צילום: טופז מרכזים רפואיים להשתלות שיניים

שתלים קידמה ותפישה

.

אף מטופל אינו אוהב את הסיטואציה בה רופא השיניים מודיע שצריך לעבור השתלה, אך יחד עם זאת יש להוקיר את ההתקדמות בתחום ואת הקדמה, כי כיום ההליך מותאם אישית, מוצלח לאורך זמן וידידותי למשתמש.

פתרון מוביל

בכל ארגז כלים תמצאו מספר ברגים, כאלו שמסייעים לחבר אינספור חומרים באופן איכותי ועוצמתי, ועל כן אנשים נוטים להרים גבה כאשר הם מבינים שהפתרון עבור חוסר בשיניים מושתת גם כן על בורג, ולו כי המחשבה על בורג שמוחדר לחניכיים אינה מתיישבת עם ההיגיון. עם זאת, המציאות מוכיחה שכיום הפתרון המתקדם ביותר בתחום עדיין מושתת על דיבל בעל הברגה כפולה. האומנם?

 

מעט כימיה

השתלים הדנטליים אינם "עוד" ברגים פשוטים, אלא לרוב הם עשויים מטיטניום, או לחלופין מזירקוניום דו חמצני. אינכם גאונים בכימיה ועל כן אינכם מבינים במה דברים אמורים? ובכן רובינו לא מבינים בתחום, ועל כן נגיע לשורה התחתונה – מדובר בשתלים שעשויים ממתכת אצילה, כזו שעמידה בפני חמצון וקורוזיה ושאינה יוצרת תגובה כימית עם שאר מערכות הגוף. אז האם אכן מדובר ב"עוד" בורג? ובכן הצורה אכן זהה והיא זו שמאפשרת קיבוע בעצם הלסת.

מענה נקודתי

עם כל הכבוד לצורת הבורג, מעניין לדעת שכיום גם קיימים שתלים שמדמים צורת דיסק ואף ישנם שתלים חיצוניים אשר ממוקמים בחלק העילי של עצם הלסת. מתי משתמשים בכל אחת מהאופציות? ובכן אין להכריע מראש, אלא רק לאחר בדיקה מקיפה מתקבלת החלטה, אך כן נציין שבאופן כללי שתל בצורת דיסק אידאלי עבור הלסת התחתונה והוא מיועד עבור אנשים שחסרה להם עצם בלסת.

עובדה מטרידה

לצד העובדה שהתקנת שתלים הינה עבודה מורכבת והרבה תלוי באיכות הביצוע, גם ישנה עובדה מטרידה – בישראל המודרנית של ימינו עדיין קיימים פערים: משרד הבריאות אינו מכיר בביצוע שתלים כהתמחות, משמע כל רופא שיניים שעבר הכשרה בתחום יכול לבצע את התהליך. מהי המשמעות? שניתן לשלם הרבה כסף, לעבור טיפול ממושך ובסופו של יום לסבול מאיכות התוצאה, פשוט כי ההשתלה אינה נערכה כהלכה. אי לכך מוטב לבחור במומחה עם קבלות – חשוב לוודא שפונים רק אל מומחה למחלות חניכיים או למומחה פה ולסת.

עובדה מרגיעה

לא חסר מתחים וסימני שאלה כאשר עומדים אל מול תהליך של הרכבת שתלים, ועל כן מרגיע לדעת שאנו נמצאים בעידן אידאלי בתחום – בעידן בו הרופאים אינם מנסים להתאים את המטופל לטיפול, אלא למדו לפעול הפוך – להתאים את מאפייני הטיפול למטופל, כך שסך התהליך מתנהל באופן הרבה יותר ידידותי, נוח ומהיר. שנדגים? כיום ניתן למצוא טיפולי השתלה שנערכים ביום אחד ואף ישנה השיטה הזיגומטית, בה השתלים יחסית ארוכים ועל כן יכולים להתגבר על חוסר בעצם הלסת. כיצד? הם מסתמכים על עצם הזיגומה שנמצאת באזור הלחי.

כתבות קשורות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *