דפיברילטור הינו מכשיר החייאה חשמלי היכול להציל חיים

בשנת 2008 נחקק חוק המחייב הצבת מכשירי החייאה בכל מקום ציבורי (בהגדרת החוק : מעל 500 איש) . משנת 2008 ועד עתה הצטיידו אלפי בתי עסק, מוסדות ציבור, אולמות אירועים , משרדי ממשלה ועוד אתרים נוספים ברחבי ישראל במכשיר הדפיברילטור.
כאשר החוק , המכונה 'חוק הצבת מכשירי החייאה במקומות ציבוריים' נחקק הוא אמנם כלל בתוכו מוסדות להשכלה גבוהה, אך מסיבה שאינה ברורה הוא לא כלל בתוכו מוסדות חינוך כגון בתי ספר יסודיים ובתי ספר תיכוניים.

דפיברילטור בבתי ספר

בחודש מרץ 2018 בוצע תיקון לחוק, וזאת באמצעות תקנה המחייבת כל בית ספר ייסודי או גם בתי ספר תיכוניים, להציב דפיברילטורים בכל מוסד חינוכי / דפיברילטור בכל בית ספר. (ובתנאי שיש במוסד החינוכי מעל 500 תלמידים)

בעקבות התקנה המחייבת להציב דפיברילטור במוסדות חינוך, בתי ספר תיכוניים כמו גם בתי ספר יסודיים ואפילו גני ילדים התחילו להצטייד בדפיברילטורים.
כך שהיום ניתן ליראות את מכשירי ההחייאה נמצאים בלא- מעט מוסדות חינוך.

עם זאת, עדיין בהרבה מאוד מוסדות חינוך, עדיין לא נמצאים דפיברילטורים.
משיחות עם לקוחות שונים כולל במוסדות חינוך, כגון בתי ספר וגני ילדים , מתברר כי העניין של חוסר ההצטיידות במכשיר החייאה נובע ממספר סיבות. כגון חוסר מודעות לחשיבות העניין. וסיבה נוספת הינה תקצוב. דהיינו מחיר של דפיברילטור.

תקצוב של מכשיר החייאה
מעיון במסמכי משרד החינוך, כמו גם 'קול קורא' מיוחד שיצא ע"י הנהלת משרד החינוך. מתברר כי משרד החינוך מתקצב את רכישת מכשירי ההחייאה . זאת אומרת כי כל מוסד חינוכי יכול לקבל תקציב בסך של אלפי שקלים עבור כל מכשיר החייאה שירכוש לטובת בית הספר.
משרד החינוך כבר דאג לתקצב עשרות רשויות ובכללם מאות מוסדות חינוך בדפיברילטורים. כך שזו בשורה של ממש להצלת חיים.
בשיחה עם בכיר במשרד החינוך, התברר כי משרד החינוך מתקצב את מוסדות החינוך בהתאם למספר פרמטרים. בין הפרמטרים שידועים כיום: בראש ובראשונה רק מוסד חינוכי מעל 500 תלמידים יוכל לקבל תקציב. התקציב נעשה לפי סדרי עדיפויות של מצב סוציו אקונומי של הרשות בו נמצא המוסד החינוכי. (משרד החינוך החל לתקצב כשלב ראשון, רשויות בעלות דירוג סוציו- אקונומי נמוך, עם השנים, הוא ממשיך ומתקצב גם רשויות בעלו מצב סוציו אקונומי גבוה יותר.

על מנת לברר את הזכאות של המוסד לקבלת מכשיר החייאה ואת הסכום המאושר ע"י משרד החינוך. מומלץ לפנות קודם לקב"ט מוס"ח (מוסדות חינוך) של הרשות.

צוות אריאל מדיק ישמח להעניק מידע, ייעוץ, שירות ואפילו הדרכה מלאה על מכשירי ההחייאה.

מוזמנים לבקר באתר שלנו: https://www.a101.co.il/
בנוסף, אנו לשירותכם באמצעות המוקד הארצי 03-9072734
ובאמצעות המייל info@a101.co.il