צילום: עבד רחים חטיב / פלאש 90

בדרך לישראל: בית החולים שיבא יקבל את הישראלים ששהו בספינת 'הקורונה'

ישראל נערכת ל'קורונה': משרד הבריאות הודיע כי בית החולים שיבא יקבל לקראת סופ"ש את הנוסעים הישראלים ששהו על ספינת התיירים היפנית ונמצאו נגועים בנגיף. בנוסף המשטרה תצייד בימים הקרובים את השוטרים עם מסכות מתאימות למקרה הצורך

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

משרד הבריאות הודיע היום (שני) שמדינת ישראל נערכת להבאתם של אזרחיה הנמצאים על ספינת התיירים מול חופי יפן בתנאי בידוד הגנתי. שר הבריאות, מר יעקב ליצמן, ומנכ"ל משרד הבריאות, מר משה בר סימן טוב, הנחו את המרכז הרפואי שיבא על מנת שייערך לקליטת הישראלים עם הגעתם ארצה.
 
המרכז הרפואי שיבא ערוך לקליטת הישראלים ביחידה נפרדת שתאויש על ידי צוות ייעודי ונפרד שהוקצה לצורך משימה זו בלבד. במהלך שהיית המטופלים ביחידה הייעודית, ימשיך המרכז הרפואי שיבא בפעילותו השוטפת, וזאת תוך הפרדה מלאה – פיזית ותשתיתית – ממתחם הבידוד.
 
שר הבריאות יעקב ליצמן אמר: "אנחנו עובדים בתיאום עם שלטונות יפן, משרד החוץ וכל גופי החירום במדינה על מנת להשיב ארצה את הנוסעים על הספינה בשלום, נעשה זאת תוך הקפדה יתרה על בריאות אזרחי מדינת ישראל והפקדה על בריאות הנוסעים. הנחיתי את בית החולים להערך למהלך הלוגיסטי המורכב".

מנכל משרד הבריאות משה בר סימן הוסיף: "כל הטיפול בהבאת הנוסעים מהספינה הוא אירוע לוגיסטי ורפואי מורכב וזה מבחינתי המקום להודות לכלל הגופים שלוקחים בכך חלק. לכלל חברות הביטוח מגדל, הראל, כלל ופספורטכארד שחכרו את המטוס ומסייעים בהבאתם של הנוסעים. כמו כן למד"א שתערך בשדה התעופה להסיע אותם לשיבא לבידוד ולבדיקות רפואיות. גם שאר גופי החירום עובדים בתיאום מלא עמנו וסייעו להוביל מהלכים שמנעו עד כה את כניסת הנגיף לישראל".

בנוסף, בהתאם להנחיות משרד הבריאות בדבר היערכות מדינת ישראל להתמודדות עם גילוי נגיף הקורונה, משטרת ישראל נערכת אף היא למצב עתידי של גילוי הנגיף בישראל וקיומן של דרישות לסיוע באכיפה משוטרי משטרת ישראל.

במסגרת היערכות המשטרה למצב שבו תידרש בעתיד לסיוע באכיפה למשרד הבריאות עפ"י צו או לגורמי הרפואה בעת הצורך, הוחלט כי בימים הקרובים יחולקו לשוטרי הסיור בשטח ציוד מיגון ייעודי (מסכות ונשמיות) שיימצאו בניידות המשטרה במוכנות לשימוש מיידי בעת הצורך.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מדובר במהלך שנועד להגביר את המוכנות המבצעית של הכוחות לתרחיש עתידי שטרם התממש באזורנו, על מנת לספק לשוטרים את כל האמצעים לבצע את תפקידם בשגרה ובחירום. משטרת ישראל פועלת בתיאום הדוק ותפעל לסיוע לפניות ובקשות של משרד הבריאות ככל שידרש".

עוד נמסר: "יש להימנע מזריעת בהלה בקרב הציבור או הפצת דיסאינפורמציה ולהישמע אך ורק לגורמים המוסמכים לכך. המשך הנחיות ועדכונים לציבור בנושא נגיף הקורונה – ינתנו באמצעות משרד הבריאות ויש להישמע אליהם במטרה להבטיח את שלום הציבור ובריאותו".

בתוך כך, לאור הנחיית משרד הבריאות לבידוד לנוסעים השבים מתאילנד, ולנוכח העובדה שבעוד שעות אמורה לצאת טיסה מתאילנד ועליה עשרות עובדים זרים למשקים חקלאיים, מבקש שר החקלאות להאריך את שהיית העובדים הזרים מתאילנד בישראל, ולא להביא חדשים במקומם

השר הנגבי נימק את עמדתו: "החקלאים אינם יכולים לעמוד בהנחיות משרד הבריאות ולהבטיח כי העובדים החדשים יהיו בהשגחה מתמדת, יהיו מבודדים מן הסביבה, יעברו בדיקות רפואיות קבועות ויישארו בבידוד במקרה של חשש למחלה. יש בארץ מספיק עובדים זרים מתאילנד ששהו כל השנה בישראל, ואמורים לצאת מן הארץ. כל עוד קיימת סכנת מחלת הקורונה, צריך להאריך את אשרת שהייתם בישראל במקום לסכן את הציבור באמצעות הגעת עובדים חדשים".

6 תגובות

ריבינו מה הקשר הערבים בתמונות של הקורונה

נןרא מצחיק … לקחו איזה ערבי הלבישו לו חלוק כחול. ומסיכה על הפנים והרי לכם תמונת קורונה מסין…
בבקשה לא חסר תמונות שלקורונה קצת יותר אמיתיות… אפשר להביא אותם…

אנחנו עוברים תהליך שנקרא קורונליזציה.
אני מקוה שלא יגידו אחרי שבוע שרופא או אחות או סתם עובדי ביה"ח נדבקו מהישראלים שחזרו מהספינה. חס ושלום.

מטומטמיםםםםםםםםם מביאיםםם חולים לארץ מפגריםםםםםםם

לא יאומן!!!! מדינה של חולי נפש!!!!!!!
מביאים אותם, כל הכבוד….. כאילו דואגים לישראלים….
טיפשים, בגללכם ימותו יהודים, כל מי שחזר מסין מבקשים ממנו להיות בבידוד….(????) אתם קולטים??? מי מהם באמת עושה את זה??? צריך לנעול את המדינה וכל מי שנכנס יחכה שבועיים בבידוד סגור בעל כרחו!!!!
למה איזה אזרח ישראלי שעלה לכותרות וחוזר לארץ יישאר בבית? בלי תורה אין מידות, עליו זה לא ישפיע להיפך הוא ידביק אחרים חייבים לאכוף את זה

לכול המגיבים!!!!!!!!!!!
אתם כניראה לא מבינים כול מי שהיה בספינה יעובר לבידוד בעל כוח!!!!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן