה"קמחא דפסחא" הגדול בעולם של מפעל החסד הידוע 'עונג שבת ויו"ט'.

השנה שברה החלוקה שיאים חדשים, כאשר כמויות מזון אסטרונומיות של כל מצרכי החג חולקו ל-12,000 משפחות מכל החוגים והעדות ב-21 ערים ברחבי הארץ, בהם גם בני ברק ובית שמש, שם הוקמו מוקדי חלוקה גדולים לאלפי התושבים המאושרים.

על ארגון וביצוע החלוקה פיקדו כ-300 אברכים, שעבדו ללא ליאות, שבועות ארוכים, לילות וימים, להבטיח את הצלחת המבצע, על מנת שיביא את שמחת החג לאלפי בתי אב בכל רחבי הארץ.

ימים קודם החלוקה, הובאו למקום מאות אלפי טונות של מוצרי מזון עיקריים ויקרים. כמו כן פורקו במתחם קרוב ל-800 משטחי מזון, כשלצידם הוצבו קונטיינרים ענקיים שהכילו בין היתר בשר בקר, עופות, ביצים, מצות ומיץ ענבים. היכף החלוקה, כך נמסר, עמד הפעם על יותר משלושה מיליון דולרים.

מפעל החסד "עונג שבת ויו"ט" נוסד לפני 39 שנים על ידי איש החסד הידוע, הרב אפרים שטרן שליט"א, מיקירי ירושלים. משנה לשנה הולך הארגון וגודל, ושובר שיאים בחלוקות החגים, כפי שלא נראה בשום מקום אחר.

גם השנה, מי שהזדמן לו לעבור ברחוב שמואל הנביא, על יד מוקד החלוקה הגדולה, התפעל למראה עיניו, וזאת בין היתר בשל הארגון הקפדני והסדר המופתי ששרר במקום, כאשר כל פרט ופרט מחושב עד מאוד, ומאמצים גדולים מושקעים להקל על אלפי המקבלים, שיכלו תוך זמן קצר לשוב אל ביתם עם המצרכים המיועדים להם, שיאירו להם את ימי החג.

"אף פרט לא נעלם ממארגני החלוקה", אומר שמואל ג. בשיחה ל-JDN. שמואל בן ה-18, שהתייתם מאביו בשנים האחרונות, מספר על המחשבה המיוחדת שהושקעה כדי להקל על דרכיהם של אלפי היתומים, באי החלוקה, למענם הוקצאה כניסה נפרדת והוצמדו להם אברכים חרוצים שבאו לעזרתם. "הכל בכדי לגרום להם שמחת חג אמיתית. פשוטו כמשמעו, למרות שזה לא כל כך פשוט", מסכם שמואל.

אתר JDN מגיש תיעוד מיוחד מהחלוקות הגדולות, וההכנות לקראתן, שנערכו בירושלים ובבית שמש.

 

DCIM100MEDIADJI_0011.JPG
DCIM100MEDIADJI_0043.JPG
DCIM100MEDIADJI_0057.JPG
DCIM100MEDIADJI_0061.JPG

 

5 תגובות

מדהים:
סאטמר מצמיחה הרבה אנשי חסד.

זה פשוט דבר ענק ויוצא דופן. ישר כוח.

וואו
משיח בפתח
ברוך השם…

השמח לקבל קמחה דפסחה

יישר כח
אם אפשר לקבל כתובת
איך להרשם

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו