הFDA אישר את הדור הבא של קוצב הלב – מיקרה

מיקרה – קפסולת קיצוב זעירה המוחדרת לגוף ללא ניתוח – סיפקה עד היום מענה לאלו הזקוקים לקיצוב החדר הימני בלבד, וכעת היא תוכל לסנכרן גם את העליה

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי אוכל בבתי כנסת" כך התמודד ילד בודד בעולם

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

5 שנים לאחר פריצת הדרך של טכנולוגיית הMicra בתחום רפואת הלב, אישר ה-FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקאי) את הדור הבא של הטכנולוגיה, שמספקת כעת מענה לחתך משמעותי נוסף של חולים.

אם עד היום היתה טכנולוגיית הMicra רלוונטית רק עבור חולי לב הזקוקים לקוצב חד לשכתי, הרי שכעת מספקת קפסולת הקיצוב הזעירה מענה גם לעליה הימנית של הלב, באמצעות היכולת שלה לסנכרן בין שני החלקים. המשמעות: נתח חולים משמעותי שלא יכל להנות עד כה מהטכנולוגיה המתקדמת, יוכל מהיום למצוא בה מענה.

הדור החדש של הMicra, הינו שלב ביניים נוסף בדרך לפיתוח קוצב דו לשכתי שיספק מענה לרוב המוחלט של חולים הסובלים מהפרעות בקצב הלב.

רקע

Micra היא קפסולת קיצוב זעירה אותה פיתחה ומייצרת חברת מדטרוניק. היא מוחדרת לגוף באמצעות צנתור, ללא ניתוח, ללא פתיחת בית החזה, וללא כל אלקטרודות.

גודלה של הקפסולה הוא 2.5 ס"מ, עשירית מקוצב רגיל, ומושתלת באמצעות צנתור ורידי פשוט דרך וריד המפשעה.

הקפסולה מתפקדת כיחידת קיצוב עצמאית, ללא התקנים נוספים בגוף, כגון אלקטרודות, לעומת קוצבי הלב הנמצאים בשימוש כיום, הדורשים שימוש באלקטרודות המקשרות בין הלב לקוצב.

המשמעות של השתלת הקפסולה היא צמצום משמעותי של הסיבוכים הכרוכים בהשתלת קוצב מסורתית, ובנוסף מבחינה ויזואלית למטופל אין חתכים או בליטות באזור בית החזה.

קפסולת Micra עמידה בפני סריקות MRI ובעלת יכולת שידור נתונים למערכת ניטור מרחוק. אורך חיי הסוללה של מערכת ה Micra הינו כ- 10 שנים.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן