שר הבריאות יעקב ליצמן התייחס לחשש מכניסת נגיף ה'קורונה' לישראל ואמר: "אנחנו עושים מאמצים עילאיים שלא יגיע, עד עכשיו הצלחנו". על המצב הפוליטי אמר: "עדיין מחכה שליברמן יהרוג את הנייה - יודע לדבר ולפטפט ולא יודע לעשות כלום"

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר היום (רביעי) בריאיון ל'וואלה חדשות' כי במשרדו שוקלים לבטל את חובת הבידוד לשבים מתאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו כחלק מהצעדים למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל. לדברי השר, "אם אראה שבתוך יומיים-שלושה זה נרגע במקומות אחרים, יכול להיות שנבטל את ההגבלה הזאת של הבידוד". ליצמן אף הבהיר כי כרגע לא דנים בסגירת כניסות לישראל ממדינות נוספות: "מקווים שפה אנו שולטים על המצב".

השר התייחס לחשש כי הוירוס יגיע לישראל ואמר: "אנחנו עושים מאמצים עילאיים שלא יגיע, עד עכשיו הצלחנו", הסביר ליצמן. "יש הרבה פתחים כאן בישראל, יש גם פלסטינים ויש עזה, יש אנשים שבאים מטיסות המשך מכל מיני מקומות. אנשים צריכים להיות בבית בבידוד ואם הם לא יקיימו את זה אנחנו נעשה בדיקות פתע, אבל לא בטוח שנוכל למנוע את הכול".

"הייתי הראשון שמנעתי את הטיסות מסין לכאן", הוסיף. "הייתה ביקורת עליי גם מבפנים וגם מבחוץ. עמדתי איתן, לא נתתי לשנות את ההחלטה". השר הבהיר כי התוצאות בשטח ממחישות כי מערכת הבריאות מתפקדת בצורה ראויה.

בנוסף התייחס ליצמן לחשש שהנגיף יגרום לאנשים לוותר על יציאה לקלפיות ביום הבחירות או לאנשים שחזרו ושוהים בבידוד שלא יוכלו לצאת ולהצביע ואמר כי, "השאלה הזו עלתה בגלל שהייתה לנו פגישה עם מנכ"לית ועדת הבחירות. השאלה היא איפה אנשים יצביעו כשהם נמצאים בבידוד כי אנחנו רוצים לתת להם אפשרות להצביע, אנחנו מחפשים פתרון של קלפיות ייעודיות עבורם, אנחנו רוצים שלא יהיה להם מגע עם הסביבה".

השר הבהיר כי באחריות המשטרה להתמודד עם פייק ניוז שגורמים שונים עשויים להפיץ על אדם שנדבק בנגיף על מנת להשאיר מצביעים בבית. לדבריו, "אין לי שליטה על זה. אנחנו מודעים לכך ונמסור את המידע למשטרה. מקווה שזה לא יהיה".

בנוסף התייחס יו"ר יהדות התורה להתקפות של ליברמן ואמר: "יכול להיות שנגיע למצב שגם עם איווט ליברמן לא נשב, לא יכול להיות שאדם מבזה ומשפיל אותנו ומדבר עלינו כמו האנטישמים הכי גדולים. הוא מדבר כמו אנטישמי ואנחנו צריכים לספוג. התחלנו לענות לו, לא נעבור על סדר היום על מה שהוא עושה לנו. זה דבר כזה, זה שיקול דעת לא לשבת איתו".

עוד הוסיף כי "אני מחכה שליברמן עדיין יהרוג את הנייה, שהוא הבטיח תוך 48 שעות. סימן שהוא יודע לדבר ולפטפט ולא יודע לעשות כלום. אנחנו רואים שהיות שהוא רואה שהוא יורד בסקרים, ואנחנו מדברים שהוא יהיה על 6, אולי פחות, אז יכול להיות שבגלל זה אנחנו רואים שהוא היסטרי ובועט בכל מקום שהוא יכול, אז יכול להיות שבאמת לא נשב איתו". בנוסף הדגיש ליצמן שלא ישב בממשלה עם יאיר לפיד.