צילום: צילום: משה שי / פלאש 90

נקבע מותה של דיילת אל על שנדבקה בחצבת במהלך טיסה

דיילת אל על שנחשפה לנגיף במהלך טיסה מניו יורק לישראל לפני כחמישה חודשים אושפזה במצב קשה. והבוקר מותה נקבע בבית החולים מאיר לאחר חמישה חודשים שבהם הייתה מאושפזת. חצבת היא אחת המחלות הזיהומיות השכיחות בעולם
 • הילדים של עם ישראל: שרה נחמן ושילה מתחננים אלינו לעזרה

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

כחמישה חודשים אחרי שאושפזה במצב קשה בבית החולים מאיר בכפר סבא – נקבע היום (שלישי) מותה של דיילת אל על, בת 43, שנדבקה בחצבת.

הדיילת אושפזה בחודש אפריל, וחרף הטיפול האינטנסיבי שאותו קיבלה – מצבה החמיר. הדיילת נחשפה לנגיף החצבת במהלך טיסת אל על 002 שיצאה מנמל התעופה קנדי שבניו יורק ב-26 למרץ השנה, ונחתה בישראל ב-27 למרץ 2019.

היא אושפזה במצב קשה בבית החולים עם כשל נשימתי וללא הכרה. עם הזמן מצבה המשיך להידרדר והיא אושפזה בבידוד במחלקה לטיפול נמרץ.

לאחר תקופת שיקום בבית לוינשטיין היא הועברה אמש לבית החולים בילינסון בחולון במצב של קריסת מערכות, וכל מאמצי הרופאים להציל את חייה כשלו. וכאמור, הבוקר נאלצו הרופאים לקבוע את מותה.

חצבת היא מחלה נפוצה הנגרמת על ידי נגיף מסוג מורביליווירוס (Morbillivirus) התוקף את המערכת החיסונית. חצבת היא המחלה הוויראלית המדבקת ביותר, ואחת המחלות הזיהומיות השכיחות בעולם, גם כיום, עם הימצאו של חיסון יעיל נגד המחלה.

מאל על נמסר: "החברה מרכינה ראש עם מותה של אשת צוות דיילי האוויר. לאחר היוודע המקרה החברה פעלה לחיסון צוותי האוויר של החברה. החברה תמשיך לפעול בנושא בהתאם להנחיות משרד הבריאות. החברה משתתפת בצערה העמוק של המשפחה ותמשיך ללוות את המשפחה"

כתבות קשורות

2 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן