צילום Pixabay

מתי יודעים לבצע בדיקת שמיעה

.

ירידה בשמיעה זהו נושא שאינו מדובר מספיק ויחסית רחוק מתודעת הציבור. עם זאת, רבים מאיתנו נתמודד עם בעיה זו בשלב כזה או אחר של החיים, וייתכן שהדבר יקרה מוקדם משאנו חושבים. מחקרים מצביעים על כך שכ-12% מהאוכלוסייה העולמית מגיל 20 ומעלה סובלים מדרגה כלשהי של כבדות שמיעה וארגון הבריאות העולמי מציין כי על פי נתוניו, כשישית מאוכלוסיית העולם סובלת מירידה בשמיעה ברמה כזו או אחרת. החדשות הטובות הן שהיום יותר מאי פעם מכשירי שמיעה מציעים פתרונות מתקדמים שיכולים לשפר את איכות החיים באופן משמעותי.

מדוע חשוב להתאים מכשירי שמיעה?

ירידה בשמיעה פוגעת באיכות החיים ועשויה לתסכל מאוד, אך זוהי לא רק הפגיעה בשמיעה שמעמידה אוכלוסייה זו בסיכון. מכוני מחקר מתקדמים מצאו כי פגיעה בשמיעה יותר ממכפילה את הסיכויים לסבול מדיכאון ומעלה באופן משמעותי מאוד את שיעור הירידה הקוגניטיבי בגילאים המבוגרים. כדי להבטיח שנתבגר בכבוד ונהנה מאיכות החיים שראויה לנו, ניתן להתאים מכשירי שמיעה בתהליך יחסית פשוט וליהנות מפתרונות איכותיים במיוחד.

כיום, מכשירי שמיעה אינם רק מגבירים את עוצמת השמע, אלא מכילים טכנולוגיות עיבוד צליל מתקדמות המאפשרות לך לשמוע באופן מודגש דיבור אנושי ולהנמיך רעשי סביבה ואף מתאימים את עיבוד הצליל ועוצמת השמע לסביבתך בכל רגע נתון.

מתי כדאי לפנות לבדיקת שמיעה?

אין צורך להמתין לתופעה אקוטית במיוחד. ניתן בכל קופת חולים לבצע בדיקת שמיעה בכל מקרה בו נוצר הרושם כי שמיעתך מתדרדרת. בדיקת השמיעה תאפשר לרופאים המומחים להבין כמה משתנים משמעותיים:

  • מה מקור הפגיעה – האם הבעיה היא עצבית, בתעלת השמע או באוזן הפנימית? לפעמים הבעיה כולה מסתכמת בסתימה או בייצור מוגבר של שעווה באוזן שקל מאוד לטפל בהן.
  • מה היקף הפגיעה – כמה חמורה הפגיעה וירידת השמיעה, האם היא מתחוללת בשתי האוזניים, באחת או קשורה לעיבוד הצליל במוח והאם ישנו טיפול שניתן לבצע.

ילדים – חשוב להקפיד על בדיקות תקופתיות המיועדות לילדים כדי לאבחן ירידות שמיעה בשלב מוקדם.

הבדיקה נערכת על ידי קלינאי תקשורת מומחה שיעבד את נתוני הבדיקה ויתאים לך במידת הצורך מכשירי שמיעה שיספקו את המענה הטוב ביותר לירידת השמיעה שלך ויאפשרו לך ליהנות מתפקוד אופטימלי.

כתבות קשורות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *