במעמד נדיר ומרגש: תלמידים מישיבת אורייתא סיימו את הש"ס

באולם 'בית מלכה' במרכזה של עיר הקודש והמקדש, התקיים ביום רביעי מעמד נדיר ומרגש, בשיאו סיימו שניים מתלמידי הישיבה, היקרים מפז, הבה"ח ישראל מאיר לב הי"ו והבה"ח נפתלי גוטליב הי"ו, את כל מסכתות הש"ס. גדולי ישראל ורבני הישיבה פיארו את המעמד המרומם, כשהם מוסיפים להנחיל כוח וחיל לבני הישיבה, לקראת חג השבועות, יום מתן תורה

בשעות הערב התכנסו כל בחורי ישיבת 'אורייתא' על שני סניפיה באולם 'בית מלכה' בירושלים ת"ו למעמד סיום הש"ס. את המעמד פתח בדברים נרגשים הגאון רבי עמרם הופמן שליט"א מו"ץ בעדה החרדית ומחשובי רבני עיר הקודש. בדבריו הוא הקיף את גודל יקר ערך יום חג השבועות

כאן עלה אל הדוכן הגאון רבי צבי ברוורמן שליט"א גאב"ד ביתר עלית ור"מ בישיבה שאף הוא הכביר מילים בשבח הימים הנעלים ובחשיבות המעמד הנרגש. לאחריו נשא דברים ראש הישיבה כ"ק מרן אדמו"ר מאונגוואר שליט"א שהכין את ציבור השומעים לקראת מתן תורה ולקראת הכניסה אל שלושת ימי ההגבלה, הימים שכל כולם הכנה לקבל תורה מסיני. בין לבין שמעו הבחורים פנינים מלהיבים מפיו של המנהל הרוחני הרה"ג ר' דוד שפר שליט"א שכדרכו בכל עת, ידע להלך אל מסילות לבבותיהם של הבחורים היקרים בדברי עידוד והתעוררות. כן שמעו הבחורים שיחה מאלפת מפיו של הרה"ג רבי מרדכי ברנשטיין שליט"א רב ומו"ץ בישיבה הק'.

לפני רגעי ההוד של סיום הש"ס, הקדים הרה"ג רבי שמואל רבינוביץ שליט"א רב הכותל והמקומות הקדושים, בדברי ברכה והתעוררות. עם תום דבריו המרתקים עלו אל בימת הכבוד שני הבחורים החשובים, הבה"ח ישראל מאיר לב הי"ו והבה"ח נפתלי גוטליב הי"ו וסיימו את הש"ס. רגש רב עמד באוויר ברגעים המיוחדים, קהל המשתתפים כולו הרגיש רעד בלב שעה שהשניים מסיימים את הש"ס כולו.

רגעים לאחר סיום הש"ס פרצו תלמידי הישיבה בשירה וזמרה בניצוחו של בעל המנגן החסידי ר' יואלי קליין הי"ו, קולות צליל וזמר הרעישו את האולם והבחורים המסיימים נישאו אל כפיים. המעמד המרגש ננעל עם שעה ארוכה וסוחפת, מלאת ניגוני קודש, שירין ורחשין, סיפורים והגיונות מפיו של ר' שמואל גריינימן הי"ו הידוע בעולם הישיבות כמי שפורט על נימי הנשמה.

2 תגובות

אין הקלטה?

תותחים !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *