מקומם: הביטוח מתנער מאחריות לחולי סרטן המוח

מקומם: חברות הביטוח מסרבות לממן טיפול מציל חיים לחולי סרטן המוח – מאחר ומדובר ב"טכנולוגיה" ולא ב"תרופה" במקביל למאבק המתנהל בנושא, נרתמה עמותת 'חברים לרפואה' על מנת לסייע במימון הטיפול היקר

רבות כבר נכתב ופורסם בענין התנערותן של חברות הביטוח מתשלומים ומימון עליהם הן התחייבו בפוליסה אותה רכשו המבוטחים, אך יש מקרים שמעמידים את ההתנהלות הזו באור מקומם בהרבה.

העיתונאית ענבר טויזר חשפה השבוע ב'ידיעות אחרונות' כי חולי סרטן המוח שחתמו על ביטוח המכסה "טיפולים מחוץ לסל התרופות" נתקלים בקיר אטום בבואם לדרוש טיפולים בטכנולוגיות מצילות חיים.

הנימוק: הטיפולים הללו נרשמו במשרד הבריאות כ"טכנולוגיה" ולא כתרופה.

בדיווח נכתב כי עמותת עיל"מ (העמותה הישראלית לסרטני מוח) פנתה לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, משה ברקת, בדרישה שיתערב.

ע"פ הדיווח, העמותה שלחה את המכתב לאחר שהתברר שטכנולוגיה בשם "אופטיון" לטיפול בסרטן המוח אינה מכוסה על ידי חברות הביטוח. "ההתמודדות עם האבחנה הייתה מספיק קשה, ואז הבנתי שהטיפול היחיד שעשוי להציל את חיי לא בסל התרופות. חשבתי שמזל שיש לי ביטוח בריאות פרטי. לאכזבתי, סירבו לכסות את הטיפול כי הפוליסה מכסה רק תרופות כימיות או ביולוגיות, והטיפול שלי מוגדר 'טכנולוגי'", סיפרה אחת החולות ל'ידיעות אחרונות'.

במכתב טוענים נציגי העמותה כי  "מהותם ומטרתם של ביטוחי הבריאות הפרטיים היא לאפשר למבוטחים לממן טיפולים רפואיים, בעיקר מצילי חיים, שאין להם מימון במסגרת הרפואה הציבורית. חולי סרטן המוח גילו לתדהמתם שהטיפול היחיד שהוכח בשנים האחרונות ואושר לטיפול במחלה, אינו מכוסה על ידי חברות הביטוח".

מרשות שוק ההון נמסר: "הרשות ערה לנושא ובוחנת דרכים חדשות לקידום טכנולוגיות מצילות חיים והכנסתן לכיסוי הביטוחי".

יצוין כי עד שהנושא יוסדר מול חברות הביטוח, נרתם ארגון 'חברים לרפואה' עבור חלק מהחולים הללו, והוא מסייע להם במימון הטיפול היקר. נציגי 'חברים לרפואה' חיזקו את עמותת עיל"מ בפנייתה לממונה על שוק ההון וציינו כי ההתערבות שלו בנושא נחוצה באופן מיידי. "אנשים ברגע הכי קשה בחיים שלהם נאלצים להתמודד עם לקונות והיתממויות של גורמים שונים, וזה אחרי שהם ביטחו את עצמם כנדרש. זה מקומם וכואב, והגיע הזמן שיעשו לזה סוף".

 

 

 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן