הרב הראשי של ישראל הגר"ד לאו שליט"א התארח בקהילה היהודית במוסקבה • הגיע לציון התאריך היהודי של יום השחרור וההצלה של יהודי אירופה • יממה של התעלות במוסקבה • צילום: לוי נאזרוב

הרב הראשי של ישראל הגאון רבי דוד ברוך לאו שליט"א, הגיע לביקור בזק בן יום למוסקבה בירת רוסיה, והשתתף בסדרת ביקורי חיזוק בקהילה היהודית ובאירועים לציון התאריך היהודי של יום השחרור וההצלה של יהודי אירופה, אותם יזם הנגיד הנכבד מר גרמן זכרייב.

עם נחיתתו, הגיע האורח הדגול אל "מרכז החסד היהודי שערי צדק" בשכונת 'מארינה רושצ'ה' לתפילת ערבית בבית חב"ד שבו.

את פניו קיבל מייסד המרכז, רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א, אשר סייר איתו במרכז המרשים והגדול המסייע לאלפי יהודים נזקקים במוסקבה.

למחרת, הגיע האורח לתפילת שחרית בבית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה", הניח תפילין לשני נערי בר מצוה 'מהמתיבתא' הסמוכה, ומסר שני שיעורי תורה לרבים.

משם יצא בליווי הגר"ב לאזאר אל 'סלון הספרייה היהודית ברוסית' החדש והגדול, אשר הוקם החודש בהשקעה מרובה, וקבע את המזוזה בפתח הראשי. האורח קיבל הסברים ממנהל המקום הרב ברוך גורין, שהציג בפניו את מאות הספרים שתורגמו לרוסית בעקבות הצימאון הגדול של מאות אלפי יהודי רוסיה.

ביקורו הקצר של האורח הדגול, השאיר רושם רב על יהודי המקום, שהתחזקו מדברי התורה ודברי החיזוק שהשמיע לכלל ולפרט, בזכותו של הנגיד מר גרמן זכרייב, הפועל גדולות ונצורות למען יהדות רוסיה.