המדריך המלא שיסביר לכם האם כדאי שתגשו לבדיקה להתאמת מדרסים

מערכת השלד של האדם מורכבת מעצמות ומפרקים. השלד תומך באברים פנימיים ומגן עליהם ומספק נקודות אחיזה לשרירים. בחלק התחתון שלו נמצאות הגפיים התחתונות אשר נשענות על כפות הרגליים. כאשר הן לא מאוזנות  או בעלות מבנה שאיננו תקין הגוף  אינו מסוגל להיות יציב לגמרי בעת פעילויות המתבצעות בתכיפות רבה. כך בעמידה, הליכה וריצה. ניתן למצוא בעיות שחלקן הן מולדות ואחרות נוצרות עקב סיבוכים רפואיים, תאונות וכדומה. הנפוצות ביותר  הן קשת גבוהה, רגל שטוחה וסיבוכי סכרת. במקרה של קשת גבוהה נוצר מצב בו שטח הדריכה של כף הרגל קטן יחסית. ברגל שטוחה (פלטפוס), יש צניחה של הקשת האורכית של הרגל, ואילו סכרת מתקדמת אינה מאפשרת זרימת דם תקינה לכפות הרגליים מה שעלול לגרום לנמק  או לקטיעה במצבים חמורים.

במצבים הללו, ובאחרים נוספים, מתאימים מדרסים התומכים בכף הרגל. לכל סיטואציה ייוצרו אלו המתאימים ביותר מתוך כוונה שהרגליים תדרוכנה על רפידות יציבות ומאוזנות שתימנענה בעיות שונות. מנח כף רגל  שאיננו מאוזן גורם לאי חלוקת עומס נכונה והסובלות העיקריות הן הברכיים. החלוקה הלא מאוזנת גורמת לברך הנושאת בנטל הגדול ביותר להיפגע ולאורך זמן להתעוות. פגיעות עלולות להיווצר בסחוס הממלא את החלל הפנימי ומפריד בין המפרקים ועוד. לטווח ארוך הפגיעה תקרין לאגן וגב. במקרים בהם האדם עוסק בפעילות ספורטיבית אינטנסיבית, בריקוד, בעבודה המחייבת עמידה ממושכת על הרגליים וכדומה התופעות אף יחמירו.

טיפול מהיר באמצעות התאמת מדרסים ייצב את המצב, יאט וימנע החמרה והתפתחות תהליכים בלתי הפיכים. הכנתם נעשית במכון מיוחד ובתהליך המחייב בדיקות שונות. מתבצעת יציקת מבנה של כפות הרגליים על ידי תבנית ספוג או תחבושות גבס, במקומות אחרים נבדק אופי ההליכה על הליכון מיוחד המצויד במצלמות ובחיישני מדידה מתאימים וכדומה. השימוש בהם חייב להיעשות כל העת ומניחים אותם בתוך נעליים סגורות. בעת רכישת הנעליים יש להגיע עימם כדי לבדוק שהם מתאימים לנעל הנרכשת. הבדיקה מחייבת הוצאת הרפידות המקוריות של הנעל. לאחר שבוחרים את הנעל מכניסים לתוכה את המדרסים והם יכולים להישאר בה במקום הרפידות המקוריות.

מדרסים מיוצרים בהתאמה אישית ועשויים בעובי של כשני ס"מ, ולרוב, הם גבוהים יותר מהרפידות המקוריות. הדבר נעשה בכוונה והוא חלק מתהליך הייצור שלהם. הם עשויים מפולימרים שונים המסוגלים לבלום זעזועים. אורך חייהם נע בין שנתיים לשלוש בהתאם לסוג החומר, ולאחר מכן, הן מאבדות את תכונותיהן. הם, לרוב, מוצאים פתרון לייצוב כפות הרגליים. משום כך, ניתן לומר, שהשימוש בהם נחשב, בין היתר, כטיפול מונע המשדרג את איכות החיים.  מכון מקצועי  מספק אחריות של עד  3 שנים ובהתאם לשיקוליו. למעשה, מדובר בתחום פארה רפואי שבו הרפואה המסורתית   מספקת פתרונות שנועדו לסייע לחולים בדרכים שונות. אלו מונעים הגעה למצבים בהם נדרשים מהלכים ופרוצדורות מורכבות וחודרניות כמו ניתוחים ועוד.